Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Életművész emberek! Budapesten...

Életművész emberek! Budapesten mit mennétek el melózni mindenféle képzettség nélkül, ha hirtelen megszűnne a munkátok?

Figyelt kérdés
Velem most ez történt. Havi 200-at alaphangon ki kelle termelnem ahhoz, hogy csak a legalapabb dolgaim meglegyenek (rezsi, hitel, kaja, KATA adó). Hogy csinálja ilyenkor egy profi, mihez kezd magával, ha a szakmájában legalábbis átmenetileg nem dolgozhat? Milyen állásokra jelentkezne és konkrétan milyen odlalakon?

2021. júl. 30. 20:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fizikai munka is természetesen szóba jöhet, kivéve biciklis futár, mert azt a terhelést nem bírnám.
2021. júl. 30. 20:01
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha átmenetileg nem dolgozhatsz, legelőször csökkentsd kicsit azt a 200 at. Szüneteltesd a vállalkozóit, ezt megteheted. Kata az már-50 adó ha van önkormányzat felé az 5-10, ha könyvelőt fizettél az is 7000. Maradjon 135. Ha nincs bevételed, kérd a kormányablaknál a tb átvállalást az is 7000- azt egy évre adják. 128 at kell. Vond le az albérletet rezsit. Na ami marad abból vonj le 20 at Ezt a kaján fogod megsporólni Maradékot oszd el néggyel , és hetente max annyit költs kajára. Tehát 108 at kell összekaparnod. aztán elmész valahova feketén , mosogatni, vagy bármi.
2021. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Az életművésznek megszokott lenni a családi háttere, hogy ez ne legyen gond.
2021. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
3 as Az életművész, nem hónapról hónapra él, mert az nem életművész. az életművész 2-3 évre előre gondolkozik, és ha ilyen helyzetbe kerül, van még egy éve, hogy csináljon valamit. Akit a háttérből támogat a család az nem életművész.
2021. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
#4 persze persze... valahogy ezekről a figurákról mindig kiderül, hogy elég erős a biztonsági háló. és ő persze csak csövezik a család vagy barátikör üresen álló lakásában, ez nem támogatás stb.
2021. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
5 ös jó lenne ha támogatna valaki, a háttérből . De nincs így, úgy alakult jó ideje nincs munkám, és a fiam is velem van aki tanul . Nekem is volt kint kata, de válás után nem tudtam volna fizetni. Igazából, nem gondoltam arra , hogy életművész vagyok, de ha jobban belegondolok lehet. Csak előre kell gondolkodni, számolni ha azt hiszed, még két hónapra elég a pénzed, kicsit átrendezed a dolgokat fejben, és lesz négy hónap. Én voltam a 2 es Át kell gondolni a hónapot ami jön, minden lehetőséget végigzongorázni. de ezt célszerű minimum 2 év távlatában átgondolni.
2021. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, mit értünk azon, hogy életművész, de ha azt, hogy igazából semmihez sincs kedve, ezért semmihez se ért, és semmire se alkalmas, és csak száll ide-oda, mint fing a szélben, ahogy kedve tartja, akkor én leginkább felkötném magam.

Alap, hogy legyen a tarsolyodban egy piacképes szakma és releváns tapasztalat. Vagy nyerj a lottón.

2021. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van piacképes szakmám, elvégre 8 évig megélrtem belőle. Most mégis változhatott valami, mert eddig egy váltással nem volt gondom, most viszont már egy hónapja keresek és semmi.
2021. júl. 31. 00:26
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Életművészként van egy jól kereső férjem. Tehát ha tényleg nem tudnék már elhelyezkedni a saját szakmámban (ami amúgy kizárt), akkor tanulhatnék mást.

De mondjuk ha neked eleve van egy katás céged, mehetsz futárkodni.

2021. júl. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9, látom a kérdést nem sikerült elolvasni, ellenben eldicsekedni azzal, hogy sikerült a tutiba beházasodnod. Gratulálok.

Többieknek köszi.

2021. júl. 31. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!