Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közszférában hogyan kell...

Közszférában hogyan kell elérni, hogy szabadabb legyen a munkavégzés?

Figyelt kérdés

Pl ilyesmi, hogy home office, saját gépen dolgozhassak, korlátozás nélkül, szabadon megvalósíthassam a saját ötleteimet.


Jelenleg nagyon be vagyok zárva, minden ötletem el van lehetetlenítve, és senki se tud segíteni a környezetemben, mert mindenki ezt a zárt, tesze-tosza rendszert támogatja.


Ilyen közegben hogyan érjek el változást? Sikerült valakinek? Nem érdekel más munkája, én a saját feladataimat akarom jobban megcsinálni.


Nagyon nem vagyok hatékony a jelenlegi légkörben, és ezen változtatni szeretnék. Tehát a feladataimat nagyon szeretem, de a lehetőségek, ahogy megvalósíthatom, azok nagyon rosszak.


Ez egy kormányhivatal amúgy.

Valakinek sikerült előrelépést elérnie ilyenben?


2021. aug. 25. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

ugyanebben a helyzetben vagyok, de én már feladtam..

Ezer éves módszerek, ha valamit máshogy akar az ember mert hatékonyabb, akkor az nem jó, mert nem úgy szoktuk. Semmi se jó, mert nem úgy szoktuk. Ehhez jönnek a begyöpösödött kollégák, akik megrekedtek az előző rendszerben, és még rosszindulatúak is.

Én váltani fogok amint lesz rá lehetőségem.

2021. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Közszférában nagyon kötött és rugalmatlan a munkavégzés, ráadásul bármely változtatás hierarchikus úton kell, hogy engedélyt kapjon egy bürokratikus útvesztőn keresztül.


Nem azért mondják a kollégáid, hogy ne erőltesd, mert ők nem lennének vevőek a logikusabb, zökkenőmentesebb munkavégzésre, hanem azért, mert ők már nagyon jól tudják, hogy neked ott nincs szavad, legalábbis nem a vezetőség által kifejlesztett rendszer működése ellen.


És sajnos az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy a vezetőség nagyobb része már egyszerű yesmen. Nem az adott hivatal érdekeit nézik, mert ők azért lettek vezetői székbe ültetve, hogy tudjanak másodgondolatok nélkülözésével igent mondani a főbb vezetés parancsainak és elvárásainak.

2021. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A közszférában az adatkezelés a leggyengébb láncszemek egyike. Addig irreális vágyálom az otthoni munkavégzés, amíg a helyi rendszergazda nem tudja biztosítani technikai hátteret, a biztonságos adatkezelést, az adatszivárogtatási lehetőségek felszámolását és a teljes kontrollt a biztonságos munkavégzés tekintetében. Egy zárt, viszonylag védett környezetben sokkal könnyebb betartani, ill. betarttatni a védelmi protokollokat, mint személyre szabni azt háztartásonként lebontva.
2021. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ha ez a vágyad,menj el egy multihoz.

2021. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 mennék én, ha felvennének. Tudsz álláslehetőségről?


#3. Sajnos igen. Pocsék a helyzet ebből a szempontból.


#1,2 köszönöm a tapasztalataitokat.

2021. aug. 25. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked a versenyszférába kell dolgoznod. Rugalmatlan xaros rendszer mindenhol. A tehetséges szakembereknek nem szabad a kozszferaba megmaradniuk soha sem elismerve, sem megbecsulve nem lesznek.
2021. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!