Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a legnehezebb fizikai...

Melyik a legnehezebb fizikai munka?

Figyelt kérdés
Kőműves?Bányász?Valaki azt állítja,hogy a költöztető a legkeményebb.Mondjuk egy zongorát felcipelni a 20.-ra nem lehet könnyű.De szerintem a bányász akkor is keményebb.

2017. máj. 30. 19:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Néha belebotlok alkoholista kőművesekbe, akiknek meggyőződésük, hogy az a legkeményebb munka a világon. Sőt, az nem is ember, aki nem fizikai munkát végez. Aki meg eljár edzeni, az meg pfff... :D A MELÓTÓL KELL MEGKEMÉNYEDNI! Amúgy a felsoroltak közül szerintem is a bányász. Valami extrém hideg vagy éppen meleg helyen. Pokoli lehet.
2017. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

#1 Azt az embertípust legszívesebben belebaszkodnám a betonkeverőbe, aztán befalaznám a fenébe. Idióták...


Amúgy szerintem is a bányászoknak a legdurvább a melójuk.

2017. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
#2! Neked a legnehezebb. Ennyi gyülöletet cipelni magaddal számodra ismeretlenekkel szemben nagyon megeröltetö lehet.
2017. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
#3 Látszik, hogy nem ilyenek közt nőttél fel...
2017. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem is tudtam, hogy az alkesz kőművesek is gyakoriznak, jól lepontoztatok. Menjetek vissza maltert keverni, gyökerek!
2017. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk az alatt, hogy "nehéz"?

Amivel a legtöbb energiát használod fel, azaz a legtöbb kalóriát égeted el?

Vagy ami a leghamarabb tönkreteszi az egészségedet?


Én egyébként dolgoztam bányászként egy ideig, és a bányászatnak is rengeteg "műfaja" van, a modern bányákban már kb. minden gépesített, szóval teljesen más az ember munkája egy modern technológiákkal működő bányában, mint egy 60 évvel ezelőtti technológiával működő bányában.. az utóbbiból egyébként nem sok van már, legfeljebb csak ilyen afrikai, dél-amerikai, ázsiai szarfészek országokban bányásznak elavult technológiákkal.


Én még egy olyan felszíni művelésű bányában dolgoztam fiatal koromban, ami az 50-60 éves szovjet technológiával ment, szóval rengeteg manuális, kézi erővel elvégzett munka volt, sínek cipelése, a kitermelt hasznos anyag és a meddő anyag mozgatása, vésés csákánnyal, kézi vésőgéppel, szóval az azért rettenetes kemény volt, átlag napi 60 tonna súlyt mozgat meg egy ember, és a környezetet is hozzávesszük, hogy 40-50 fok.. brutál volt tényleg.


De ma már nem vagyok biztos benne, hogy ennyire kemény munka a bányászat.

(Bár nem tudok biztosat mondani, 15 éve nem dolgozok már az iparágban)

2017. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Kőművesnek lenni betegesen nehéz meló. Mármint jó kőművesnek. Vannak iszákos barmok, de azokat úgyis elhajtják, mert a fal bezony ferde lesz a végén. Sokszor reggel 6tól este 7-8ig melóznak. És valami rohadt nehéz a dolguk. Azért nem becsüli meg őket már senki, mert minden utolsó senkiházi elmegy ""kőművesnek"". Anno ez egy olyan szakma volt, hogy a kereseted határa a csillagos ég volt vele. Aztán a sok majomnak hála már ezek is csak 200.000 környékén keresnek. Holott bőven megérdemelnék ennek a dupláját is, legalább. Amit anno ugye meg is kaptak, még a szociban.


A másodiknak üzenem, hogy a ház, amiből a furfangos kis üzenetét írta, kőművesek miatt áll.


A bányászoknál nagyjából ugyanez a nehézségi szint, attól is függ persze, hogy milyen területről beszélünk.

2017. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
Én rohadtul leszarom, hogy házat építenek. Eddig egy normális kőművessel sem találkoztam. Mind egy részeges fsz, ez biztos valami szakmai követelmény.
2017. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Kár általánosítanod, hisz ha mind ilyen lenne, akkor elég sok épület dőlne össze :D Ilyenek szinte minden partiban vannak, aztán a normálisak ezek helyett is 2x-3x annyit dolgoznak, a fizetésük meg ugyanannyi.


Ha szerinted az összes egy haszontalan senkiházi, akkor játssz el magadban a gondolattal: mi lenne nélkülük? Segítek. Kint építenél kartondobozból házikót.

2017. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

És a költöztetőkkel mi a helyzet?Az mégsem annyira kemény?

A fizikai erőkifejtés szerint viszonyítsuk.Mert pl.egy biciklis postás több aklóriát éget el egy kőművesnél,mégsimcs közel sem olyan nehéz meló

2017. máj. 30. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!