Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy alacsony, introvertált,...

Egy alacsony, introvertált, 50 kilós huszonéves fiúnak milyen életpályát javasolnátok, amiből meg lehet élni és beleillik a közegbe?

Figyelt kérdés

Szeretnék pályát váltani, mert hiába tanultam informatikát (ezt választva mert a kocka kultúra miatt bíztam, hogy a gyenge személyiségem/alkatom ellenére jó közegben leszek és nem leszek bullying áldozat), de besültem vele (nincs hozzá képességem, nem szeretem). Jelenleg munkanélküli vagyok már féléve. Egy éve végeztem a sulival, fél évig apámmal dolgoztam alkalmi munkában (építőipar).


Anno opció volt az építőipai szakközép is, de mivel gyenge alkatú vagyok így féltem, hogy az a közeg kipécézett volna (bullying) így inkább lemondtam róla.

Opció volt még valami autós szakma (szerelő, karosszériás), de az is férfias szakma és attól is tartottam, hogy egy esetleg gyenge ember meghal abban a közegben.


Szóval most valami szociális területen gondolkozom amibe talán beleillek (több a nő, érzékenyebbek a dolgozók), de ebből meg nem lehet megélni. Mindenhol szakmunkásokat, melósokat és okos mérnököket keresnek.


Személyiségre amúgy introvertált, antiszoc vagyok (nem tudok normálisan emberekkel interakciót folytatni), befeléforduló, önbizalomhiányos személyiség, krónikus betegséggel (emiatt se tudok hízni), 50 kilós testsúllyal és 165 mély magassággal.


Száz szónak is egy a vége: keresek olyan életpályát/szakmát, amit kitanulva kényelmesen eltudok helyezkedni és megélni belőle és tökéletesen beleillenék abba a munkahelyi közegbe a fentiek tudatában.


Köszi a tippeket, minél többet, ami szerintetek számomra tökéletes lehetne.



2021. aug. 8. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Mérnök jó lehet

Én a mercihez mentem tanulni nem bántam meg.

2021. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Az ápolók közt sok a nő. A sok nő fúrja egymást. De 10-ből 1 szarkavaró.

Az autót, motorblokkot jellemzően nem neked kell emelni, hanem gépnek. Tehát ez nem akadály.

2 teendőd van. 1. Kideríteni, hogyan lehet a krónikus betegséged mellett ha nem is hízni, de valamelyest izmosodni. 2. A személyiségeddel más a baj. Az introvertáltság nem akadály, a konfliktuskerülés, a magadért ki nem állás igen. Ennek feltárását és a megoldását pszichológus tudja elősegíteni.

A testtömeged és a magasságod miatt ne aggódj! Az Özönvízben Michal Wolodyowski is kicsi volt, de a kardot úgy forgatta, hogy az óriások is rettegtek tőle. Tehát nem erősebbnek kell lenned, hanem sokkal ügyesebbnek és okosabbnak.

2021. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#1: Azért ezt árnyalja, hogy az infó nem jött be neki.

Kérdező: Sokféle mérnöki pálya van. A gépészet és a vegyészet nagyon más mint az infó. De a pályaválasztásban is segíthet a pszichológus.

2021. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Pap.
2021. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Először egy pszichológust kellene keresned, hogy ki tudd bontani a szárnyaidat! Biztosan megvan az oka, hogy ennyire befelé forduló, emberkerülő lettél!


A betegségeddel kapcsolatosan keress fel másik orvost/orvosokat is!


Szerintem ezek után több lehetőséget fogsz találni magadnak!

2021. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Lehetnél pédául bútorasztalos, ha kitanulod a szakmát akkor vállalkozóként már ellehetsz magadnak, a kutya sem fog hozzád szólni, az ügyfeleket meg nem érdekli hogy milyen magas, vagy hány kiló vagy ha szép munkát adsz ki a kezedből. Én is full introvertált antiszoc voltam(vagyok is csak már megtanultam elrejteni a valódi személyiségem). Én postai kézbesítőként dolgoztam pár évig, ezalatt rengeteget fejlődött a kommunikációs készségem, emberekhez való viszonyulásom. Megtanultam úgyahogy a társadalmilag elvárt viselkedést. Sok negatív tapasztalat, kellemetlen helyzet is volt, ezek kezelése is része a személyiségfejlődésnek. Azután külföld, gyári munka egy csomó szarházi magyar között, na itt már fel kellett venni a kesztyűt rendesen. Azt egyből láttam hogy gáz a közeg, jöttek is a kóstolgatások, próbáltak lenyomni, lealázni ahol tudtak. Elkezdtem keményen edzeni, 85 kilósan már beleálltam mindenbe, most ott tart a dolog hogy híre ment hogy egy pszichopata állat vagyok akibe jobb nem belekötni. A legnagyobb g.ci miattam számolt le a cégtől 10 évvel a háta mögött, azóta hozzám se nagyon mernek már szólni. Szar ez hogy így működik az élet de egy ilyen közegben vagy eltaposnak vagy te taposol el másokat.
2021. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Vegyész technikus, laboráns, toxikológus (ha még van).


Környezetvédelmi technikus vagy mérnök (bsc).


Portás, biztonsági őr.


Valami irodai munka (adminsztrátor, bérszámfejtő, könyvelő).


Könyvtáros/könyvtári asszisztens.


Értékesítő/fuvaros (pl. Unix)


Valami közigazgatási vagy egészségügyi intézményben: gondnok, titkár, tálalós, büfés, recepciós, kártevőírtó, steriliző


Gyárban: operátor, gépbeállító, műszakvezető, belső auditor esetleg raktárosi munka (logisztika).


Mezőgazdasági terület (pl. agrármérnök bsc), nehézgépkezelő/szerelő. Növénytermesztő, kertész.


Azstalos, kárpitos, festő, bútorüzletben értékesítő, cipész, pék, cukrász


Hentes, boncmester


Szociális területen végkép elkerülhetetlen a kommunikáció...:demencia gondozó, mentálhigiénés szakember, szociális munkás (ez keresett szakma, jól keresnek, de diplomás), gyógypedagógia assziszten (keresett szakma, okj/technikusi, főleg az utazókat/azaz akik házhoz mennek),

2021. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#1, #3: Igen-igen, nem biztos, hogy jól értelmeztétek (vagy én nem fogalmaztam pontosan).


Szóval: konkrétan majdnem megbuktam az OKJ-s rendszergazda képzésen, messze az én eredményem lett a legrosszabb, néhány modulból konkrétan átrugdostak, hogy a suli hírneve ne csorbuljon.

Miután végeztem nyilván megpróbáltam elhelyezkedni, de mivel az angol nyelvtudásom is kb. nulla így egy céghez se vettek fel (környékbeli multinacionális IT szolgáltatók), de vszeg a következő körös szakmai teszten úgyis elbuktam volna.

Előtte 4 évig is már utáltam az infót, de váltani nem mertem.


És sajnos más tárgyakból is nagyon rossz voltam (3-as max gyenge 4-es). A reál tárgyakkal mindig szenvedtem mégha sokszor jó jegyeket is kaptam. Tehát az egyetem maximálisan kilőve, de szüleim nem is tudnának támogatni még +3 évig meg nem is érzek magamban semmi potenciált és szorgalmat, hogy annyit tanuljak.


Szóval egy számomra ideális könnyű szakmát keresek. Egyet már elfecséreltem (rendszergazda) szóval a következő csak levelező/esti lehet úgy tudom és fizetős.

2021. aug. 8. 11:36
 9/16 A kérdező kommentje:
#7: Kérdés, hogy ezek közül melyikkel tudok hamar elhelyezkedni (egyetem kizárva lásd eggyel fentebbi kommentem).
2021. aug. 8. 11:39
 10/16 anonim ***** válasza:

2. szakma letétele is ingyenes, 25 év alatt kapsz diákot (nappalin), sőt az idei évben már diákhitelt is felvehetsz. A felnőttképzés keretein belül meg általában rugalmasabb az oktatási idő, sőt valahol az előző szakmáddal rövidítheted is/beszámítják (nyilván a releváns területen).


Ha egyetem nem is, a FOKSZ/vagy FOSZ is szóba jöhet, ennek az ideje kb. annyi mint az új szakképesítési rendszer által nyújtott technikumok, viszont általánosságban nehezebbek a régi okj-nál (bár ez a képző intézménytől függ).


A leghamarabb és legkönnyebben az eü-ben és a gyárakban tudsz elhelyezkedni. Eü: portás, gondnok, karbantartó, rendszerüzemeltető, takarító, tálalós, mosó, étkeztető. Mivel a bértábla itt is növekedett, általában 120k-t megkapják kézbe, persze függ az orientáció. Ami mêg keresett és nem egy nem rossz pozíció és azt hiszem mêg fut is belőle okj-s képzés az a beteghordó (tolológus), és ezzel többet is keresnél a fentebb említetteknél. Nem tudom pontosan mi a neve, tán betegszállító, lényegében ugyanezt a munkakört látja el csak intézmények, és a beteg lakóhelye között, viszont ide kell fizikum. A háziápolás és a szociális szféra terén is van ilyen. Esetleg megnézni, hogy a közétkeztetésbe keresnek e ételhordót, de itt is kell emelni/rakodni.


A gyárakat meg nem tagolom. A legtöbb helyen nagy a fluktuáció és keresnek legalább operátorokat. Gyárak válogatja a különböző feltételeket, valahol azért tisztességesen fizetnek túlóra nélkül is (csak ez ritka). De kiindulásnak nem rossz, ki lehet bírni.


A kozigallas.hu-n édemes nézelődni. És most a covid alatt nem indítottal, de érdemes a munkaügyi központnál érdeklődni, gogy lesz e valamilyen képzés, mert emellé még kiegészítő jutattást is kapsz (ez régiónként eltérhető lehet).

2021. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!