Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy merjek ismét dolgozni és...

Hogy merjek ismét dolgozni és kilépni a félelmeimből?

Figyelt kérdés

Régóta itthon vagyok és azon vagyok hogy újra dolgozni tudjak.

Sokat rám jött ez idő alatt a depresszió, melankólia, szociális fóbiám rosszabb lett sokkal, nyilván hisz direkt kerültem az embereket, eliszoláltam magam a külvilágtól és ezek mellett mindig bemeséltem minden negatívat ami mégjobban megfélemlített. Pedig régen nem ilyen voltam, most még a lankadtság is rátett hogy ismét legyen erőm elindulni és egy közösségbe tartozni legyen bármi munka. Eddig is válogattam sokat, mert nenm tudtam eldönteni miben lennék jó és mi készítene ki. Sok lehetőséget elhalasztottam. Most ismét kaptam új lehetőséget, de nem pont olyan a munka amilyenre számítottam (emberek közötti meló ami hát jobban megfélemlít) pedig jelentkeztem olyanokra is ahol nem közvetlen kell kialakítani emberi kapcsolatokat, de ez még befutott korábbról mert volt bennem kis bátorság ami mára elszállt. Holnap lenne megbeszélés és már félek attól, hogy nem találok oda pedig ma 5x megnéztem térképen és pontosan leírtam a címet sőt hogy kit kell keresnem, meg hogy hiába mennék el a megbeszélésre utána ahogy lenne az első nap megint megfutamodnék. Pedig nagyon kellene a pénz és szeretnék cselekdni is valamit nem pedig lógni a világban. Úgy érzem a héten kapnék munkalehetőségeket máshonnan ami nem emberekkel érintett de tovább nem akarok várni és itthon is sajnos nehéz miattam. Hogy változtassak? Nem merek lépni, pedig ha az első lépést megtenném tuti már bátorsággal töltene el még ha nem is minden lenne tökéletes a munkahelyen.



2021. aug. 17. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sokat segített volna ha elsőre leírtad volna a korodat. Igazából ha jól értelmezem tele vagy félelemmel. Lehet nem az emberektől félsz, hanem úgy hiszem inkább attól félsz, hogy nem fogsz megfelelni számukra. Talán bemeséled magadnak nem vagy elég jó? Nem vagy olyan érdekes? Nem szabad megijedni semmitől. Gondolj arra, mi a legrosszabb ami történhet veled? Esetleg hibáznál a munkán? Nem hallgattnának meg a kollégák? Egyszerűen vágj bele a munkába. Bármennyire is rossz a munka, nem az elképzelés szerint van, de mindenképp próbáld meg. Csak úgy tudhatod megfelel e neked. És engedd el magad. Semmi rossz nem fog történni. Esetleg kis beszélgetésekbe keveredhetsz az új emberekkel. De annak kell örülni. Mivel foglalkoztál eddig? Hova valósi vagy? Mi a végzetséged? Mit szeretsz csinálni? Meglátod minden rendbe lesz, csak ne félj lépni.
2021. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

19 vagyok és végzettségem nem igen kimagasló, inkább csak arra jó hogy legyen valami nagyobb 8 általános után. Nem is érdekelt igazán na jó közben jó volt mert tök laza volt csak úgy belecsöppentem mert akkor elég sokat lógtam, rossz közösségben voltam. Budapesti vagyok. Jelenleg fogalmam sincs mit szeretek csinálni, mert nagyon elnyelt a depresszió és egyedül a számítógépemen vagyok szinte. Mindentől félek igazából, eleve attól hogy nem csak a kollégáknak kéne megfelelni hanem vad idegeneknek is és ez még rányom. Tovább várni viszont nem szeretnék mert hiába talánlék valami jó munkát tudom hogy valami nem fog stimmelni. Vagy az utazás, vagy a munkafeladat mint olyat várnának amit én esetleg nem tudnék telejsteni mert nincs hozzá képzésem. Sok munkát elpasszoltam így az is gyötör hogy egy csomó állásközvetítő, főnök leírt ezzel volt hogy többször jelentkeztem és nem mentem így egy link alaknak tarhatnak peidg tudom hogy elfelejtik az ilyet úgyis. És ha elkezdek rendesen dolgozni, telejsen más gondolkodásom lenne mint most.

2021. aug. 17. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem fog menni,ha ilyen érzésekkel mész el "próbálsz" elmenni egyszerűen nem tudod megcsinálni a hétköznapjaid,ha nincsenek benned ezek az érzések még úgy is egy cumi az egész.


Szóval én azt ajánlom hogy inkább a problémádra fókuszálj (de ne úgy mint eddig),erőszakold magadra első sorban hogy emberek között légy,menj csak el otthonról és beszélgess emberekkel vagy valami.


Ha ezt nem tudod megvalósítani akkor menj a melóba mégis,de úgy hogy terápiás céllal,mert a pénz önmagában nem fog motiválni.

2021. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szeretnék mondani ne félj a munkától se az emberektől. Ismét a barátnőm cipőjéből próbálok beszélni. Igazából már nem a barátnőm, mert összejött az egyik legjobb barátommal és ott hagytam a közös munkahelyünket, hogy ő boldog legyen. 5 éves kapcsolatunk megszakadt most. De le tudom írni, ő hogyan csinálta. Szóval ő is befejezte a sulit és 19 évesen viccen kívűl bármennyire sem szerette de benzinkúton kezdett el dolgozni. Sok ember undok volt vele, meg sokszor levonták a fizetését is teljesen hülyeség miatt. Utána találkoztam vele, és közösen elkezdtünk dolgozni mint nyomdászok. Mindketten ezt a szakmát fejeztük, szóval nagyon örültem neki. Sok közös témánk volt, meg érdekes módon ugyanazt az iskolát is fejeztük. Szóval mégtöbb dologról tudtunk beszélgetni. De a munkahelyen 4 évet együtt dolgoztunk de csak mi ketten párban. Szóval nem voltak kollégáink. Ketten vittük a céget a vállunkon. Azután sok konfliktus keletkezett a vezetőséggel és munkahelyet váltottam. Ő viszont félt, sose talál más munkát és egymaga maradt. Miután sikeresnek bizonyult az új munkahelyem, áthívtam oda hozzánk dolgozni. Nagyon sokat kellett győzködnöm mert félt eljönni. Mi van ha nem szeretnek majd meg, miről beszéljük velük. Ismersz, félek az új emberektől, nem vagyok ismerkedős típus. Persze kapott segítséget, hogy szép sztorikat beszéltem a kollégáimnak róla, és miután átjött első nap már mentek hozzá. Szia a barátodtól hallotuk, hogy jösz hozzánk. Hol voltál eddig? Már úgy vártunk. Szóval tök korrektek is voltak a kollégák hozzá, és ez neki egy nagy lelki önbizalmat adott. És már észre sem vettem, már beszélgetett is az emberekkel magától. Úh ilyen volt a suli, úh mit reggelizünk, én nekem a kedvenc ételem stb. És így kis beszélgetések kialakultak, ha csak 1-2 percesek az is több a semmitől. És kb. 2 hónapra rá már el se tudnák képzelni a munkát nélküle :). Örülök egyébként jól érzi magát és talált új barátokat. Lényeg a magabiztosság. Hidd el, ők is ugyanúgy zavarba vannak mint te. Mit mondjanak stb. Mindenkinek ugyanolyan a helyzet. Lényeg állandóan mosolyogj, lássák a pozitív energiát ami körbevesz és alapból próbálnak közelebb kerülni az emberek hozzád. Úgy gondolkodj a munkáról pedig, mindegy mit dolgozol, de adj időt magadnak megtalált az álommunkádat. Hidd el, biztos nem az első munkahelyed lesz. Addig is nézelődj folyton.
2021. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív bátorításokat.

Már jobb kedvem lett :).

Viszont mi van ha holnap mégis hívnak új állás miatt ami teszik is és nem emberekhez kötött de közben meg ide felvenének? Ez plusz még egy nap bár ha ennyi ideig vártam ez az egy két nap nem számítana már, nem?

2021. aug. 17. 22:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem itt szeretnék leöregedni, de jó pár évet szeretnék kíhúzni főleg mert sok dolgot akarok venni. De egy helyet biztosra kéne találnom, utána kereshetek tovább de munkanélkülinek lenni rossz, pedig alig vagyok még benne de már látszik a hatása. Mikor dolgoztam előtte azért jobb kedvem volt, éreztem hogy vagyok valaki, hasznos dolgot csinálok.
2021. aug. 17. 22:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te, hogy érzel. De én nem dolgoznák olyan munkahelyen ami nem emberekhez kötött. Magamból kiindulva én szeretem mikor vannak kollégák akikkel közösen végzünk el munkát. Jobban is telik az idő, mert ha nem is privát életről, de munkáról mindig lesz közös témátok az emberekkel. Valamint elég sokszor barátságok alakulnak ki a közös munkának köszönhetően. Három munkahelyen dolgoztam az utóbbi 7 évben, és mindegyik munkahelyről jó kapcsolatba vagyok az összes volt kollégámmal. Bárkivel összefutok az utcán, bármikor leülhetünk kávézni. Néha életre szóló barátokat is lehet találni munkának köszönhetően. Hidd el a pénz nem boldogít. Például én kisebb fizetésért átmentem másik munkahelyre, csak a jobb közösség miatt. Sose bántam meg. Életem legjobb barátait szereztem meg evvel a döntéssel. És sose bánom meg a kisebb fizetést.
2021. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az állandó mosolygás nem biztos hogy jó tipp. Engem épp ezért kezdtek ki egy helyen, mert beképzelték,hogy ezzel lepleztem azt, hogy egy kétszínű kígyó vagyok. Pedig erről szó sem volt, de a vége felé már szándékosan kezdtem ilyen lenni, nehogy már ok nélkül ekézzenek!
2021. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Holnap azért elmegyek az iterjúra és ha felvesznek legalább lenne egy biztos visoznt ha nem mennék akkor lehet megint semmi napokig bár lehet utána hívnának de ki tudja.
2021. aug. 17. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Azt ugye tudod hogy van egy olyan hasznos dolog hogy próbaidő?Szinte az összes munkahelyen az első 3 hónapig próbaidőn vagy és mindkét fél indoklás nélkül elmehet.Tehát ha jelentkeznének a másik helyről elmész interjúra és ha felvesznek akkor átmész oda.Nem kell megindokolni,elmész és kész.

Én annyit tanácsolnék hogy ne kezdj el gondolkozni mert ez lesz hogy túlgondolod,bebeszélsz magadnak dolgokat és nagy eséllyel a valóságban ki fog derülni hogy egyáltalán nem olyan rossz.Én elhiszem hogy depressziós vagy meg rosszul érzed magad de azzal hogy otthon ülsz nem érsz el semmit,irányításba kell venned az életed,csak csináld,ne gondolkozz.Az nem megoldás hogy mindentől elzárod magad,muszály lesz emberekkel foglalkoznod az életben,ez tapasztalattal jön mint minden más.Ha meg komolyabb a baj akkor szakembert kell keresni akik nem itt vannak.

2021. aug. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!