Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ez a 3 szakmam meglesz,...

Ha ez a 3 szakmam meglesz, fogok is tudni vele rendesen dolgozni?

Figyelt kérdés

sziasztok. okj-n szeretnem elvegezni a kozmetikus, mukormos es gyogymasszor szakokat. (tudom, se a suli nem lesz olcso, se a rengeteg kellek ami szukseges a munkahoz, de erre azert tellene, igy ez nem szempont a tovabbiakban).

termeszetesen ha ezek megvannak, otthon dolgoznek. de az lenne a kerdesem, hogy fog egyaltalan barki is jonni hozzam? vagy valoszinuleg nem? ez az egyetlen egy amitol rettegek, hogy a legvegen senki sem jonne.. :/


2021. jún. 28. 22:14
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia, én most végeztem kozmetikusként és már dolgozom is egy szépségszalonban, de sajnos ez rengeteg idő, mire kialakul a vendégköröm... kicsit aggódom én is, de ez van:) Türelmesnek kell lenni, kb. fél- 1 év mire azt mondhatjuk, hogy jó.
2021. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyógymasszőr voltam (kórházban dolgoztam).


Ha elsősorban otthoni munkát keresel, akkor csinálj egy sima frissítő masszőr tanfolyamot. Ez pár nap alatt megvan, okj bizonyítvány helyett egy tanúsítványt kapsz, amivel már lehet vállalkozni.

A gyógymasszőrhöz nagyon sokat kell tanulni, kórházban kell ápolói feladatokat csinálnod 1 évig, boncolásra menni és nagyon-nagyon-nagyon sok latint és ógörögöt tanulni. És ezek még a könnyű részei, tulajdonképp egy kisebb "orvosi". ;)

2021. jún. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, és ha rendesen gyógymasszőrként akarsz otthon praktizálni, akkor teljesen át kell alakítani a lakást is hozzá (öltözőhelyiség, vendégmosdó, fertőtlenítő helyiség stb), illetve szerződésben kell lenned a TB-vel, kell lennie egy reumás- ortopéd stb szakorvosnak feletted, illetve az ÁNTSZ örökké ellenőrizni fog. Ja, és horror egy ára van csak annak, hogy ebben dolgozol. Viszi a pénzt anélkül, hogy dolgoztál volna egyaltalan.


Frissítő\sved masszőr tanfolyammal meg csak a NAVos dolgaid vannak jóformán, semmi macera.

2021. jún. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!