Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért azok vannak vezető...

Miért azok vannak vezető pozícióban, akiknek sokkal alacsonyabb képzettségük van a beosztottaiknál? Nem ciki ez?

Figyelt kérdés
Multiban dolgozom és ezt tapasztalom. Nagyon gáznak tartom, hogy az új belépőktől mindent elvárnak (beszélj legalább 6 nyelven, legyen PhD-d, stb), ők meg anno egy mucsaröcsögei főiskolából egyenesen idekerültek, mert akkor felszívta őket a piac.
2020. szept. 29. 14:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Ha teszem azt, nekem van egy jó ötletem, illetve kapcsolataim, amihez magasan képzett munkaerő kell, akkor őket fogom felvenni, nem pedig a kisebbségi komplexusaim miatt olyanokat, akik képesek arra, amire én is. Kivéve, ha egyedül nem bírok el a feladattal, mennyiségéből adódóan.


Ez pontosan egy ugyanolyan kérdés, mint az, hogy miért a pajtit meg a csókost veszik fel az emberek egy munkahelyre.


Ha valaki vállalkozik, azt csinál, amit csak akar. Olyan munkaerőt vesz fel, amilyet akar, mindaddig, amíg van jelölt, aki megadott pénzért szívesen dolgozna ott.


Ha ez valakinek nem tetszik, javaslom, ő is vállalkozzon. Nem az tesz főnökké, hogy az atyaisten vagy, hanem az, hogy bejelented a céget lol

2020. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevés területet leszámítva a munkatapasztalat ezerszer többet ér a diplománál, szóval nem feltétlenül tartom gáznak, akkor meg egyáltalán nem, ha az adott vezető jó a munkájában és emerileg is alkalmas vezetőnek.

A protekciós semmirekellő csókosokat már sokkal gázabbnak tartom, de ha egyébként jól végzi a munkáját, akkor az sem zavar.

2020. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem ciki!

Ő már bizonyította a területre való alkalmasságát, a "mucsaröcsögei" főiskolájával együtt, te viszont nem biztos, hogy 2 hónap múlva még ott leszel.

2020. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
és? Vegyenek fel vezetőnek egy olyant, akinek halvány f.ngja sincs az ottani helyzetről? Nekik valószínűleg kisujjukban van minden.
2020. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A vezetői készségek nem végzettségtől függnek, és nem is feltétlenül tanulható. Lehet valaki jó vezető úgy is, hogy az adott szakmához nem ért mélységeiben, de jól össze tud fogni egy szakértő csapatot, tud tárgyalni. Egy komplexusos emberből soha nem lesz jó vezető.

Természetesen vannak szakértő vezetők is, de az egy külön típus, van, ahova fontos, de nem mindenhova.

2020. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Micimacko67 ***** válasza:
74%

Szeretjük a multiknál a friss diplomás, nyelveket beszélő ifjú titánokat...

Szoktuk is kérdezni egymástól, mi a mucsaröcsőgei főiskolán végzettek, hogy ti tán tudjátok őket használni valamire...

A főnököm csak excel huszároknak hívja az ifjúkat, remekül értenek hozzá...olyan kimutatásokat és táblázatokat csinálnak, hogy öröm nézni...de az, hogy mi van a számok mögött...arról már fogalmuk sincs...

2020. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Még mielőtt a Kádár korszak vaskalapos öregei felkoncolnának, nem azt mondtam, hogy én kompetensebb lennék az ilyen főnökök helyében, hanem azt, hogy szégyen az, hogy egy 20 éves szakmai tapasztalattal lévő “nagyfőnök” egy értelmes angol mondatot nem tud kinyögni egy tárgyalás során, és igen, gáz az is, hogy ő anno tized annyi erőfeszítéssel pöffeszkedik a székében és fusizik mellette. Nyilván az én szemszögemből úgy tűnik, hogy levágta a kanyart, ez nem szimpatikus.


Az értelmes válaszokat köszönöm.

2020. szept. 29. 15:35
 8/15 Micimacko67 ***** válasza:
67%

Na igen, mennyivel jobb ha valaki tökéletes angolsággal tud beszélni a semmiről...

Arról a semmiről, amit az egyetemen tanítottak meg neki(?) és tapasztalat meg még nem nagyon van...

2020. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Látom nem nagyon ment át amit mondtam...


Miért egyébként te egy angol ügyfélnek magyarul kezdenél el magyarázni?

2020. szept. 29. 15:48
 10/15 Micimacko67 ***** válasza:
50%

Tudjátok, ebben az országban picit túl misztifikált a nyelvtudás kérdése...ha nem tudsz angolul/németül, akkor nem érsz semmit...


Nem számít, hogy szalmailag egy nagy nulla vagy, ha tudsz egy idegen nyelvet...már te akarsz lenni a császár...


A munkám során sikerült már összeakadnom olasz,japán vevőkkel...egyik sem tudott angolul, pedig vezető beosztású emberek voltak...hozták a maguk olasz/japán-magyar tolmácsát és le volt tudva a dolog... Megértettük egymást és megtudtunk egyezni...

Akkor ki a maradi?

2020. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!