Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Új munkahelyet szeretnék, nézegetem a hirdetéseket. Lenne is olyan, ami tetszik, na de itt jön a probléma. Ha felmondok, ledolgoztatják velem a felmondási időt, ami 2-3 hónap. Egy állást sem fognak nekem 2-3 hónapig tartani, hogy majd ha hajlandóak elengedni, akkor kezdek. Ez az első munkahelyem. Ha meg új állás nélkül felmondok, akkor nem biztos, hogy a felmondási idő végén találok megfelelőt. Munkanélküli nem szeretnék lenni. Hogyan álljak neki?

2014. aug. 7. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában egy hónap a felmondási idő, amiből mondjuk egy hetet még ledolgozik az ember, ha a főnök nagyon akarja, egyet pedig kivesz szabiba, a maradékot pedig táppénzen tölti, így tud az ember új helyen kezdeni.
2014. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy táppénz alatt már kezdesz a másik helyen?

Nálunk direkt megnehezítik a helyzetet. Ha vki nem dolgozza le a felmondási időt, akkor 2 havi bért vissza kell fizetni.

2014. aug. 7. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak allasok, ahova nem azonnali kezdessel keresnek, plusz ahogy az elözö irta van meg szabadsagod, azt kiveszed. A tappenz szerintem nem jo, mert nem lehetsz egyszerre munkakeptelen es munkakepes.

Illetve mondd meg öszinten, hogy mikor tudnal kezdeni, ha te kellesz nekik megvarnak.

2014. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!