Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet eltanulni azt a...

Hogy lehet eltanulni azt a szemléletet, hogy ha kirúgják az embert, akkor nem letörik, hanem „egy ajtó bezárult sok másik kinyílik“ hozzáállást vesz fel?

Figyelt kérdés

Ha kirúgnak valakit, sokan megijednek pánikba esnek. Most mi lesz, hol találok én állást.


De vannak akik vállat vonnak (volt kollegám is) és annyit mond mosolyogva: változás. Egy ajtó bezárult sok másik kinyílik. Változás-ebből áll az élet.


Hogy lehet ezt a hozzáállást eltanulni?

csak mert van egy olyan sanda gyanúm, igen hamarosan nekem is szükségem lesz erre a szemléletre.


2021. aug. 17. 14:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Elég nagy gondnak kell lenni veled, ha kirúgnak,"


Semmi gond nem kell ide, elég ha kell a helyem egy főnöki havernek-és a főnök egyből helyet csinál a haverjának-valaki más kárára .

ennyi.

2021. aug. 17. 16:16
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem úgy, hogy készítek egy mérleget: mi miért történt, mit vesztettem, mit nyertem vele, hogyan tudnám ezt kamatoztatni.
2021. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Aki alapból utálja a munkáját és van anyagi tartaléka nem igazán fog aggódni amikor kirúgják.

Piacképes tudással lehet másikat találni és lehet többet is fizetnek.

2021. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Munkát nem nehéz találni mindig az emberekel van a gond én már mindenkinek azt mondom szegény vagyok.Mert a melletem lévő meg tudja hogy, sokkal jobban élek nála el kezd irigykedni.De ha szabadidömre nem facebookot meg bulit mondok,nyaralást arra is furán néznek.Engem jobban meg nyugtat hogy, nem kel naptól napra élnem.Valaki meg 50 évesen is bulizik azt sir ha nincs pénze.
2021. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy lehet elsajátítani hogy egy keresett,jól kereső szakmád van amivel helyben el lehet helyezkedni,van elegendő félretett pénzed,nincsenek gyerekeid,családod,kész vagy költözni.Ezután már jönni fog magától.
2021. aug. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"elég ha kell a helyem egy főnöki havernek-és a főnök egyből helyet csinál a haverjának-valaki más kárára ."


Ez így van. Informatikus mérnök rokonomat rúgták így ki. Munkaerőpiaci értékét jelzi a srácnak, hogy még a felmondási (vagy felmentési ideje, nem tudom, hogy mondják, amikor a a cég tette ki), szóval még az alatt elhelyezkedett, kb. következő héten volt állása.

2021. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy milyen háttér van mögötted. Én pl. még pihiztem is egy hónapot (amikor nem kerestem munkát, csak rendbe szedtem magamat, tájékozódtam, stb.) Férjemnek jól megy a szekér, így nem volt gond, kényelmesen tudtam keresgélni.

Barátnőm pl. egyedülálló két gyerekkel, ő az első szar melót kénytelen volt elvállalni, 2 hónapig bírta. Utána is szar jutott csak neki, a pénz nem annyira rossz, csak a bejárás napi 3 óra (oda-vissza).

Szóval anyagi háttér, szerintem.

2021. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!