Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki fiatal de...

Van itt olyan aki fiatal de három műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok és mennyire volt nehéz megszokni?

Én eddig csak 2-ben dolgoztam de a 3 műszaktól az éjszakás miatt félek.

Sosem dolgoztam még este főleg nem sokat közlekedtem este sem.

A délutános az ami szar lehet, mert ott keveset tud aludni az ember, délután megy este fele végez és alszik kicsit de ha még az utazás is van..

Az esti meg este mész ugye, és hajnalban végzel azaz egyből aludhatsz is el, mert este fele megint kelhetsz. Nagyon fura lesz ezt megszokni.

De más lehetőségem most jelenleg nincs és már elfogyott a pénzem is.

Több időt meg nem akarok várni a várakozással.

Ez még olyan munka is ami legalább érdekel és foglalkoztat, teljesen új terület.



2021. aug. 14. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Több 3 műszakban dolgozó embert ismerek. Ráadásul gyárban dolgoznak folyamatos műszakban.

Az egyiket idézem. Ő 12 évig dolgozott egy híres gumigyárban. Azt mondta, sosem tudta magát kipihenni. A bioritmusa teljesen felborult!

Az éjszakás volt a legrosszabb, mert nappal sosem tudta magát kipihenni!

Este hattól reggel hatig volt a műszakja. Hajnali 1 - 3 - ig volt mindig a holtpont, amikor küzdenie kellett, hogy ne aludjon el!

Reggel hazament. Sokszor volt, hogy nem tudott aludni, csak 4 órát, mert fáradt volt, de mégsem tudott aludni.

Mielőtt mennie kellett vissza - délután 4 óra körül - jött rá mindig az álmosság. De akkor már nem aludhatott, mert készülődnie kellett!

Szóval, összességében ő 12 évig csinálta. Műszakvezető volt.

Elege lett belőle és elment egy másik helyre egy műszakba dolgozni. Ott hétfőtől péntekig van fix munkaidőben. Van élete, ki tudja pihenni magát.

A vicc az, hogy így is jobban keres, mint műszakvezetőként keresett 3 műszakban...

Olyan srácot is ismerek, aki 12 órázott két műszakban és neki maradandó vérnyomás problémája lett az éjszakás műszak miatt!

Ők mindketten fizikai munkát végeztek. Azt tegyük azért hozzá, hogy nem mindegy, hogy egy számítógép előtt ülsz éjszaka vagy pakolsz egész éjjel!

Sógorom ül egy monitor előtt 12 órában egész éjszaka. Ő felel a gépekért. Szinte semmi dolga nincs! Tud filmezni, telefont nyomkodni. Tehát, nem kell megszakadnia...

Szereti is csinálni a munkáját. Őt a beosztás sem zavarja. Elvan.

De dolgozott olyan helyen, ahol éjjel is sokat kellett dolgoznia! Azt viszont utálta... Olyankor mindig elfáradt.

2021. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Ismerek olyanokat is, akik kifejezetten szeretik az éjszakai műszakot! Például árufeltöltők. Ők azért szeretik, mert ejjelt nyugi van! Nincs bent egyik főnökük sem, kevés a vásárló, nyugodtan tudják csinálni a feladatukat.

Nagymamám az utolsó 8 évét állandó éjszakásként töltötte le a szövőgyárban. Mellette gyerekeket nevelt, segített az idősödő szüleinek, kertet művelt, állatokat gondozott.

Igaz, a rendszerváltás előtt ilyen munkahelyekről elmehettek az emberek 30 év munkaviszonnyal nyugdíjba! 48 évesen ment nyugdíjba!

Kemény volt, de nagyon szerette a munkáját! De, mondta, hogy ő 18 évesen direkt azért ment a szövőgyárba dolgozni, mert tudta, hogy 48 évesen mehet nyugdíjba! Ez azért eléggé motiváló volt!

2021. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a 4 műszak volt a legjobb, mert akkor hétköznap is volt szabadnapom, a 2 műszakot nem bírtam volna! A 3 is sza r volt, mert alig volt szabadnap... Az éjszakást szerettem a legjobban, akkor nyugalom volt, nem volt bent a főnökség, nem volt vadfegyelem, akkor lehetett wcre menni amikor kellett, nem amikor lehetett... Nekem egyáltalán nem volt nehéz megszokni, minél többedik éjszaka volt, annál könnyebb volt. (mondjuk amúgy is éjszakai bagoly vagyok)
2021. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ismerek 3 muszakost, nem alvasbol all az elete, allandoan meseli, milyen programokra jarkalnak, ok, altalaban hetvegen, de hetkoznap is jarnak allandoan vagy csak setalni, vagy vasarolni, a lenyeg, hogy van idejuk. Tok mindegy, mikor mesz dolgozni, attol meg ugyanannyi idobol all egy nap es ugyanannyit is alszol.

En csak ket muszakban dolgozom, mondjuk igy nyaron a melegben sok mindenhez nincs kedvem, de itthon azert ebren szoktam lenni munka utan es elott is, felkelek altalaban korabban, altalaban 6-7 orat alszom, nekem ennyi boven eleg.

2021. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Kamu... Még egy három műszakban dolgozó embert se hallottam ódákat zengeni a beosztásáról...

Mindegyik gyűlöli és nem akarja élete végéig ezt csinálni!

Persze, három műszak mellett kirándulni... Örül az a szerencsétlen, ha ki tudja sz...rni magát, nemhogy még "dubajozni" meg kirándulgatni legyen kedve...

Feküdj vissza inkább aludni, minthogy hazudozol a kérdezőnek te szerencsecsomag!

2021. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.persze itt minden kamu nektek...

Nem kamu, ez van. és milyen ódákat, pár sort írtam csak...azt is csak kifejtve.

2021. aug. 14. 11:56
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Hát én is 3 műszakban vagyok 25 évesen! Nincs vele bajom mármint én tudok aludni nappal is és általában csak az első nap éjszaka a rosszabb utána hozzászokik az ember a többi naphoz! Én mindig tudok aludni és az éjszaka annyiból jó hogy nincs főnökség így nyugodtabb a műszak nincs az a nagy hajtás mint délelőtt vagy délután! De megértem azokat is akik nem bírják hiszen nyilván nem egészséges! Max a délelőtt délután az ami a normális lenne a szervezetnek! Dolgoztam 1 műszakban is 6-14-ig de sokszor hajnal 3-4 re már bent kellett lenni és a pénz is nagyon gyenge volt... Egyenlőre jó a 3 műszak aztán ha találok jobb feltételű munkát akkor lépek!
2021. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok, három éve dolgozom, jelenleg három műszakban egy autóipari beszállítónál. Előtte is ilyen helyen dolgoztam 12 órás folyamatos műszakban, ott kilenc nap után felmondtam, egyéb okok miatt, nem a munkával volt baj. A mostani munkahelyemen három műszakban vagyok karbantartó technikus, a gyártósorokat javítom, karbantartom. Egy hónap után teljesen jól ráállt a szervezetem a három műszakra, soha nem volt gondom vele, nem is érzem úgy, hogy a későbbiekben ne akarnám ezt csinálni. Hozzátenném, hogy én sokszor heti hat napot dolgozok, nem ötöt, így néha még a vasárnapom is csak félig szabad, aztán hétfőn vissza a munkába. Általában 5-6 órát alszom, nekem ennyi bőven elég, ritka az, hogy mégis fáradt vagyok, olyankor egy vészhelyzeti energiaital segít a problémán. Ezek mellett van időm hogy szabadidőmben azzal foglalkozzak amit szeretek, vagy hogy a barátnőmmel legyek. Vele elég sokat utazunk, kirándulunk is, eléggé aktív életet élünk. Lehet, hogy ezt sokan nem hiszik el, de én abszolút szeretek így dolgozni, jól tervezhető az időbeosztásom, fizetésben meg annyira jó, főleg a hétvégék és a műszakpótlékok miatt, hogy hamarosan kertes házat tudok venni (vidéki 30 ezres városban lakom).


Gondolom sokan nem fogják elhinni, hogy ez igaz, és tényleg van aki szereti ezt, pedig de. Emellett pedig ismerek olyan korombeli embereket, fiúkat-lányokat egyaránt, akik elmennek egy gyárba dolgozni, ott vannak egy délelőttös napot, operátori munkakörben valami egyszerű lóf@sz munkát kéne csinálniuk, itteni mércével nem is rossz pénzért, aztán az első nap fel is mondanak. Ismerősi körben rengeteg ilyen sirámot végighallgattam már, hogy ez mennyire szörnyű, ő ezt nem tudja csinálni, ez EMBERTELEN! Aztán egy székben kell ülniük egy klimatizált csarnokban, és egy gombot nyomogatni kb. Nekem egy keményebb napom úgy néz ki, hogy a nyolc órás műszakban egyszer ki tudok menni WC-re, meg futtában tudok inni a kulacsomból, enni egyáltalán nem, és futkosok körbe a gyártósor körül hibáról hibára, vagy fekszem a sor alatt az olajos gépzsíros retekben. Ennek ők már a hallatán is szörnyet halnak.

2021. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hónapja műszakozok,22 évesen de nekem eddig nincs vele nagy bajom.Délelőttös az sztenderd,délutános fura mert délelőtt van szabadidőd de legalább tudsz ügyet intézni,nem úgy kelsz fel hogy rögtön dolgozni kell és normálisan este aludsz.Viszont családtagokkal,ismerősökjel van hogy nem is találkozol napokig mert elkerülitek egymást.Éjszakásnál az átállást kell megoldani az tényleg nem jó de amúgy nem vészes kb ugyanolyan mint délelőtt csak a vége felé már kezdek álmosodni.

Persze nem csinálnám egész életemben de a plusz pénz jól jön,eddig nem érzem olyan rossznak mint egyesek mondják.Azt hozzáteszem hogy nem betanított munkás vagyok mint 8/10 műszakos állás,karbantartó vagyok ezért az idő jelentős részében az irodában vagyok,nem egész végig a gépnél állok.Az gyilkos lehet.

2021. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5#

Hétvége szabad a 3 műszaknál legalább is felénk, akkor miért ne lehetne kirándulni? Vagy délelőttös héten miért ne lehetne este elmenni moziba pl? Abba még senki nem halt bele, hogy mondjuk 9 óra helyett 11-kor fekszik le egy-egy nap. Attól még fel lehet kelni simán fél 4-kor. Én fel tudtam.

2021. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!