Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyiket válasszam? Kényelem...

Melyiket válasszam? Kényelem vagy pénz?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne Ausztriában elhelyezkedni ismerős által eladó-raktáros pozícióban. A fizetés átszámítva havi nettó fél millió+13. és 14. havi fizetés. Én a határhoz közel lakom, hozzám 40 km-re lenne a munka. Jelenleg viszont a szakmámban dolgozom egy kényelmes irodában, és szeretem a munkámat, habár nem fizetnek sokat, nettó 210 ezret keresek. Viszont ha kimennék, félre tudnék tenni jó sok pénzt saját lakásra, a mostani helyzetben viszont úgy érzem, csak vegetálok. Ti hogyan döntenétek? Kimennétek?

2021. júl. 15. 06:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen. De nekem ez nem is lenne kérdés.
2021. júl. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
100%, hogy kimennék.
2021. júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Ausztriában havi 500.000 az kurta szar bér... elindulni talán jó, de utána mindenkép keress munkát, mert amit haverod szerez, az egy szar...

Én asztalosként jelenleg 2800eurót +13. 14. Havi bért keresek.

2021. júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Csatlakozom a hármashoz.


Én 2900 eurót kapok, + 13. 14. Havi bért.

Vagyis a az 500 ezer elég sovány.

Bár a 210 ezernél akkor is több.

Mindenképpen menj. 210 nettóból vegetálni lehet, de komolyan spórolni nem.

2021. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Ott meg totál széthajtanak, idegileg kiborulsz, de legalább lesz pénzed meg házad 😀
2021. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
29%

Én most 170 ből bőven kijövök.

Nem szeretnék külföldön dolgozni és ez csak +300 ezer forint lenne ami nem olyan nagy, hogy kimenjek. Havi nettó 700 ért már megfontolnám. Szóval ÉN nem mennék ki.

2021. júl. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%

Van már saját házad, vagy szükséged van valamire, amihez kell a nagy pénz? Akkor menj!

De ha van ház, akkor a rezsi belefér a magyar fizetésbe is, tudsz spórolni naralásra, autóra, stb-re

2021. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
En minden nap 80km utazok oda vissza minimálbért
2021. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

3# vagyok

Nalam nem a fizetés volt a fő motiváló erő, hanem közeli hozzátartozó relatív fiatal kori halála... megfelelő orvosi ellátással meg ma is élhetne.. ausztriában mit kapsz a munkádért?

Tb-t... az hagyán, de a te tb-d, kiterjed a kit élő családodra... mögötte európa egyik legszínvonalasabb egeszségügye...

Nemrég volt laporoszkópiás köldöksérv műtétem.

Időpontra érkeztem a korházba, kicsit meg is szeppentem, mert nem volt ott senki... szó szerint senki... azt hittem elnéztem az időpontot és zárva a kórház...

Mikor odaértem az ajtóhoz ami fel volt írva a papíromra, bekopogtam, kinyitották, mondták a nevem, hogy én vagyok e az, mondom igen...

Vetkőzzek, zuhanyozzak, vegyem fel a hálóinget, feküdjek az ágyra... betoltak a műtőbe, megműtöttek, betoltak egy kényelmes szobába ahol már 3 frissen műtött nézte az eb-t a tvben, utánam pedig óramű pontossággal érkezett a következö... 4 óra múlva megvizsgáltak, kezembenyomták a papírjaim és mehettem haza... ja és onnan, hogy házidoki megvizsgált, ez 1hét lefutási idő volt, nem fél-1 év mint otthon.

Lábadozási idő a profi műtét után meg 1 hét, + 1 hónapig kímélni magam, de azért dolgozhatok...


Ha nem minden nap készételt veszel, hanem hajlandó vagy főzni, akkor a kaja kb ugyan annyiba kerül, mint otthon, viszont érezhetően minőségibb az étel a boltokban...


Munkában, bár gyár jellegű munkáról nem tudok nyilatkozni, de semmivel jobban nem kell megszakadni, mint otthon kellene. Bár az enyem egy alkotó szakma, itt nyílván benne van a pakliban, hogy néha oda kell tenni magad fizikailag.

Szabadságaimmal én rendelkezem, nem a munkáltatóm.


Viszont a normális itteni élethez elengedhetettlen a német nyelvtudás, de en is itt kezdtem, a 0ról, nem lehetettlen megtanulni, ha napi 1 órát rászánsz, már az is menő...

2021. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

Wow akik írták hogy 2800€ keresnek megkérdezhetném hogy merre vagytok Ausztrián belül? Ugyanis én 7éves korom óta itt élek itt csináltam a szakmát (Metallbautechnicker) de így is csak netto 1700€ keresek 38,5 órába ha minden nap tulorázok akkor 1900.

Ez itt grázba van és akiket ismerek lakatosok azok is mind 1600-2100€ között keresnek. 21f

2021. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!