Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell nagyon sok munkakör...

Kpe kérdése:

Miért kell nagyon sok munkakörhöz jogosítvány,vagy saját autó? Olyan helyeken,ahol nem árut viszek,csak magamat ide-oda.

Figyelt kérdés
Nagyon régóta figyelem az álláshirdetéseket és sok helyen látom,hogy feltétel vagy előny a jogsi,esetleg saját autó. Valamennyi adminisztrátori,irodai,informatikai munkánál is kikötés volt a jogsi. Olyan helyekre akarok pályázni,de egy csomó hely kiesik emiatt. A jogsit anyagi és egészségügyi okok miatt nem tudnám letenni,mert nem biztos,hogy alkalmas lennék rá. Nem keresek annyit 4 órában,hogy félre tudjak tenni erre,szóval nehéz lesz így egyről a kettőre jutnom. Az olyan helyek,ahova ügyfelekhez kell menni,vagy telephelyek között ingázni,árufuvarozás,futárkodás, oda még megértem,de akkor minek kell jogsi sok helyre,ahol helyben van a munka és jó a közlekedés?Ami nekem furcsa volt,hogy egy egyszerű adminisztrátori munkához is jogsi kell. Nem akarok értetlenkedni,mert sajnos nincs rálátásom a legtöbb munkakörre,azért kérdezem meg itt,akinek van tapasztalata ebben.Milyen munkakörök jöhetnek szóba,ha valaki nem tud jogsit szerezni bármilyen oknál fogva? Gondolom,hogy nagyon szűkösek a lehetőségek ebben az esetben,igaz?

2021. júl. 10. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
32%

Egyrészt fokmérője az emberi képességeknek. Másrészt a munkábajárás, rugalmasság tekintetében is érdekes lehet.

Egyébként ilyen adminisztrátori munkákat megpályázhatsz jogsi nélkül is, ha meg tudod oldani a bejárást.

2021. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

sztem több oka van:


-azért a magyar egy elég elmaradott ország, sok észkombájn úgy gondolja, h csak jogsival vagy férfi


- sztem sok magyar cég csak azért várja el, mert miért ne


-a főnök szeretné, ha te ugranál ki tárgyalni néha, vagy terepre, esetleg virágot venni a felesége születésnapjára


-azt látom, h ha piacképes tudásod van, máris lesz_rják, van e jogsid, pl a rendszergazdánk nem vezetett soha, és senkit nem érdekel, programozó testvérem ugyan vezet, de az ő munkahelyén sem volt elvárás

inkább a komolytalanabb cégek (nyilván bizonyos reál területek, mérnöki munkák kivételével) „nagyon fontos” titkárnőinél elvárás, h legyen, h el tudjon menni néhány „nagyon fontos” tárgyalásra, ahogy a mindennapokban is inkább nyelvet nem beszélő, piacképes tudással nem rendelkezők vannak rápörögve erre a jogsi témára

2021. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!