Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erre van jó megoldás, vagy...

Erre van jó megoldás, vagy csak a felmondás?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve dolgozok egy cégnél pályakezdő könyvelőként, kevesebbet keresek, mint nettó 200 ezer. Csak egy egyetemi szakképesítéses papírom van és több év tapasztalatom banki területen, nincs mérlegképes képesítésem még, most ősszel-télen fogok vizsgázni.

Próbáltam mindig mindent a legjobb tudásom szerint elvégezni, gyorsan dolgozok, gyorsan tanulok. Már az elején sokszor hagytak egyedül az irodában, akkor is helyt álltam, amíg a többiek szabira mentek vagy betegek lettek. Amikor betört ősszel ismét a covid, akkor is végig itt voltam, nem mentem szabira, nem mentem táppénzre, a többiek betegek lettek, tartottam a frontot, az ő feladatukba is besegítettem, főleg abban, ami határidős volt, két ünnep között is én voltam bent, bevállaltam. Januárban felvettek egy új kollégát, akit én tanítok be. Személy szerint semmi problémám nincs vele, viszont nem érzem korrektnek a munkáltató hozzáállását. Eleve magasabb fizetéssel vették fel, amin emeltek 1-2 hónap után. Semmilyen papírja nincs, csak középiskola, ilyen területen még nem dolgozott, viszont középkorú, így több év van a háta mögött, mint nekem. Kevesebb feladatot végez el, kevesebb feladat van rábízva, kevesebb a felelősség is, ami rá hárul.

Az éves bérkorrekciónál, amikor mindenki fizetésén emeltek, neki többet emeltek, mint nekem. Így most 60-70 ezer nettóval kap többet, mint én. Ezt nagyon nem érzem korrektnek. Nem tőle sajnálom, csak azt nem értem én miért nem érdemlem ki azt, hogy normális fizetést kapjak. A főnökasszony azt mondta, hogy amíg nincs mérlegképes papírom, addig nem kapok normális fizetést. Kérdem én, akkor rá ez miért nem vonatkozik? Olyan fizetést kap, mint a többi könyvelő, akik évek óta itt dolgoznak, papírjuk, mindenük van.

Nem tudom hogyan lehetne ezt felhozni, mivel egymás fizetéséről nem tudhatnánk, hiába mi intézzük az utalást, hiába látjuk ezeket a dolgokat. Lehet ezzel bármit kezdeni? Vagy csak csendben várjak, amíg lesz jobb álláslehetőség? Nézelődök más munkahely után, de a környékünkön vagy jelenleg nem igazán van üres pénzügyi pozíció, vagy nem szóltak még vissza a jelentkezésem kapcsán.


2021. aug. 23. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézegess szépen álláshirdetéseket, az önéletrajzba természetesen írd be, hogy mindjárt meglesz a mérlegelés vizsgád.

Amúgy meg, ha nincs benne a szerződésben, hogy a fizudról nem beszélhetsz, akkor simán tudhattok egymás fizetéséről.

2021. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Benne van, hogy csinálom a mérlegképest, az is benne van, hogy idén kezdem a diplomás képzést egyetemen meg az is, hogy egy ilyen OKJ szerű pályázatíró-projektmenedzsment szakmával is heteken belül végzek.

A főnökünk szólt már többször, hogy mindenki foglalkozzon a saját fizetésével.

2021. aug. 23. 10:38
 3/6 Girlll3 ***** válasza:
Eszedbe
2021. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Girlll3 ***** válasza:
Eszedbe ne jusson szólni
2021. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Girlll3 ***** válasza:
52%
Hierearchia van, s jelenleg te vagy legalul
2021. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv a munka világában.

Sajnos mindenhol ez van, az új dolgozó jóval több előnyt élvez, mint aki régen itt van.

2021. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!