Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oldjam meg a mesterszak...

Hogyan oldjam meg a mesterszakot levelezős tagozaton, ha az óráim pénteken vannak, és (teljesen jogos módon) nem enged el a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miért, pedig rá is kérdeztem a felvételinél, de az összes órám pénteken van (kivétel ha van szombaton is), a munkahelyről csak akkor engednének el, ha azokra a napokra szabadságot vennék ki, viszont akkor szinte az összes szabadságomat arra venném ki, hogy iskolába menjek..


Hogyan oldjam meg mégis a dolgot? Írjak a tanároknak, hogy nem tudok résztvenni az órákon?


Vagy milyen lehetséges megoldások jöhetnek szóba?


2021. szept. 5. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az, aki megtudja oldani, hogy az összes pénteki órán ott legyen, meg az iskola részéről sem értem, hogy miért pénteken van az összes óra..


Vajon elnézőbbek a tanárok, lévén, hogy mesterszakról van szó, vagy ugyanúgy megkövetelik az órárajárást?

2021. szept. 5. 18:41
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Az tudja megoldani, akit elengednek a mhnkahelyerol, vagy reszmunkaidoben dolgozik. Engem siman elengedtek minden masodik pénteken 2 even keresztul. :) Erre azert szamithattal volna, mint dolgozo ember, hogy mi van, ha…
2021. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkahelyet kerestem ami tolerálja. Egyébként nem tudom milyen megoldást vársz, az órák bizonyos százalékán általában megkövetelik a részvételt. Vagy nem mész el tanulni vagy kiveszed a szabikat vagy keresel másik munkahelyet.
2021. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányi szerződést kötöttél? Ha igen, kötelesek elengedni. Ha nem, akkor munkahelyváltás lesz a megoldás.

És nemcsak órák vannak, a vizsgák egy részét is hétköznap munkaidőben tartják.

2021. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn nem igazán foglalkoznak a részvételi aránnyal.

Ellenben nem értem, hogy nem beszélted ezt meg rendesen a munkáltatóddal. Egyáltalán megkérdezted a munkáltatódat az álláspontjáról?

Nekem pl. fizették is, nem hogy elengedtek volna.


Általában kéthetente van oktatás, így nagyjából 10-12 nap egy évre amit buksz szabiban, a minimum 20-ból messze nem az összes. Másrészt, ha most kezded, akkor ebben az évben csak egy félév, tehát máris csak 6 nap szabid ment el, ami nem olyan vészes. A következő év lesz a húzós, mert 2 félév lesz, amire elmegy az a 10-12, viszont az utolsó félév megint következő naptári év, amikor megint csak fele annyi szabi kell (ha kell egyáltalán, mert ugye szakdoga egy csomó kredit, nincs annyi tantárgy).

Tehát igazából egy év lesz, ami kicsit necces. De ennyit szerintem simán be lehet vállalni, max nem két hetes nyaralást iktatsz be jövőre.

És még ott van egy csomó opció, ha csak délután kezdődik a tanítás, akkor fél napot is ki lehet írni, ha a munkáltató vevő erre, vagy lecsúsztatni, ledolgozni máskor túlóra helyett. Esetleg, ha van ismerős, akkor jegyzetet elkérni és néhány napot kihagyni az oktatásból stb stb.

2021. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!