Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 25 éves CNC-s tapasztalattal...

25 éves CNC-s tapasztalattal mennyi reális bérigényem lehet?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltok, néhány székesfehérvári multihoz már elküldtem az önélettajzomat,egyik tegnap fel is hívott. Jelenleg gépbeállítóként dolgozom a mostani cégemnél 18 éve, 4 és 5 tengelyes CNC marógépeken. Tehát nem csak piros és a zöld gombot tudom nyomkodni. 😁

400 ezeres alapra gondoltam.


2021. jún. 24. 05:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Miert valtasz helyet?
2021. jún. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit tuti nem adnak
2021. jún. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megszűnik a cégünk, egyébként most is jóval 300 felett van az alapom.
2021. jún. 24. 07:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bruttó 400 ok. Max lejjebb alkudják, de inkább többet kérj, mint kevesebbet.
2021. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért ez még sok mindentől függ. Értesz-e a CadCamhez, milyen gépen dolgoztál, milyen jellegű alkatrészeket csináltál, széria, vagy egyedi gyártában voltál, és ahova mész, ott mi lesz. Milyen vezérlését ismersz,, stb... Ha egy gépen dolgoztál 20 évet 20 fajta alkatrésszel, akkor nem kell sokmindent elvarni
2021. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nettóban jó is a 400.
2021. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Jelenlegi cégemnél lassan 18 éve dolgozom , 4-5 tengelyes gépeken, sőt van egy dupla fóorsós 2x5 tengelyes is. Ferrarinak, Audinak, Mercedesnek Porsche-nak gyártunk alkatrészeket. Főleg sorozatgyártás van, de itt a programokat elég jelentősen ismerni kell, főleg ahol hajlított profil az alapanyag. Ott egy furatpozicióhiba esetén tudni kell módosítani a programot, és nem úgy, hogy egy korrekciós értéktárban elírom, hanem meg kell találni a programban azt a szakaszt. Ráadásul ha ismered az 5 tengelyes gépeket, akkor van amelyiekenél teljesen fel is borulhatnak a koordináták, tehát lehet, hogy azt hiszed elsőre, hogy X+ ban kell korrekciózni, de valójában meg Y minuszban. Sok alkatrészünk van, egyszerűbb és bonyorultabbn, de ezek programjait mind ismerem. Gépek pedig amiken dolgoztam, illetve be is tudom állítani : Handtman, Tricept, Mazak , Tekna, Maka, Brother, Doosan, DMG/Mori Seiki. Ritkák a nyugodt napjaim, az alapanyag folyton változik, tehát az átállások mellett, korrekciózások mindig vannak, illetve kisebb géphibák amiket általában nekem kell megoldani. Szóval ahogy írtam, nem csak piros és a zöld gombot nyomkodtam éveken keresztül. A programódosításban teljesen szabadkezem van, tehát ha más szerszámmal jobb eredményt lehet elérni, vagy a megmunkálás sorrendjét paramétereit kell váltotzatni, akkor meg tudom csinálni. Egyébként itt Székesfehérváron elég komoly multik dolgoztatnak, így a bérezés is ehhez alakul. Illetve nem sima CNC-s állásra jelentkeztem hanem CNC gépbeállítónak, és azért itt is van némi bérkülönbség.
2021. jún. 24. 16:27
 8/10 A kérdező kommentje:
E hónap elejéntől már az új helyen vagyok és megadták amit kértem, amit a pótlékok miatt nettóban is megkapok.
2021. okt. 10. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok hogy összejött
2021. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. okt. 10. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!