Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elrendelték a túlórát és...

Elrendelték a túlórát és nemsokára szükség is lesz rá. Mit tehetek, mi a konfliktusmentes megoldás?

Figyelt kérdés

Elrendelték a túlórát.

E hó vége felétől egészen decemberig az lesz a helyzet, hogy aznap, vagy maximum 1-2 nappal előtte szólnak, hogy maradni kellene, mert ez és ez a feladat, meg kell csinálni.


A pénz jól jönne, de nem tudok maradni. Egész egyszerűen nem fér bele.

Alapból 9 órát vagyunk ugyebár a munkahelyen, utána még háztartás... és az a helyzet, hogy én már lélekben negyedlábbal vagyok csak a jelenlegi munkahelyemen. Tanulok. Angolt és még mást is.


A többiekkel kitolás, ha nem maradok, mert a csoportnak X mennyiségű Excelt vagy egyéb anyagot ilyenkor át kell néznie, le kell ellenőriznie, meg kell legyen a szükséges minta.

Nekem nincs gyermekem, akiért rohanni kell (van egy apuka, bár idén már kevesebbszer kell majd rohannia), nem újítok fel és ugyan tanulok, de nem suliban, nem órára megyek.


Nekem is kellemetlen, ha lelépek / csak fél, egy órát tudok maradni és nem is biztos, hogy megértik. Napi 10, 11 órányi (de tavaly egy bizonyos nagy projektnél inkáb 11-12 óra volt ez pár hétig / akkor még nem tanultam esténként) monoton, nagyon koncentrálós, főleg ellenőrzős munka után viszont nekem már nem menne a tanulás. OK, amúgy tuti biztos vagyok benne, hogy sokaknak menne, de nekem nem.


Mi a konfliktusmentes megoldás?

Én arra gondoltam, leülök a csopvezzel négyszemközt. Szomorú lesz és nem is feltétlen érti meg. De...



2018. okt. 1. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kötelezően elrendelt túlóra alól nálunk csak terhesség, 4 évesnél kisebb gyerek vagy súlyos betegség mentesít,egyébként elküldenek. Olyanra volt példa, hogy egyedülálló kisgyerekes anyának megengedték, hogy feleannyit túlórazzon egy hónapban,de teljesen neki se engedték el. Mondjuk ezt nálunk papíron is elrendelték. Ha ott nem veszik ennyire szigorúan akkor esetleg érdemes beszélni a főnökkel, bár szerintem az indokaidat nem fogja elfogadni.
2018. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
elég baj , hogy kötelező túlóra van. DE ha már erőltetik 1-2 héttel eőtte minimum szólniuk kellene. Nem robotok vaunk.
2018. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
gy*
2018. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Amit írsz, az brutális, a munkaerő teljes semmibe vétele, kizsigerelése. :(


Lehet kötelező egy túlóra?


Nálunk úgy értelmezem, az elrendelés annyit tesz, hogy túlóraszezon van, lehet túlórázni és a törvény szerint ki is fizetik.

Amikor megkérnek, kvázi-kötelezőnek hívom, mert eeeelvileg nem kötelező, elmehetsz, deeee... mégis kellemetlen... lásd ezért jött létre a kérdésem. :/



Képes vagyok felmondani ebben az esetben másik irodai admin. munkáért vagy akár fizikaibb munkáért, most amit tanulok, azt fontosabbnak tartom. Azzal szerethetőbb munkám lesz.

2018. okt. 1. 19:07
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem egy-két héttel. Sokszor aznap. :(


Fent sok dologgal kapcsolatban nincsenek képben, így ezzel sem. :(



Munkaidő vége előtt 3 órával érkezik a minta, de a csoportnak 1500-at kell ellenőriznie. Ha nem sikerül... ki tud maradni? Nagyon megköszönnénk...

2018. okt. 1. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Persze, létezik kötelező túlóra, megvan hogy törvényesen mennyit lehet egy évben elrendelni, úgyhogy arra figyeltek, hogy ne lépjük túl.
2018. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizsákmyányolás, bárhogy is nézzük. Mert akkor otkóber végétől év végéig gyakorlatilag úgy néz ki, hogy hétköznap estére ne vegyél mozi- vagy színházjegyet, étteremben se foglalj asztalt, és semmi ilyesmi, mert bármelyik nap hirtelen túlóráztathatnak. Legalább azt próbáld megértetni velük, hogy min. egy nappal előre szóljanak.
2018. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát tavaly ősszel volt az, hogy tényleg se mozi, se színház. :/


Nagy projekt volt hónapokig.


Egymástól függtek az osztályok is és néha külsős cégen múlt a dolog.


Volt, hogy egy hetet 10-11(-12) órákkal nyomtunk.

Máskor nem is volt túlóra, de a lehetőség napokig fennállt.

Holnapig megkapjuk az ellenőrizni valót. Csütörtökön kapjuk meg. Pénteken. Jövő hét hétfőn.

Á, ne aggódjatok, ez már megoldódott máshogy.

Deeee itt van ez, ma kapjátok, nem, holnap, nem, pénteken.

Megoldódott.

Hopp, tudom, hogy már 4 óra van, de ki tud maradni 6-ig, 7-ig?

2018. okt. 1. 21:33
 9/17 anonim ***** válasza:
És ha néha vállalod, néha nem? Mondjuk egy héten 2x maradsz, többször nem
2018. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
MTben bent vannak a túlmunka szabályai
2018. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!