Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ordítva beszélő emberek...

Ordítva beszélő emberek hallássérültek?

Figyelt kérdés

Találkoztatok már olyannal akinek a normál beszéd hangereje olyan mint ahogy az átlagember ordít?


És mikor finoman megkéred ne ordítson nem érti miről beszélsz, miért piszkálod és van hogy megsértődik.



2020. aug. 21. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Spanyolok, olaszok pl átlagban kifejezetten hangosan beszélnek hozzánk képest, mégse süket ott mindenki. Vannak, akiknek egyszerűen erőteljesebb a beszédhangjuk, orgánumuk.
2020. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a nagyot hallás első jele.
2020. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most egy kézmozdulat miatt röjük a fejünket, ugyanis a nagylányom önkéntelenül szokta a tipikus olasz kézmozdulatot, de a családba nem tudok olyanról, hogy kinek lehetett olasz leszármazottja, és olasz filmeket sem nézünk:D
2020. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ordítva beszélek és jó a hallásom. Ez pedig egyébként nagyon kellemetlen. Gimibe nem zavart, de egyetemen mikor rádszól a tanár, hogy nem kell ordítani, mert hall rendesen, kegyetlen kellemetlen tud lenni, nem is jelentkezek már általában. Meg nagyon furcsa, mert én nem érzem, hogy ordítanék. És az a baj, hogy ha halkan próbálok beszélni, akkor meg túl halk tudok lenni, amit megint csak nem érzek és az is baj, mert akkor nem érti a másik, hogy mit mondok ha nagy az alapzaj. Suttogni pedig egyáltalán nem tudok, mert kellemetlen érzés.

Azt is megfigyeltem, hogy ha magabiztosabb vagyok, akkor hangosabban beszélek, ha valahol leszidnak, akkor pedig halkabban (már ha tényleg hibás voltam).

Nem tudom erre a magyarázatot, voltam orvosnál is és minden rendben szerencsére a hallásommal.


A legkellemetlenebb egyébként vásárolni menni vagy étterembe barátommal vagy párommal. Mivel ilyenkor magabiztos vagyok, izgatott és boldog, olyan hangosan beszélek, hogy mindenki hallja és ez kellemetlen tud lenni a másiknak, főleg ha csúnyán beszélek vagy illetlen dolgot mondok. Én már megszoktam, de sokaknak ez kellemetlen, nekem meg szörnyű érzés, hogy a másik miattam érzi magát kellemetlenül.

2020. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegyik az,van akinek csak jó a stílusa és menőségből ordít,nem azért mert hallásérült!
2020. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Én bírom az ordítozva beszélő embereket és nem gondolom,hogy hallássérültek.
2020. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2020. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én olyan családban nőttem fel ahol kicsit hangosabban beszél mindenki alapból is, ezért nekem is hangosabb az alaphang. Szokták is mondani barátok hogy beszéljek halkabban, mivel én nem veszem észre magamon. Szóval lehet ettől is.
2021. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én eleve kicsit hangosabban beszélek, már kiskorom óta. Nincs semmi baj a hallásommal. Nem mindig köthető a kettő össze, van hogy ez a "megszokott".
2022. aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy kolléganőm beszél hangosan, mivel az apukája hallássérült volt, így otthon mindig kiabálni kellett majdnem és egyszerűen ezt szokta meg. De soha nem sértődik meg, ha valaki rászól, hogy kicsit csendesebben.
2022. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!