Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha álláshirdetésben fix...

Ha álláshirdetésben fix összeg van bérezésről, de se nettó se bruttó megjelölés nincs, akkor az elvileg bruttó nem? Csak mert pöttyet karcsú akkor (164.000 ft teljes állásra bruttóban??)

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 15:58
1 2 3
 11/21 ascelpius ***** válasza:

Pesten általánosságban simán megadják háttér irodai munkára a nettó 250-280k-t ha beszélsz hozzá angolul (sima olvasás és makogás elég)

Máshol nem tudom, de nagyobb megyeszékhelyeken 200-250 körülre saccolnám, kisebb településeken 200.

Ezt a bért maximum valami kisfaluba tudom elképzelni vagy közigazgatásban. Ha nem ott van, akkor hülye aki ezt bevállalja teljes állásban, max ha tényleg nincs más.

2021. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Ezt a bért maximum valami kisfaluba tudom elképzelni vagy közigazgatásban."


Na akkor a valóság


a) nem, nem kis falu hanem Bp

b) nem, nem közigazgatás

c) az állás betelt, nem engem vettek fel

d) voltam interjún, egy nagy váróban vagy 20an jöttek megbeszélésre és mind arra az 1 szem helyre jött (volna)


tessék. valóság.

2021. szept. 8. 15:07
 13/21 A kérdező kommentje:

"hülye aki ezt bevállalja teljes állásban, max ha tényleg nincs más."


Akinek ez van vagy a semmi az BEVÁLLALJA. be is vállalta mint az ábra mutatja. én is vállaltam volna.

2021. szept. 8. 15:07
 14/21 A kérdező kommentje:

"Pesten általánosságban simán megadják háttér irodai munkára a nettó 250-280k-t ha beszélsz hozzá "


egyébként ezek a full kamu ex has számok mégis honnan vannak elárulod?


Mert pl érdemes megnézni a fizetesek.hu bérstat mit ír ilyen jellegű állásra (Bp)


280? bruttóban. se.

2021. szept. 8. 15:13
 15/21 ascelpius ***** válasza:

11-es vagyok

"Na akkor a valóság

a) nem, nem kis falu hanem Bp

b) nem, nem közigazgatás

c) az állás betelt, nem engem vettek fel

d) voltam interjún, egy nagy váróban vagy 20an jöttek megbeszélésre és mind arra az 1 szem helyre jött (volna)

tessék. valóság."


Ha ez tényleg így volt, akkor ott helyben fel kellett volna állni és eljönni. Ez teljesen megalázó és nem profi egy cégtől, ha az alanyok ott vannak egymás hegyén-hátán, hatalmas figyelmeztető jel a cégről, hogy nagyjából a katasztrófával egyenértékű lesz a munka is



""hülye aki ezt bevállalja teljes állásban, max ha tényleg nincs más."


Akinek ez van vagy a semmi az BEVÁLLALJA. be is vállalta mint az ábra mutatja. én is vállaltam volna."


Örülök, hogy megerősítetted amit mondtam és ebben egyetértünk.



""Pesten általánosságban simán megadják háttér irodai munkára a nettó 250-280k-t ha beszélsz hozzá "


egyébként ezek a full kamu ex has számok mégis honnan vannak elárulod?

Mert pl érdemes megnézni a fizetesek.hu bérstat mit ír ilyen jellegű állásra (Bp)

280? bruttóban. se."


A szám az én tapasztalatom: egy félig befejezett kémia diplomán kívűl nincsen semmim, angolul folyékonyan beszélek (kéttannyelvűs voltam)

2018-ban kezdtem dolgozni egy kozmetikai disztribútor cégnél irodai asszisztensként, akkor kaptam nettó 250-et (minimálbér+zsebbe volt először az elképzelés tőlük, aztán megegyeztünk abban hogy KATA-sként veszem fel náluk a munkát (KATA adót kifizették helyettem), úgy voltam vele hogy benyelem ezt a tapasztalatért cserébe)

Egészen a COVID-ig dolgoztam ott, le akartak építeni meg én is már váltani szerettem volna, így eljöttem és 1-1,5 hónapos keresés után kaptam állást egy orvostechnológiai cégnél minőségügyi irodán. Itt már teljesen bejelentve bruttó 480e+kafi bérrel határozott idejű szerződéssel, ami 2020 végén lejárt. Nekem nem jött be ez a terület (nagyon lassan haladt minden a bürökrácia miatt, hiszen orvosi gépekről volt szó), úgyhogy nem hosszabítottam velük szerződést és idén január végén ért véget náluk a "felmondási időm" (kérték hogy maradjak amíg találnak valakit a helyemre).

Február 15.-én kezdtem a jelenlegi helyemen logisztika/pénzügy területen bruttó 530+kafiért


A fenti út jellemző a generációmra ('95-ös születésű vagyok), abszolút nem lehetetlen normális fizetségű irodai állást találni (tény, hogy Pesten a legegyszerűbb ezt megtenni és tény hogy hátrányban leszek mindig egy diplomással szemben, ahogy egy bizonyos szint fölé sose lépek a keményfedeles nélkül), elkezdeni nehéz és hajtani a jobbat. Amikor az ember elvállalja az ilyen nettó 160-as pénzeket, akkor ő már rég feladta hogy saját magáért kiálljon

Hál'istennek a nagyobb cégek kezdik belátni, hogy egy csomó munkakörre teljesen felesleges a diploma (mai napig megrökönyödök amikor egy sima recepciós állásra diplomát kérnek, teljesen értelmetlen pazarlása a szakértelemnek és humán erőforrásnak)

2021. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"az ilyen nettó 160-as pénzeket, akkor ő már rég feladta hogy saját magáért kiálljon"


elmondom hogy én ott tartok hogy 160 nettóért LESZOPOK BÁRKIT csak legyen valami!! Még kevesebbért is elmennék csak legyen valami! Mert a semminél ami most van na ennék bármi akármi jobb!


De nincs hely ahova hívnának. még 160 nettóért se. Pedig MENNÉK!

2021. szept. 8. 18:47
 17/21 anonim ***** válasza:

Maguktól nem is fognak hívni sehova. Nemhogy 160-ért, de még közmunkára se.

Egy jól megírt (nem netről szedett) CV csodákra képes.

2021. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Egy jól megírt (nem netről szedett) CV csodákra képes."


Hagyjuk már a szar dumát. AZ életrajzomat karriertanácsadó nézte át /korrigálta /kipofozta.

Öntöm ezt a szakember által átkalapált életrajzot bele a világba. Visszajelzés sincs, ha valahonnan jön egy leutasító válasz már az csoda.


Szerinted otthon ülök és várom hogy kopogjanak az ajtón? dehogy.

Öntöm az életrajzom, proferssion, jooble, cvonline stb...


és SEMMI.

2021. szept. 8. 21:27
 19/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont az a baj, hogy szakember által lett komponálva és túlságosan is professzionális.


Hidd el, sok helyen kiszűrik, hogy nem magad írtad a CV-t. Az olyanok pedig 90%-ban a kukában landolnak egyből.


Pár kérdés:

-Hány éves vagy?

-Nemed?

-Milyen munkakör érdekel?

-Milyen területen?

-Helyileg behatárolva?

-Hasonló körben szerzett tapasztalatok?

-Iskolai végzettséged?


Segiteni szeretnék, volt már pár ember, akinek találtam munkát...

2021. szept. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jq, és az ilyen profession és társait pedig felejtsd el, semmire sem jók...
2021. szept. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!