Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretitek a home officet?

Szeretitek a home officet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben sokan megtapasztalták, hogy milyen a home office, van aki kedveli, mások viszont soha többé nem szeretnék. Kérem, hogy a válasznál a home officera vonatkozzon én ne az általános lezárásokra.

2021. júl. 14. 09:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, én 2020 előtt is így dolgoztam
Nem, én 2020 előtt is így dolgoztam
Igen, 2020-ban ismertem meg
Nem, 2020-ban ismertem meg
Amikor mindenki otthon volt nem tetszett, de most egyedül dolgozok otthon és így jó
Amikor mindenki otthon volt nem tetszett, de most örülnék neki, de már nincs rá lehetőségem
Heti 1-2 nap jó, de állandóra nem szeretném
Szeretném, de még nem próbáltam, mert nincs rá lehetőségem
55 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Én szerettem, de csak amiatt hogy a bejárás idejét megspóroltam.

De fura mód akkor jöttem rá a bent idegesítőnek tűnt kollégáim is elkezdtek hiányozni, a benti csapat.

2021. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Egyik sem fedi le az én esetemet. Én nem szeretem, mert ha itthon vagyok állandóan, akkor hajlamos vagyok el lustulni, nekem kell, hogy keretet adjon valami a napnak és a munkába járás tökéletes erre.
2021. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
19 ősze óta dolgozom itthonról. 3 iskolással összezárva halál volt. Ha bejárnak a suliba, akkor a világ legjobb dolga a home office. :) Kéthetente kell bemennem egy napra az irodába, így a szocializációm is megvan valamennyire.
2021. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Csak kétszer voltam, de annyira hirtelen volt mind a kettő (reggel közölték, hogy az egyik mászkálós kolléga pozitív, szóval mindenki rongyolt tesztelni, onnan meg az eredményig otthon) hogy nem is tudtam munkát vinni magammal.


Szóval annyi volt az utasítás, hogy lessem az e-maileket. Szerencsére van hangja, ha kapok egyet, szóval feltoltam a hangerőt maxra, közben tévéztem.


Amúgy egyrészt jó lenne a home office, mert otthon azért nyugodtabb az ember plusz kényelmes is, de szerintem túlságosan el lenne terelve a figyelmem, nem tudnék olyan hatékony lenni, mint bent.

2021. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Amióta "irodai" jellegű munkát végzek, mindig is home office-ban dolgoztam, úgyhogy legfeljebb annyi összehasonlítási alapom van, hogy amikor költözködtem és otthon nem volt net, kb. egy hétig könyvtárba kellett járnom dolgozni, és soha életemben nem dolgoztam még olyan rosszul, mint akkor. Lassan is haladtam, meg egy csomó hibát ki is kellett utólag javítanom, pedig ugyanazt a munkát végeztem ugyanazon a laptopon, ugyanazokkal az eszközökkel, mint itthonról. Hiába van csend, mégse tudok úgy koncentrálni, ha mások is vannak körülöttem. Mindig is ilyen voltam. Az egyetem alatt koliban terveztem volna lakni, be is költöztem, de az első félév után muszáj volt kiköltöznöm, mert egyszerűen nem bírtam ott úgy tanulni meg dolgozni, hogy többen is voltunk a szobában. Nekem csak saját külön szobában megy a koncentrálás, és dolgozni is csak így tudok. Amióta dolgozom, néha megfordul a fejemben, hogy mi lesz, ha a mostani munkahelyemen felmondanak nekem, és másik állást kell keresnem, ahová be kéne járnom irodába. Biztos, hogy sokkal rosszabbul teljesítenék irodában, mint az átlagos emberek.
2021. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Én csak azért szerettem mert nem kellett korán kelnem mivel nekem 6-tól kezdődött a műszak alapesetben, meg idehaza csak úgy kaptam feladatokat hogy a főnök délelőtt 10 óra körül e-mailben elküldte a napi feladataimat amit másnap reggel 8 ig kellett megcsinálnom. Délután felhívott pár dolgot egyeztetni és utána ennyi volt a dolog. Magam oszthattam be az időmet, sokkal rugalmasabb volt minden. Persze ez így szép és jó volt, de 2 hét után borzasztóan hiányzott a társaság, a munkahelyi légkör, a bejárás, tehát az hogy itthon egyedül 4 falközt és csak kamerán keresztül beszélgettünk a többiekkel ez így nekem baromira nem tetszett.

Ez tavaly volt még. Tavaly nyáron picit változott a munkaköröm és amikor újra jött a home office ősszel akkor nekem néha be kellett mennem mert volt 1-2 olyan munka ami miatt fizikailag is muszáj volt ott lennem így azt találtuk ki a főnökékkel hogy a 6 fős irodába úgy járunk be hogy a fele társaság tehát 2 napot bejártunk 2 napot home officba dolgoztunk, persze munkanap hétvége nem számított bele. Mivel mindenkinek bent kellett lennie fizikailag ha nem is egész héten de 1-2 nap miatt igen így arányosan elosztottuk a munkát tehát részben egymás munkáját végeztük hogy tudjuk is tartani azt hogy 2 nap home office 2 nap bent dolgot mert másképp összevissza lett volna a dolog. Így mindenki jól járt, mindenki örült hogy azért picit bent is tudott lenni emberek közt igaz hogy csak a cég negyede volt bent tehát így is fura volt hogy jóformán üres volt az épület és a kis irodákba csak 1 ember lehetett ott ahol 2 méter távolságot esélytelen volt tartani.

2021. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Soha életemben nem éreztem magam ennyire jól munkaidőben, mint amióta nem kell az open office-ba bejárnom a rengeteg ember közé. Sosem tudtam, hogy ez számomra ekkora stresszforrás, amíg meg nem szűnt, kellett egy kis idő mire leesett, hogy basszus ettől érzem ennyire jól magam :D

Én sokkal jobban teljesítek itthon, amikor nincs alapzaj, nem jön oda valaki ötpercenként kérdezni valamit, nem kell hatfelé figyelni mert épp három beszélgetés is zajlik melletted és mindháromban van olyan információ amire szükséged van. És akkor a világítást (utálom az irodai lámpáinkat, baromi erősek nálunk), fűtést stb. meg se említem :D Nekem megváltás volt itthonról dolgozni, szerencsére bele is írtuk a szerződésembe és már nem kell visszamennem - azt viszont elismerem, hogy ez nem mindenkinek való. Nekem a szociális igényeim ki vannak elégítve munkaidőn kívül, ill. jó sok önfegyelmem van, semmivel sem csúsztam el amióta itthon vagyok, sőt, mérhetően nőtt a produktivitásom.

2021. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Hol vannak ezek a home office munkák?

Azért kérdezem, mert errefelé ahol lakom, csak szinte rabszolgamunkák vannak.

2021. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Igen
2021. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Utálom és nem is dolgoznék HO-ban.
2021. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!