Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az eladó munka jobb mint a...

Az eladó munka jobb mint a gyári vagy ez helyfüggő?

Figyelt kérdés
piacképtelen diplomám van, így dolgoztam már több gyárban is és elvoltam ott évekig, hónapokig, gondolkodtam az eladói munkán , de azt hallom hogy rosszabb mitn a gyár. Nyilvn egy könyvesboltban annyira nem vészes eladónak lenni de oda meg a lottó és terminálkezelői is kell sokszor meg bekerülni is nehezebb , de egy eladói munkakörről mondjuk egy élelmiszerboltban azt mondják rosszabb mint a gyárak jó része talán a sori munkát kivéve , de még az sem biztos.

2021. szept. 2. 10:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
vagy mekiben és gyorséttermláncokba miylen a munka? akinek van tapasztalata írhatna
2021. szept. 2. 10:42
 2/20 A kérdező kommentje:
az eladói okj-n is gondolkozom természetesen vagy mit érdems tanulni pénzért? a targoncást elvetettem bár könynebbnek tűnik uyganolyan kulimunka mint soron lenni.
2021. szept. 2. 10:43
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

"dolgoztam már több gyárban is és elvoltam ott évekig, hónapokig"


Ha egy helyen jól érzed magad, minek mész el onnan?

2021. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

Sok értelme volt így diplomázni, ugye....

Gyárban sokat nem kell kommunikálni. Eladóként értened illik az adott termekhez és nem árt, ha jól tudod kwzwlninaz embereket is.

2021. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

3# létszámleépítés meg most ugye a covid. maradtam volna de ez van . május óta idénymunkáim vannak. Vannak tartalékaim persze.

És nem véleményt kértem arról érdemes volt -e lediplomáznom meg általános sallangokból sem kérek. Aki iylen körben dolgozik vagy ismerőse , az írjon. Nagyjából tudom miből áll az eladói munkakör. Tanultam vállalatgazdaságtant , marketinget, közgázt is szóval átlátom még pézügyi oldalról is.

2021. szept. 2. 10:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész recepciósnak inkább? Ha jó helyet fogsz ki, a lélek sem jár arra egész nap
2021. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
4# gyárban nem kell sokat kommunikálni? megint egy badarság.. Elég sokat klele egyeztetni a kollégákkal, a selejtről is jó ha tudnak stb. sokszor van zűr, audit stb. igenis jó ha tudsz kommunikálni. Persze lehet van olyan eldugott igénytelen apró cég vagy mzulti ahol robotként dolgoznak aze mberek 0 kommunikációval ,d e iylen helyre nem mennék alapból.
2021. szept. 2. 10:53
 8/20 A kérdező kommentje:
6# 600 ft-os órabérért?
2021. szept. 2. 10:54
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyi elmebeteg nincs a világon, ahánnyal te a boltban eladóként találkozni fogsz. Oda kötélidegek kellenek.
2021. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tanultam vállalatgazdaságtant , marketinget, közgázt is szóval átlátom még pézügyi oldalról is."


És ez a piacképtelen diploma? :-)


Nos, ezek alapján szerintem oda menj, ahol több esélyed van kiemelkedni hosszabb távon. Pl. ha elmész eladónak, ott esetleg pár év múlva lehetsz boltvezető. Az egy másik kérdés, hogy manapság már a hét 7 napján reggeltől estig nyitva vannak a boltok, szóval nem egy családbarát munka lenne.

A gyári munkával meg pont ez a baj, amit írtál: valaki többezer kilométerrel arrébb gondol egyet, és bezárják azt a gyárat vagy üzemegységet, ahol te dolgozol.

Minél kvalifikáltabb munkát végzel, annál kevésbé vagy kitéve a piaci hullámzásoknak.

2021. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!