Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen volt az első felmondáso...

Milyen volt az első felmondásod munkahelyen?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú. Sírtam, mert nagyon szerettem a munkahelyem, és tudtommal engem is szerettek. Költöztünk, és muszáj volt, mert 180 km-ről nem tudtam volna bejárni.
2021. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
100%

- Egy műtét miatt nem fogunk szabit adni!

- De utána 2 hétig nem fogok tudni dolgozni.

- Akkor menj de nem is kell visszajönni.

- Oké.


1 hónap múlva telefonáltak utánam, hogy menjek már vissza én meg mondtam hogy bocs már másik helyen dolgozom.

2021. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mondtak fel próbaidő alatt indoklás nélkül. Aznap eléggé megzuhantam, de aztán másnap körbetelefonáltam a korábbi állásinterjús cégeknek, egy héttel később újra dolgoztam.
2021. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz döntés volt, mivel nagyon szerettem a társaságot, viszont nagyon keveset kerestem, és egy másik helyről az akkori bérem másfélszeresét ajánlották, ami azért egy jelentős különbség.
2021. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Fura.

Életem első munkahelyének igazán azt tartom, ami tényleg főállású munka volt, nem a hathetes nyári gyakorlat és nem a kis rövid diákmunkácskák.

2,5 év után mondtam fel, a semmire, mert a végére rettenetesen szenvedtem az igen monoton, de koncentrálós, viszonylag könnyen elrontható és gyors tempójú irodai munka valamint a velem szemben ülő személyi zavaros ürge miatt.

Volt, akikkel jóban voltam, voltak jó percek, így az egyik szemem sírt, nomeg mégiscsak egy 2,5 éves ciklust zártam le. Sokaknak hirtelen jött a felmondásom, nem tudták hova tenni, miért kockáztatom meg, hogy a semmire mondok fel. Apum előtt titkoltam, amíg lehetett.

Összességében fura helyzet volt.

2019-ben szép tavasz volt, élveztem a kis szabadidőt, az interjúkra járást, hogy Budapest különböző részein járok, különböző emberekkel találkozom. Közben gőzerővel tanultam a programozást.

Két hétig ültem otthon és kezdtem is egy kevésbé monoton helyen jobb fizuért, közelebb. Viszont az se volt csúcs meló.

2021. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Elso viszonylag egyszeru volt, csaladias meretu ceg volt, csak besetaltam fonok irodajaba es elmondtam, hogy ez a helyzet. Kulonosebben nem indokoltam, csak kaptam egy szakmai szempontbol jobb ajanlatot diakmunka alatt.


Masodik mar neccesebb volt, ott miutan felmondtam elkezdtek telefonalgatni menedzserek majdnem minden szintrol, hogy maradjak. Meg ra-licitalni is akartak ajanlatra amit mas cegtol kaptam, de nem birtak annyit adni - de hozzateszem akkor sem maradtam volna, mert nem a penz volt a fo motivacio a valtasra.


Mindketto eset kinos volt es nehez szamomra, de sajnos az ilyet meg kell neha lepni, ha nem erzi jol magat az ember valami miatt.

2021. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Felszabadító, főleg, hogy éjszakás árufeltöltő voltam, de közben összejött egy irodai munka. Még 3 hónapon belül voltam, csak az egyik kollégám és a hr tudott róla mikor megyek, az utolsó műszakom végén szoltam az osztályvezetőnek, hogy 2 nap múlva már nem leszek (pihenőnapon nem mondhattam fel).
2021. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan leléptem a munkahelyi közeg miatt, 3 napot dolgoztam összesen ott. Ritka sz*r egy hely volt.
2021. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1,5 évig vívódtam magamban, mert a munkámat szerettem. De olyan elviselhetetlen volt a közeg, hogy folyamatosan stresszeltem, beteg lettem a végére. Elmentem egy messzebb lévő és kevesebbet fizető helyre, csak hogy onnan végre szabaduljak. Aztán az új helyen kb fél év munka után felhívtak egy helyről, hogy nincs e kedvem átmenni. Otthonról 10 perc és dupla annyi fizetés-nyilván igent mondtam :) és ez a felmondásom már nem igényelt akkora gondolkodást sem.

Azóta is itt vagyok és hiszem, hogy kellett az a 1,5 év kínlódás, hogy most itt lehessek. Ezt szeretem, jó a pénzem is,helyemen vagyok.

2021. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Összevesztem a főnökkel, és megmondtam hogy ha nincs változás felmondok. Azonnali hatállyal felmondtam, és átmentem pár napon belül egy konkurens céghez. Utána hivogatott vissza a főnököm, a 3 hónap próbaidő lejárt a előtt felmondtam a konkurens cégnél és alkuval több pénzért vissza jöttem az első céghez. (10 éve itt vagyok, csak ez a majdnem 3 hónap kihagyásom van) Utána a vezetőség kB kinyalta a seggem, a kollégák meg kicsit fujjoltak a magasabb bérem miatt,de ez már kiegyenlítődött az évek alatt, bár még mindig kB 10% - al többért vagyok, mint a többi kolléga, de ha megint nem tetszik valami lelépek, ezt a vezetőség is tudja.
2021. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!