Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan tényleg létezik, hogy...

Olyan tényleg létezik, hogy egy munkahely a próbaidő alatt az új dolgozóknak kiváló helynek mutatja magát, majd annak lejárta után -amikor már nem tud csak úgy felmondani- kezdi kimutatni a foga fehérjét?

Figyelt kérdés

Mert hallottam már ilyesmit. Hogy valaki dolgozott valahol, a próbaidő alatt úgy realizálta, hogy ez egy tök sirály hely, ahonnét akár nyugdíjba is menne. De miután lejárt, utána kezdtek előjönni negatív, kizsákmányoló jellegű dolgok, ha talált is más helyet, ragaszkodtak a felmondási idő leteltéhez, emiatt aztán mégsem tudott váltani, és ilyenek.

Újonnan induló hely esetében reálisan el tudom képzelni, hisz érdekük, hogy a nyitáskor minél több embert stabilizáljanak, így tömeges megvezetés folyik. De régóta működő helyen a többi dolgozó felől vajon hogy nem érzi meg az újonc, hogy ez igazából egy rossz hely?



2021. júl. 5. 08:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"amikor már nem tud csak úgy felmondani"


Bármikor fel tud mondani bárki, csak le kell dolgozni a felmondási időt.

2021. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy, van ilyen csak rosszul közelittitek meg.Mert nálam is az volt ki fogtam ilyen helyet a másik cég ahova meg mehetem volna betöltöték a helyet.És 1 ébet várnom kellet amig volt üresedés.Persze fel lehet mondani de akkot nekem az 1 év ki esik pénzügyileg.És mivel már mimdenkinek félre kell rakni mivel nem lesz nyugdij.A másik tanuljak csak a covid miatt nem imdul semmi.Igy kénytelen voltam 1 évet maradni.De ha valaki tud más megoldást írja le.Mert én nem szeretnék 60 évesen is dolgozni mert nem lesz állami nyugdiij.
2021. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy nem veszi észre az illető. Lehet, hogy távol tartják magukat az újonctól a régiek, nem tapasztalja meg olyan mértékben a szenvedéseiket; vagy olyan is van, hogy nincs rá idő. Lehet pár régi dolgozó olyan kárörvendő, hogyha nekem is rossz, legyen neki is az, én nem fogom neki elmondani, hogy a vég miért szar. Lehet, hogy még a körülmények ellenére is féltik a munkájukat. Van, aki a kirohanásait privátban kezeli, és otthon panaszkodik a családjának.


És az is simán előfordulhat, hogy az újoncnak kell annyit tréningeznie meg tanulnia, hogy nincs ideje arra, hogy megnézze, hogy a környezete hogy viseli a napi robotot; inkább magával foglalkozik; ha pl. pályakezdő, lehet, azt hiszi, az a normális, hogy folyton stressz van; nem tapasztalt még eléggé a nüanszok értelmezéséhez.

2021. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

9: Nem tartanak pisztolyt, de attól, hogy határozatlan idejű szerződés, próbaidő még ugyanúgy lehet az elején.

És nekik nem annyira öngól, ugyanis ha ők küldik el a dolgozót, megtehetik, hogy felmentik a felmondási idő letöltése alól, kifizetve az arra járó bért. Végkielégítés meg ugye csak akkor jár, ha már legalább 3 évet lenyomott ott.

2021. nov. 7. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!