Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazságtalan bérezés miatt...

Igazságtalan bérezés miatt szólnátok a főnöknek?

Figyelt kérdés

2 és fél éve dolgozok itt. Egyedül voltam alkalmazott, egy ideje teljesen egyedül viszem az irodát. A főnökeim lassan semmivel nincsenek képben. Irányítom a fiúkat, rendelek, intézem a könyvelést,tartom a kapcsolatot mindenkivel meg még amit rámsóznak... Összes ügyintézés, bevásárlás,takarítás. Kapok 180 ezer forintot.

Felvettek a múlt hónapban egy férfit segédmunkásnak. 8 órában dolgozna. Általános iskolai végzettsége van. Nem is ez a baj. Hanem, hogy akármilyen munkát adnak neki, mindenért húzza a száját. Múltkor mondták neki, hogy ha nincs mit csinálnia akkor legyen bent velem az irodában vagy segítsen az udvaron füvet nyírni, menjen helyettem postára vagy csinálja amire nekem nincs időm. Erre gúnyosan azt mondta, ő nem fog "kávécskát főzni meg felmosni". Kb egyik nap sem tudnak neki munkát adni, így otthon ül és szabinak sem írja ki. Nem jár be és nem szól neki senki. Kap 250 ezret.

Egyik főnök sem szól rá. Mindig mondják én keressek neki munkát meg én kommunikáljak vele de kezdek besokallni. Mindenért beszólogat. És azt mondta nekem, majd még szeretné a fizetését feljebb tornázni. Nekem meg annyi munkám van, hogy 4-re se szoktam végezni.

Érdemes szólni, hogy zavar engem ez?

És nem is az lenne a bajom, hogyha rendesen dolgozna akkor többet kapna, mert elismerem, hogy a fizikai munka nagyon kemény, jó ha megfizetik őket. A többieknek másodállás ez, de csinálják is rendesen, sosincs ez a szájhúzogatás.

Párom szerint hagyjam ezt a helyet a francba.

26N


2021. júl. 26. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdj el állást keresni.
2021. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem beszélj azzal az emberrel aki felemelgeti a béred. Tudod néma gyereknek az anyja … és ha többszöri megbeszélésre sem juttok előbb akkor kell otthagyni. Ne szégyellj a bérről beszélni vele , nem tabu téma.
2021. júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézelődj új állás után. Ha már kilátásban van az új hely magasabb fizetésért, akkor menj oda a főnökhöz és mondd el neki, hogy te kevesebb pénzért többet dolgozol míg a pasi több pénzért kevesebbet dolgozik. Ez kimeríti a nemi diszkrimináció fogalmát és ezért kénytelen leszel új állást után nézni. Az új helyen 300 ezret adnak, ha ő megadja akkor maradsz, ha nem adja meg akkor távozol a cégtől.
2021. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Köszönöm a tanácsokat! Megmondom őszintén már nézegetem az álláshirdetéseket. Sajnálom valamilyen szinten, mert szeretem a munkaköröm, és nekem nem azzal volt sosem bajom, hogy dolgozni kell. Sosem húztam semmire a számat. Csak mikor látom, hogy a másik negyed ennyit sem csinál, és magasabb a fizetése. Na azért ez bosszantó. Mondja nekem múltkor a férfi, hogy làtja én sokkal többet dolgozok mint ő. De már beszélni sincs kedvem vele. Olyan idegesítő stílusa van. Múltkor is beszólt, hogy már inkább szülni mennék mert kifutok az időből és neki milyen jó, hogy nem tanult mert dolgozhatott addig is.
2021. júl. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!