Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan tényleg létezik, hogy...

Olyan tényleg létezik, hogy egy munkahely a próbaidő alatt az új dolgozóknak kiváló helynek mutatja magát, majd annak lejárta után -amikor már nem tud csak úgy felmondani- kezdi kimutatni a foga fehérjét?

Figyelt kérdés

Mert hallottam már ilyesmit. Hogy valaki dolgozott valahol, a próbaidő alatt úgy realizálta, hogy ez egy tök sirály hely, ahonnét akár nyugdíjba is menne. De miután lejárt, utána kezdtek előjönni negatív, kizsákmányoló jellegű dolgok, ha talált is más helyet, ragaszkodtak a felmondási idő leteltéhez, emiatt aztán mégsem tudott váltani, és ilyenek.

Újonnan induló hely esetében reálisan el tudom képzelni, hisz érdekük, hogy a nyitáskor minél több embert stabilizáljanak, így tömeges megvezetés folyik. De régóta működő helyen a többi dolgozó felől vajon hogy nem érzi meg az újonc, hogy ez igazából egy rossz hely?



2021. júl. 5. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztos van ilyen, főleg ebben az országban.
2021. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyem is ilyen sajnos...


Utálom, hogy nem tudok átmenni máshová, de a környéken alig van munka.

2021. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért az annyira nem ördögtől való, hogy töltsd le a felmondási idődet, sehol nem jellemző az, hogy elengedik, ha egyszer szükség van rád. A szerződésed része, hogy hogyan mondhatsz fel.
2021. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne tudna csak úgy felmondani? Letölti a felmondási időt vagy elmegy betegállományba és kész is. Unalmasak már ezek a kérdések.
2021. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: És avval, hogy betegállományba mész, véget is ér a munkaviszonyod? Javaslom, tájékozódj, mielőtt okoskodsz!
2021. júl. 5. 10:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy valahol kapásból határozatlan idejű szerződést adnak, és 2 hónap a felmondási idő. Ez extrán nehezíti a dolgot.
2021. júl. 5. 10:26
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Milyen okoskodás? A munkaviszony nem ér véget a betegállomány kezdetén, csak nem kell bemenni. Vagy mi a probléma?
2021. júl. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: És akkor a táppénzből éljen az illető, ami csak a töredéke a fizetésének? Na meg ha valaki pár hétnél hosszabb ideig betegállományban van, szerinted nem fognak utánajárni, hogy valós-e az indok? Te valami mesevilágban élsz.
2021. júl. 5. 10:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"valahol kapásból határozatlan idejű szerződést adnak,"


És pisztolyt tartanak a fejedhez, hogy aláírd?

AMúgy ilyent még nem láttam. A cég ezzel a saját helyzetét is nehezít, mert ha nem teljesít jól az új dolgozó, nem tudja csak úgy elküldeni. EZ elég öngól nekik is.

2021. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem értem, miért kizáró oka a munkahelyváltásnak a felmondási idő. Mivel ezt a munka törvénykönyve szabályozza, ezért mindenhol létező dolog, ergo - kevés kivételtől eltekintve - a munkáltató is úgy keres embert, hogy az "azonnali kezdés"be belekalkulálja az esetleges 30 napot.
2021. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!