Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a sok...

Miért van az, hogy a sok munka közül az eladóknak a legnehezebb a munka?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy az eladók állandóan sajnáltatják magukat, illetve feljogosítva érzik magukat arra, hogy másokkal gorombán viselkedjenek.


A boltba bemegyek és ott áll a pult túloldalán egy ember, aki mindentől idegbajt kap, attól is, ha köszönök neki, majd idegesen bepötyögi a gépbe, hogy miket vettem vagy lehúzza, végül sóhajtozások közepette elém vágja a terminált és, ha nem pakolok el gyorsan vagy nem értek meg egy kérdést elsőre, mert motyog vagy zaj van körülöttem vagy egyszerűen csak fáradt vagyok, akkor beszól.


Néha meg bemegyek egy boltba, két kolléga beszélget a szerelmi életről vagy fb chaten irkálgatnak, esetleg mobilon beszélgetnek és, ha finoman (de tényleg finoman) jelzem, hogy szeretnék fizetni, akkor össze-vissza puffognak, hogy nekik már ennyit sem szabad.


Ez miért van?


Ugyanis sok ember, akinek eladják az árút ugyanúgy dolgozik mint ők, sokakkal naponta kiabál a főnök vagy egy külsős ember (mint pl vásárló, ügyfél, etc), mégis munka közben tartja magát.


Ugyanúgy hajnalban kelne, 8-12 órákat ledolgoznak egy nap, mégis tartaniuk kell magukat.


Ugyanúgy várja őket haza egy család, meg a háztartást is vezetnie kell és ugyanúgy megvannak a magánéleti gondjaik, mégis tartaniuk kell magukat.


Az is lehet, hogy az eladó egy olyan embernek szólt be, hogy lassú, igyekezzen már, aki épp egy éjszakai műszak után szeretne venni reggelihez valót és csak fáradt vagy kicsit szétszórt, mert elvesztette egy családtagját és ilyen esetekben is az a végkifejlet, hogy szegény eladók.


Érdekelne, hogy miért van az, hogy az eladók (tisztelet a kivételnek) bírják a legnehezebben a munkájukat?


Sok ember kiabál velük, értem, de erről írtam feljebb is, hogy a vevőkkel is sok ember kiabál és, aki nem goromba stílusban megy oda hozzájuk, azt sokszor nem tudják emberként kezelni. Miért jutnak el idáig?


2021. szept. 9. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden eladó olyan, ezt tanusithatom. Én mindenkivel normálisan viselkedem, még ha ők kutyába sem vesznek.

Amúgy az eladó az egyik olyan szakma ahol a legtöbb emberrel (idiótával) kell érintkezni naponta. Nem. is csoda, hogy belefásulnak sokan és idegbetegek lesznek. De ha én egyszer eljutok arra a szintre akkor inkább elmegyek más munkakörbe.

2021. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az eladónak a "legnevhezebb", de nem fogok megnevezni, összehasonlítani állásokat, mert nem érdemes, mindnek van nehézsége, veszélye, fölös sorrendiséget, rangsort állítani.
2021. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Rossz helyekre jársz boltba.
2021. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ezt tapasztaltam. Az eladók többsége szerintem nagyon normális a nagyon rossz munkakörülmények ellenére.


Akik mindig sírnak azok a tanárok, pedig nagyjából zéró felelősség mellett végeznek könnyű munkát. A borzalmas színvonalhoz képest iszonyat túlfizetve.

2021. szept. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pont azon szoktam megdöbbenni, hogy időnként egyes pénztárosok milyen kedvesek, türelmesek, mosolygósak annak ellenére, hogy hulladék fizetésért végeznek egy monoton, nagy koncentrációt igénylő munkát.


Mogorva, bunkó emberek meg minden szakmában vannak, de az alacsonyabb bérezésűekben nyilvánvalóan gyakoribb, hogy a dolgozók sz.rnak bele az egészbe.


Amúgy egyetemistaként én is dolgoztam diákmunkában kasszásként, és a legtöbb kollégám toxikus, kiégett nő volt, emiatt nehéz volt a légkört elviselni, ami csak rátett arra, hogy maga a munka is pocsék és lélekölő.

2021. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Kerlekszepen, egy vasarlo elkezdett nekem anyazni, uvoltozni. Eloszor szepen szoltam hogy normalis hangnemet usson meg, folytatta. Mikor csunyan szoltam, fegyelmire juttatott, es meg rohogott is, hogy "te csak egy elado vagy es az a dolgod hogy akarmit mondok kinyalod a ..."

Na ezek utan....

Egyebkent az anyazason kivul mindent kedvesen turok a vasarloknak, azt is ha elem bssza az arut, hozzam vagja a penzt, bunkozik, megalaz.

De megertem azokat az eladokat akik ebbe mar bele sokalltak.

2021. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!