Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ingatlanközvetítői állásra...

Ingatlanközvetítői állásra mennyire érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan jó, mint írják, vagy vannak benne azért nagy csavarok?

Például ilyenre gondolok: [link]

Vannak szakmáim, nem azért kérdezem, mert tanulatlan vagyok, csak érdekel a véleményetek, főleg azoké, akik már csinálták.


2021. aug. 16. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. nagyon kezd telítetté válni a szakma, és már egyre több magánember el tudja adni az ingatlanát, mindenféle másik cég/ember bevonása nélkül.

Azon az 500k/hó fizetésen picit meglepődtem, mert én eddig még nem hallottam fix fizetésről az ingatlanozásnál. Attól még simán lehet, előfordul, hogy lemaradtam erről.

Helyenként kicsit kiszámíthatatlan: vannak üres napok, és agyon zsúfoltak is, de a hétvége is munkanap, mert nagyon sokan inkább olyankor néznek ingatlant, mert ekkor érnek rá.

Nagyon jó kommunikációskészségekre, sok türelemre van szükség. (vannak kötözködők, mindent tudók, meg nem jelenők, akik erről amúgy nem is szólnak egyáltalán, utána meg a telefont sem veszik fel..) Igazából nagyon sok emberrel találkozni a munka által, legyen szó a tulajról, vagy a keresőről.

Sok telefonálgatással, emailváltással is jár, szóval nemcsak "házmutogatás" az egész, sok a papírmunka is, de nem a haszontalan fajtából. Kell hozzá tudás is, tisztában kell lenni egy rakat dologgal, de sok helyen nem kell előismeret.

Van árnyoldala is, mert nem mindenki becsületes, hiába mutatja magát annak. Voltak, akik trükközni próbáltak, és megpróbálták kikerülni a szerződés némely pontját. Szóval van itt minden.

2021. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem érdemes foglalkozni vele. Fix fizetés nincs, egyéni vállalkozást kell kiváltani hozzá, amit te fizeted saját magad után, bevételed pedig az első 3 hónapban szinte biztos hogy nem lesz. Azért se mert az a bevett szokás, hogy a 3 első ingatlaneladásod bevételét nem te kapod meg, hanem a segítőd, akivel kimész megmutatni és kitölteni a szerződéseket.
2021. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!