Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki dohányzik az kevesebbet...

Aki dohányzik az kevesebbet dolgozik?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy a dohányzó kollégák nagyjából 10percet töltenek ezzel a tevékenységgel alkalmanként. Ha egy munkanap alatt 6 szál cigit szív el, akkor 60 percet tölt ezzel a munkaidejebol.


Eközben a nem dohányzók többnyire dolgoznak.


Nem igazságtalan ez?

Mi lehet a megoldás?

Több fizetés a nem dohanyzoknak? Vagy hosszabb munkaidő azoknak akik dohányoznak?



2021. júl. 14. 07:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
Előző munkahelyemen aki kiment cigizni annak ki kellett csekkolnia, és amit kint töltött le kellett dolgoznia. Így nem lehetett simliskedni.
2021. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerzodes nalunk irja, hany ora munkara hany perc szunet jar. Ez ugye mindenkire vonatkozik.

+ aki dohanyzik az 2x mehet ki egy munkanap.

De(!) nalunk amikor a dohanyzok kimennek, a nemdohanyzok is veluk tartanak. Levegoznek addig.

2021. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes írások, felvetések vannak itt. (Én nemdohányzó vagyok.)
2021. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Óránként 10 perc szünet megengedett.
2021. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fél óra szünet van.

Mások azt kitöltik ebéddel. Én nem szoktam enni, én cigizni járok ki helyette, kb. 10x 3 perce. Pont fél óra.


Viszont vannak, akik fél órát ebédelnek és még ki is járnak bizonyos időközönként cigizni, mint én.

Nekik úgy az ebéd szünet plusz a dohányzások több, mint fél órára jönnek ki nap végére.

Mondjuk ez tényleg nem fair..

2021. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%
Aki dohanyzik az gazdagabb
2021. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ezt megindokolnád kérlek? :D
2021. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én egy másik válaszoló vagyok, szerintem a 26-os arra gondolt; hogy van mit elkölteni cigire; illetve hát, több pénze is van, ha már cigire is jut. Ha mindig, rendszeresen; bár , én nem tudom, de elsőre erre tippelnék, hogy erre gondolhatott.
2021. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
*Jaaa, vagy pl,hogy levonhatják a fizetéséből nyugodtan, és őt nem zavarja, neki meg se kottyan?
2021. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy az egész állítás hamis ahogy van. Persze, vannak gazdag dohányosok, de tanárok közt is akad láncdohányos is. Ők pedig aztán nem gazdagok. (Ja, és egyedül él). Az viszont biztos, hogy többszöröződik a tüdőrák esélye.
2021. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!