Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz ha szabi után egyből...

Gáz ha szabi után egyből felmondással indítok majd? Mondjuk tenni úgyse tehetnek semmit ellene

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gaz vagy sem, ez van. Szabi alatt találtál mást. Biztos olyan arvot vagnak majd, mintha tortával csaptad volna őket pofán, de ez van
2021. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz.

Én is szabi után mondtam fel, mert nyaralás alatt jelzett vissza egy másik cég hogy felvettek.

Várjak karácsonyig a felmondással, vagy mit kellett volna tennem?

2021. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szabi alatt is mondtam már fel. Pont akkor jött a telefon az új helyről.
2021. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, mert van felmondási idő.


Vagy ha még próbaidőn vagy, akkor se gáz, mert egyértelmű mindkét félnek hogy bármikor benyögheti a másik, hogy holnaptól vége.

2021. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle dolog történhet:


1. Megértően elfogadják, a felmondási idő lemegy rendben, békében.


2. Feldühíti őket, hogy elmész, ezért igyekeznek megkeseríteni a felmondási idődet, hogy utána jó ideig megemlegesd az utolsó egy hónapodat.

2021. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ha van biztos folytatás.
2021. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 2) Ha felmondás alatt állok, lenagydolgozom.
2021. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélben még szabi alatt is felmondhatsz. Ha úgy is elmész, bizonyos keretek között, mindegy mit gondolnak. A felmondási idő a felmondás kézhezvételével kezdődik. Ha szabi alatt így mondasz fel, gyakorlatilag rövidebb lesz a felmondási időd, kevesebb idejük van piszkálni.
2021. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én szabi előtt adnám be,akkor kevesebbet kell ledolgozni a felmondási időből.A szabit időarányosan kötelesek kiadni a felmondási idő alatt.
2021. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Ezért célszerű szabi alatt v. után beadni, így - ha akarsz - több napot vehetsz ki. Igaz, a többletet levonják a fizuból.
2021. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!