Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkát szeretnék vállalni,...

Diákmunkát szeretnék vállalni, de ehhez bérletet kell vennem és kérhetem a munkahelyemen, hogy fizessék ki a bérletem árát?

Figyelt kérdés
Ezenkívül más útvonal lenne mint amerre van igazolo lapom. Kérhetek csak úgy más utvonalra mégegy igazoló lapot a meglévő mellé?

2021. júl. 14. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Őket kell megkérdezni, de úgy lenne érdemes, hogy "állnák-e az utazás költségét, a bérleted árát?". Ha nem, kérdezd meg hogy egy része megoldható-e.


Helytől függ, de szerintem benne lesznek. A diákmunkások sokszor közvetítőkkel dolgoznak, már ott hozdd fel ezt a témát és kérdezd meg attól, akivel kontaktban vagy.

2021. júl. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Diakmunkanal sajnos nem nagyon szoktak allni, de egy probat meger. Viszont akkoris neked elore meg kell venned es ok utolag fizetik ki.
2021. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Erősen kétlem. Órabér van, az hogy hogy jutsz oda, meg hol laksz, és mit eszel reggelire nem az ő dolguk.
2021. júl. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én dolgoztam, akkor a bérletet nem álltàk, de a napi buszjegynek a felét kifizették. Sajnos valahol ennyit sem hajlandóak fizetni..
2021. júl. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Az meg, hogy nem a munkáltató dolga, hogy honnan jár be az illető meg hasonlók az jó nagy baromság. Törvény szabályozza, hogy ha teljes munkaidőben van az alkalmazott foglalkoztatva akkor, hogy, hány százalékban, és milyen módon kell téríteni neki az útiköltséget. Sőt, védőital is jár.

Diákmunkàra azonban más vonatkozik, de védőital abban az esetben is jár.

2021. júl. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Csalásdodat nem kérheted meg, hogy egy ideig ők állják csak a bérlet diját? ÉN családom ezt teszi és emiatt sosem volt gond. Szerintem egy próbát megér. Persze ez attól függ, hogy Budapesi vagy és azon belül leszel így csak 1 bérlet kell vagy BUdapesten kívül leszel így kell környéki is pluszba.
2021. júl. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos diakmunkanal nem állják. :/
2021. júl. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

#5


Diakmunkanal a diak nem is a munkaltatoval, hanem az iskolaszovetkezettel szerzodik, stb. Egesz mas. Mijden amit az elso bekezdesedben irtal irrelevans.

2021. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Én 10 éve diákmunkáztam Pestről Üllőre jártam ki, és a helyközi buszjegyet 100%ban minden szarakodás nélkül fizették.
2021. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, tudom kivel köt szerződést. Én is diákmunkàztam annak idején. Nekem 50%-ban àlltàk a beutazást, de nem kötelességük semennyiben állni, ami jó nagy kicseszés. Utána alkalmival dolgoztam munkaközvetítőn keresztül, arra ugyanez vonatkozik.
2021. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!