Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért kirúghatnak? Nagyon...

Ezért kirúghatnak? Nagyon pànikolok.

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok egy elektronikai cikkeket gyártó gyárban. A mai nap folyamán szondàztatàst végeztem az egyik bejövő műszakon, szúrópróbaszerűen megfújattam néhány embert, és az egyik srác pozitívat fújt. Felvettem a jegyzőkönyvet, szóbeli, és írásbeli jelentést tettem a szolgálati vezetőmnek, és mindent ledokumentàltam az őrtàrsam segítségével két tanú jelenlétével. A dolgozó elismerte az itassàgát, és a tanúk előtt is megfújta a szondàt, ami ismét pozitív eredményt mutatott.

A dolgozót hazaküldték, de azt mondták, hogy az egyik legjobb dolgozó a cégnél, majd egy óra múlva kiderült, hogy egy olyan dolgozónak a fia, aki már 20 éve itt dolgozik, nem nagy beosztású alkalmazott, de ebből volt egy kis vita, hogy miért vettem fel erről jegyzőkönyvet, stb. Én elvégre a munkámat végeztem, jogom van szondàztatni, és pozitív eredmény esetén jegyzőkönyvet vagyok köteles felvenni, ittasan nem engedhetek be senkit. Most a fiú apja a hr-hez akar felmenni holnap.

Próbaidőn vagyok. Van okom félni? Hozzáteszem sem az őrtàrsam, sem a tanúk nem tudták, hogy ez a srác kinek a fia, legalábbis nem említették nekem.

Kissé ideges vagyok, ez nagyon jó munkahely, nagyon jól keresek, nagyon jó a környezet is, életem első munkahelye ahová nem gyomorgörccsel járok be. Megbolondulnék, ha kirúgnànak. A kérdésem sajnos 100%-ban komoly, szóval komoly válaszokat is várok!


2021. aug. 16. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság nálad van.

Ha veszélyes üzem, és te a kötelességedet végezted, akkor nem indokolt, hogy neked mondjanak fel. Sőt!

Mivel 100%-osan megfeleltél a próbaidőn, nem engedted magad korrumpálni, nem nézted el a dolgozónak a súlyos szabálysértést, ezért nem rúghatnak ki.

Ha mégis, akkor a munkaügyi bíróság neked adna igazat.

Az apuka nem biztos, hogy miattad megy a főnökhöz, hanem azért,

hogy a fiát ne rúgják ki.

Nem te vagy bajban, hanem a fia.

2021. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, ha emiatt kirúgnak, szerintem ne sajnáld, nem lett volna neked jó itt.
2021. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
1-es, próbaidőn van, indokolni sem kötelesek, hiába menne munkaügyi bíróságra. De tartom azt, hogy ha emiatt kirúgják, jobb lesz neki máshol. Lehet, hogy jobban járna, mert ha az ilyen bennfentes család a cégnél, akkor a jövőben úgyis ellene fogják hangolni a légkört.
2021. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Szabályosan jártál el. Remélem nem az lesz a vége, hogy apuci kicsi fia tettének nincs következménye. Annyira utálom az ilyet!!
2021. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 1-esnek van igaza. Apuci inkább a kicsi fia megmentése miatt megy a hr-re. Ha egyébként emiatt problémád lenne, akkor ott a papír róla, amit tanúk is aláírtak, te teljesen be vagy védve, nem kell félned, szabályosan jártál el.
2021. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Az általad leírtak alapján - ha objektívan vizsgálódik a cég, - nem eshet bajod. Pontosan azért van szükség biztonsági őrökre, hogy többek között az ilyen élethelyzeteket is magabiztosan kezeljék. Ha teljes mértékben ismered a feladatodat és az ismereteidet jogszerűen kamatoztattad, akkor nem lenne tisztességes a cég részéről az elbocsájtásod! Sajnos a világ nem az objektivitásról, igazságról szól, de úgy vélem, nem lesz bajod ebből!
2021. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Azok alapján amiket leírtál, remélem kib@sszák ezt a f@szkalapot, aki tudatosan ittas állapotban megy be dolgozni egy gyárba. Az apja meg remélem fegyelmit fog kapni amiért próbál bepanaszolni egy őrt aki a munkáját végzi.

Lehet életet mentettél, hogy aznap nem dolgozott, vagy tartós testi károsodástól kímélted meg a hülyegyereket és/vagy környezetét.

Én apja lennék nem HR-re mennék, hanem kapna egy nagy nyaklevest, hogy jól megjegyezze ezt volt az utolsó.

2021. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Én nem félnék ilyen hülyeség miatt szerintem nem lesz ebből semmi csak a szája jár.A munkádat végezted,egy normális helyen ennek örülnének,ha emiatt nekiállnak bszakodni akkor tudod hogy úgy is egy szar hely
2021. aug. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi volt?
2021. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A HR nekem adott igazat, a srácot kirúgták, én pedig azóta is ott dolgozom. Az apja húzza rám az orrát, pedig néha együtt kell dolgoznia velem. Már azóta fogtam még pár ittast. Sokan csesztetnek, hogy mindenkinél jegyzőkönyvet veszek fel, de néhány operàtorral beszéltem, és jó páran örülnek annak, hogy én szondàztatok, mert mielőtt nem dolgoztam itt, a kollégák ezt nem tették, és volt nem egyszer, hogy láthatóan ittas személy dolgozott bent a termelésben, és ittasan elesett, beleesett a rekeszbe, stb. A műszakvezetők pedig csak nagyon súlyos esetben adtak jelzést az őrségnek, általában lerendezték annyival a dolgot, hogy "nincs ember, nem mehet haza". Viszont ez így balesetveszélyes, szóval valaki örül annak, hogy van egy őr, aki csinál néha ellenőrzéseket.

Tudom, nem túl komoly munka az enyém, de van bőven feladatunk, és próbálok mindent az előírások, és az őrutasítàs szerint csinálni, hogy nehogy baleset, vagy bűncselekmény történjen. Igyekszem becsületesen végezni a munkámat, és szeretek is itt dolgozni.

2021. szept. 12. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!