Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova mennétek dolgozni?

Hova mennétek dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályakezdő vagyok, idén tavasszal diplomáztam, háromnegyed év munkatapasztalatom van összesen. Eddig végeztem "A" típusú munkát (IT szektor, sales), majd kipróbáltam magam egy "B" munkában (pénzügy), amit őszintén szólva szívemből utáltam. Azért próbáltam ki, mivel nem voltam biztos benne, hogy milyen területen akarok dolgozni, a diplomámmal több iparágban el tudok helyezkedni, és sok egyetemi barátom a "B" területen dolgozik, míg "A" területen senki.


Kaptam nemrégiben egy állásajánlatot egy "B"-hez nagyon hasonló munkára, de jobb céghez, a képességeimhez és tudásomhoz képest pofátlanul magas fizetéssel, Home office lehetőséggel.


Az elmúlt hetekben viszont úgy érzem, végre magabiztosan eltudtam végre dönteni mivel akarok foglalkozni, és az az "A" (IT értékesítés) iparág. (nem hangzik nagy dolognak, de a suli mellett évekig őrlődtem azon, hogy merre induljak)


Mit tennétek? Elfogadnátok a jövedelmező "B" pozíciót, vagy bevállalnátok 2-3 hónap munkanélküliséget, hogy aztán az A területen dolgozzatok? (kezdetben akár 15-20%-al alacsonyabb fizetésért is, ami szerintem 5-7 év tapasztalat után fordulna)


2 hete jelentkezek az "A" területre, ezalatt volt már 2 interjúm, egy céghez kitöltöttem egy tesztet, amit elfogadtak, így onnan is lesz még fixen 1 interjú, illetve volt még 2 hr-es megkeresésem.


A szívem szerint mennék az "A" iparágba, de az eszem azt mondja, fogadjam el B-t.


Mit tennétek?

Hálásan köszönök minden jó tanácsot!



2021. júl. 22. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Fogadd el a b-t. Utána tudsz lépni a területre is. Én ezt tenném.
2021. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam ezen is, naná, opció, de nagyon sok rövid időtartamú munkahely nem mutat jól az önéletrajzban ("B" lehetőség kevesebb mint 2 hónap), tehát min 1 évig illene akkor maradnom, ami nem tudom jó lenne-e.
2021. júl. 22. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
nem kell mndent beírni a CV-ba...
2021. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!