Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti vissza mennétek a volt...

Ti vissza mennétek a volt munkahelyetekre dolgozni, úgy hogy úgy vesztel ossze az egyik "kollégaval"?

Figyelt kérdés

Elmesélem a történetem kérlek olvasd végig hogy belelàss és úgy adj véleményt:


Àllami cégnél dolgoztam, nem irom le a nevét, de vonatokkal dolgoztam. A kollektíva, a munkakörülmény nem egy öt csillagos szàlloda volt, de dolgoztam csinàltam, a munka milyenségével semmi problémàm nem volt élveztem amit csinaltam.


A legnagyobb probléma az volt, hogy mint mindenhol itt is sokszor elégedetlenkedtek a bérrel kapcsolatban a kollégàk amit nagyon àtvettem .Utolag vissza gondolva nem volt olyan rossz a bér az elvégzett munkàhoz képest. Na akkor most jöjjön a bonyodalom.

Hogy több legyen a bérem, kértem a munkaidö beosztàst író ugymond "vezénylöt" hogy irjon tobb éjszakàt és így a pótlékot kapnék. Mire fel, ö nem tudta/akarta megoldani.. nagyon kiakadtam és csúnyàn lereagàlva kikeltem magamból, aztàn végül felmondtam a fönöknél, tisztességesen közös megegyezéssel, 1 honap felmondàsi idöt letöltve.


Most magànvasútnàl vagyok, szégyen vagy nem de bevallom nem vàltotta be az àlmaimat és "csak" 40 ezerrel több az alapbérem, de sokkal többet dogozom.


Azon gondolkodom hogy vissza mennék, csak azon gondolkodom hogy hogyan fogadnànak, meg milyen véleményük lesz/lenne hogy elmentem nagy pofàval , aztàn pedig nem jött össze.

Nem is tudom hogy tegyem fel, a kérdésem, de megteszem: Szerintetek gàz így vissza menni? Nagy mellénnyel eljöttem, mostmeg oda mennék vissza, mert ez ahol most vagyok egy borzalom. Kérlek titeket próbaljatok meg , korrekten vàlaszolni, mert érdekel hogy ti mit tennétek! Vàlaszokat elore köszönöm


2019. okt. 20. 14:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
érzelmi viharban vagyok sajàt magammal, hogy most mit tegyek. Azt tudom hogy nagy kibeszélés tàrgya leszek.
2019. okt. 20. 14:59
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ezt már nem fogod tudni visszacsinálni, kényetlen vagy vállalni a tetted következményeit. Ha ennyire nincs önuralmad, mindenhonnan el kell menekülnöd majd. Ne a régi helyre menj vissza, mert megint menekülés lesz belőle, ott már tudják, milyen fegyelmezetlen vagy. Valószínűleg nem is kérnének belőled még egyszer, én legalábbis nem vennélek vissza. Tanuld meg, hogy következménye van annak, amit csinálsz, emlékeznek rá, nem törlődik ki.
2019. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszamennél, ne gondold, hogy az ugyanaz lenne, mint korábban. Szerintem nem tudnád jól érezni magad, ha látnád, hogy suttyomban rólad beszélnek. Mert beszélnének, az biztos. Személy szerint én nem mennék vissza.

Amúgy meg ha nem vagy túl érzékeny, hát...minden csoda 3 napig tart.

2019. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem is arra a helyre mennék, nyilvàn hanem màsik àllomàsra kérném magam, nagy vàlasztàs nincs mert a kornyéken az összes àllomàsnak ugyan az az egy a fönöksége.
2019. okt. 20. 15:30
 5/12 A kérdező kommentje:
15:30 -as hozzà szólónak. Kibeszélnek mostis, tudok róla! A vasúton Kibeszélnek mindenkit, melegeket, ki-kivel volt. Igen sokszor túlsàgosan érzékeny is vagyok. Azt is mondta egy kolléga hogy nem fogom bírni. (olyan kolléga, aki kottàra ugyanúgy megjàrta ezt amit én, majd vissza ment oda ahonnan indult. Igen tudom a kollektíva ugyan az lesz, esetleg plusz keserü szàjízzel. Viszont a munkàt szeretem csinalni, most mit csinàljak? Gyàri munkàt nem akarok csinàlni. Tény gondolkodnom kellett volna, nem mindjàrt a szàmat kinyitni, de most komolyan 27 évesen így jàrtam csesszem meg? Volt olyan kolléga aki megsiratta az àllomàsfönököt. Nem szeretik tudom, mert még ott dolgoztam hallottam amikor jelentkezett vissza, és nem éppen szépeket mondanak róla.
2019. okt. 20. 15:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Ezért írtam, hogy ha nem vagy túl érzékeny, túl tudod magad tenni azon, hogy dumálnak rólad, akkor akár vissza is mehetsz, mert "minden csoda 3 napig tart". Amit úgy értettem, hogy egyszer csak leszállnának a témáról és rólad, mert az élet megy tovább. Kérdés, hogy tudod ezt kezelni.

Ha meg másik állomásra mennél vissza, akkor ott csak hírből ismerhetnek. Nem tudom, milyen mértékű volt a kiborulásod.

2019. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A másik állomásra visszamehetsz.Gondolom ott nincs senki a régi kollégák közül.
2019. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Én összevesztem valakivel, átmentem másik egységbe, erre az élet utánam küldte:(. Másabb a kapcsolatunk, de ami rossz, az rossz marad. Csak a munkahely váltás a megoldás.

2019. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

elmondom még egyszer. nem azért jöttem el, mert nem tetszett a munka. azzal vesztem össze aki irja a munkaidö beosztàst. tudni illik többet akartam menni dolgozni hogy kicsit több pénzem legyen. Mondjuk hozzà teszem hogy màsok is összevesznek ezzel a nòvel mert nekik is hihetetlen beosztàst készit.

De nem azért jöttem el, mert összeférhetetlen vagyok a kollégàval, vagy a fönök kirúgott volna, vagy ilyesmi.

2019. okt. 21. 03:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem 3 szor rúgtak ki a munkahelyemről önhibámon kívül. Illetve a 3. Alkalommal én álltam fel dühömben. Megint ott dolgozom :D

Mindenki követhet el hibát. Aztán tanul belőle ennyi. Ezt elmondhatod a volt kolléháidnak és ezuel vége. Nincs mit beszélni róla. Tedd félre a büszkeséged ha szeretted azt a munkát. A kollégák mindig pletykálnak most erről fognak aztán meg másról. Nem a világ vége ami történt és minden csoda 3 napig tart. Ideje megtanulni kezelni az ilyen helyzeteket. Te számítasz nem az mit mondanak mások. Felőlem meg is verhetnek ha nem vagyok ott. Ne nagy arccal menj vissza. Ismerd be hogy hibáztál és nem lesz baj. Az erős ember be meri ismerni a hibáit nincs semmi.szégyellni való azon hogy jobb fizetés reményében váltottál és nem jött be. Van ilyen. Vagy menj el tanulni hogy több lehetőséged legyen ne csak a vasút

2019. okt. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!