Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sértésnek számít 20 év után...

Sértésnek számít 20 év után postán kapni a felmondást nulla előzetes közléssel?

Figyelt kérdés

Ott a fickó, 20 éve dolgozik egy helyen (2001 óta) kis hely végig ugyanaz a főnök. Majd jön egy új főnök, alig 2-3 hónapja van itt.

És a fickó egyik nap megy haza, és egy tértivevényes levél várja. Felmondás. A napot bent töltötte a munkahelyen a főnökkel napi 8-10 órákat együtt voltak, egy szót se szólt neki hogy fel akarna mondani.

Ez így egy sértés felé?


Mert ezt lehetett volna úgy is intézni hogy a főnök behívja a 20 éve ott levő embert az idoába megkínálja egy kávéval, leülteti és elkezdi.. hát sajnos van egy rossz hírem...

A vége ugyanaz de a tálalás, a hozzáállás nem mindegy. Szerintem.


nem így lett volna emberi?


2021. júl. 22. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2021. júl. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sértésnek venném.
2021. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő is annak veszi. És még jogszerűtlen is mert egy mondat indoklás nincs benne. így még támadható is (de nem fogja támadni, annyit nem ér)
2021. júl. 22. 18:31
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Még egy fővel kevesebb az alapítványi iskolában. Pedig eddig is csak ketten voltatok ott a vén alkesz főnökkel, de magának meg csak nem mond fel, ráadásul levélben. Akkor lehet, hogy te repülsz onnan, madár?
2021. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kirugás soha sem szép.


Ha élőben teszik akkor is többnyire hamis, nyugtató okokat mondanak nem az igazságot és akkor is általában végig dolgoztatják a napot és utána hívnak be egy elbeszélgetésre.


Nem tudom, hogy az jobb-e.


Szerintem nem rossz szándék vezérelte őket, csak ezt tartották a legmegfelelőbb opciónak kitudja miért.

2021. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a szabdságom alatt kaptam ügyfélkapun keresztül, 22 év után.

Nem sértődött voltam, hanem dühös. De legalább jól beolvastam az inkompetens kis nyikhajnak, aki főnöknek képzelte magát. Utólag kiderült, hogy kifejezetten jól jártam, hogy el kellett jönnöm, mert olyan változások voltak utána, hogy az ott maradottak zombiüzemmódba kapcsoltak.

2021. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem most akartak kirúgni, mindenféle mondvacsinált, piszlicsáré indokkal, nem egész két hónap próbaidő után. Fél órán át könyörögtem, és engedtek még három hét haladékot, hogy ezalatt talán, TALÁN újraértékelik a teljesítményem. Nem tudom, mi lesz a végkifejlet, de ha lenne bármi más a láthatáron, valószínűleg inkább én mondanék fel. Sértve érzem az önérzetem.
2021. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Általában azért a ledolgozott nap végén közlik, hogy ne tudjál kárt csinálni vagy nehogy az idegesség miatt megsérülj munka közben.

Például gondoljatok bele egy gépkezelőnek szólnak reggel 8kor hogy ki van rúgva utána lehet egy figyelmetlenség miatt bekapná a gép az ujját vagy targoncás ideges aztán nekimegy pár készáru raklapnak amin termék van és csinál kapásból egy 3 milliós kárt.

Itthon is volt ezekre példa még ha a TV-ben nem is nagyon szerepel.

2021. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20 év után 4-5 havi végkielégítés jár, és persze van felmondási idő is, aminek a felét köteles csak ledolgozni, ha jól tudom.
2021. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Általában azért a ledolgozott nap végén közlik, hogy ne tudjál kárt csinálni vagy nehogy az idegesség miatt megsérülj munka közben."


AHA!!! KÁR hogy a felmondás után még 90 azaz KILENCVEN NAP felmondási idő jár.. így megdőlt a hülyeséged.


A kirúgottnak van 90 napja kárt okozni ha akar.

2021. júl. 23. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!