Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapadós kolléga?

Tapadós kolléga?

Figyelt kérdés
Egy irodán osztozom egy nálam jóval fiatalabb kollégámmal. Nem vagyunk egymásnak beosztottai, nem is kell együtt dolgoznunk, éppen így volt hely. Ez a kolléga régebben mindig legalább egy fél órával utánam ment be munkába, és jó egy óraval korábban ment el. Mostanában viszont mindig megvár délutánonként, hogy egyszerre induljunk el. Az utolsó fél órában már semmit nem csinál, nem dolgozik, csak a gépét nyomkodja és vár rám. Eddig szerettem egyedül hazaindulni, munka után nem vagyok túl beszélgetős kedvemben (bent se sokat beszélünk). Nem vagyunk haverok, nem értem miért vár meg. Ha félne hogy hozzápiszkálok a cuccaihoz reggel is korábban bejönne, mert így is bent vagyok egy fél órát egyedül amíg meg nem érkezik. Szerintetek miért csinálja? Hogyan tudnám “lerázni” délutánonként?

2021. júl. 21. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jaj nekem is volt ilyen kollégám, sértődés nélkül nem megy. Én kamuztam hogy másfele van most dolgom, aztán észrevette hogy kamuztam, csak a szomszéd párhuzamos utcán keresztül mentem haza.
2021. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Csak a parkolóig megy? Vagy tömegközlekedésen is lohol utánad?
2021. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Elsőre azzal próbálkoznék,hogy amint kilépünk az ajtón azt mondom szia és elmegyek a másik irányba.

Vagy megállok és azt mondom jön értem egy barát vagy családtag.

Remélhetőleg néhány alkalom után már nem vár meg.

Jó dolog az őszinteség,de fölösleges megbántani valakit, akivel igazán nincs is problémám, főleg,ha egész nap egy irodán osztozunk.

Szóval én inkább így próbálnám lerázni.

2021. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja, mert jobb hazafele nyomkodni a telefont, mint egy kicsit szociális életet élni.
2021. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg vele őszintén, hogy mizu, hidd el ezzel bántod meg a legkevésbé. Mond meg neki, hogy nincs kedved vele menni. Ezek a kamuzások sokkal gázabbak, meg rosszabbak mindkét fél szempontjából.
2021. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!