Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg szokás munkáltatóknál,...

Tényleg szokás munkáltatóknál, hogy felhívják a jelentkező előző főnökét?

Figyelt kérdés

Most keresek új munkahelyet. Semmi rossz nem volt az előzőn, egyszerűen utált a volt főnököm, mert egyszer munkahelyi vacsorán rám nyomult a felesége részegen és persze többet látott bele a főnök, plusz megsértődött, hogy r*banckodással vádolom a kedves nejét. Szovál muszáj volt ezután menni onnan.


Na most ha őt felhívnák, nyilván csak kitalált rosszakat mondana rólam, miközben precízen dolgoztam világ életemben. Tényleg gyakori, hogy felkeresik az előző munkáltatót?



2021. jún. 22. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ilyen egyszer volt, de akkor cégen belül mentem egyik osztályról a másikra.

Két külön cég esetén még nem tapasztaltam ilyesmit.

2021. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb soha. Ha kérnek referenciát, az általában írásos. Ha netán telefonszámot is kérnek, azt is csak te adhatod meg, ha volt korábbi munkahelyed, lehetnek ők is a referencia.
2021. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt egy törvényellenes a GDPR-nek nagyon komoly szabályzata van erre vonatkozólag is. Amennyiben vhogy kibukik h utánad nyomoztak fel is lehet őket jelenteni a helyi vezetőt vagy a céget.
2021. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább egy ismerősét hívja fel, aki egy helyen dolgozhatott veled. Velem kapcsolatban is így volt, és tőlem is érdeklődtek valakikről többször is.
2021. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem előfordult már sajnos, hogy munka mellett kerestem állást (erről persze nem szóltam sem a főnökömnek se senkinek a melóhelyen), mégis egy beszélgetés alkalmával véletlen vagy szándékosan franc se tudja elszólta magát a főnim, hogy tud róla, hogy xy helyre jelentkeztem, de itt jobb helyem van nemde? ...
2021. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!