Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért számít itthon főbenjáró...

Miért számít itthon főbenjáró bűnnek ha a munkahelyemet nem akarom a magánéletemmel keverni?

Figyelt kérdés

Külföldön érdekes módon helyén tudják ezt kezelni, itthon meg munkahelyi "barátságok" vannak, amikben az a vicc hogy érdeksérelem esetén úgy beszélik ki egymást, mint a fene jobb esetben, rosszabb esetben meg látványosan kivételeznek, miközben mondjuk te többet dolgozol. Nekem pont ezért nem kellenek a munkahelyi "barátságok" amik sok esetben érdekből vannak.


A munkahelyemen természetesen törekedem a jó viszonyra, valamennyire tudunk egymás magánéletéről, de nagy mélységeket nem osztok meg másokkal. A jó viszony alatt kizárólag kollegiális jó viszonyt értek. Munkaidőn kívül nem velük akarok lógni, mint néhány saját rossz házasságából menekülő kollégám teszi. Persze mikor mondom hogy nem akarok minden egyes kvázi kötelező munkaidőn kívüli sörözésekre - amik szinte minden héten vannak - akkor húzzák a szájukat.

A céges karácsonyozáson, ami munkaidőben van azon természetesen ott vagyok.


Engem nem érdekel, nekem van saját életem. A munkahely az nem az életem része.


2021. szept. 11. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Kérdésedre közvetlenül válaszolva: nem számít annak, - sőt, nem egészséges összemosni a munkát a magánélettel. Azzal meg én sem szoktam foglalkozni, hogy mások próbálkoznak - befurakodni a magánéletembe! -Mindig csak pontosan annyira informatív válaszokat szoktam adni a gyomorforgató mélységekig kíváncsiskodó kollégáknak, amitől elmegy a kedvük a kérdezősködéstől. (Meg nem bántok senkit, de kezdeni semmit nem tud senki semmit a magánéletemre irányuló kérdésekre adott válaszaimmal.) Itt, Magyarországon az a természetes, bevett szokás, hogy az emberek megpróbálnak támadási felületeket gyártani maguknak - és ha nem találnak fogást a szakmai életben, akkor váltanak a magánéletre.
2021. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ma mar elvarjak a cegek,h a szabadidod is a kollegakkal toltad,kulonben kirugnak.
2021. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
70%
Ez munkahely függő. Angliában dolgoztam 3 3 évet. Elegem lett, sokszor volt hogy heti 80 órákat dolgoztam hónapokig. Kemény fizikai munka. Úgy néztem ki mint egy zombi. Ismerősöm Japánban él, ott a külföldieknek nem feltétlen kell többet dolgozni, de nem mész előrébb a ranglétrán sem, ha nem maradsz bennt tovább. A japánok híresek arról hogy baromi sokat dolgozni. Reggeltől estig, majd este amolyan kötelező csapatépítő estén kell részt venni mindennap. Lényegében elmennék enni és berugnak. Most például más szakmában dolgozom, s otthon mellette kell is tanulnom. 40-50 órát dolgozok egy héten. De legalább nem fizikai munka. Mellette edzek is. Amit próbálok mondani. Hogy ez ország és cég függő is. Változó. A helyedben ha ennyire kellemetlen helyzetbe hoznak. Akkor valószínűleg váltanék.
2021. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Nyugi. Nem hiszem, hogy a stílusod miatt bárki is különösebben a barátod szeretne lenni.
2021. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert hiába van munkaalapú társadalom, a munkahelyeken van idő a small talkokra, és ezt sokan nem értik sajnos meg, hogy a munkahely, az munkahely.
2021. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Külföldön is vannak olyan cégek, amik iszonyat agresszíven tolják a dolgozó arcába a "céges kultúrát" és durván erőltetik azt, hogy az egész életed a cég körül forogjon, tényleg csak akkor lehet előrelépni, ha minden hasonló szarságon mosolyogva részt veszel.. 3 ilyen céghez is volt szerencsém, mielőtt megtaláltam azt a helyet, ahol a lehetőség megvan, de senki nem erőltet semmit és nem befolyásolja a helyzeted. Sőt, ami még durvább az az, hogy néhány cég külön "kampuszokat" épít a dolgozóinak, kedvezményes céges albérletekkel ahol minden más is van (fodrásztól kezdve bankon át étteremig), direkt azért, hogy az életed összes szála oda kössön, mint egy modern kori szekta.

Szerintem Magyarországon is találsz olyan helyet, ahol ezt nem fogják erőltetni, ha nem érzed jól magad ilyen környezetben (amit megértek, én sem) akkor próbálj váltani.

2021. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem... Ráadásul én elég nyitott és kedves embernek tartom magam, normálisan és együttműködően végzem a munkám, érdeklődök néha mások iránt és ebédidőben szoktam is beszélgetni a kollégáimmal.


Ennek ellenére nem egy munkahelyet hagytam ott a csapatépítők miatti baxtatásnak hála. Gyakorlatilag nyilvánosan megaláztak és piszkáltak, hogy nem mentem. Meg megkaptam azt is, hogy hazudtam, mikor azt mondtam, hogy a családommal akarok lenni, ezért nem megyek, mert nincs is gyerekem. Mondom megbocsáss, szülnöm kell ahhoz, hogy én rendelkezzek a saját szabadidőmről vagy mi a f*szomról beszélünk? Ha nekem haza kell mennem, mert beszarik a kutya vagy a férjem készül már a vacsorával, akkor kevésbé van családom, mintha a gyerekért mennék az iskolába vagy mi van?


A mostani munkahelyemen már az interjún tájékoztattam a főnököm, hogy nekem munka után közvetlenül feladataim vannak és a hétvégéken sem tudok dolgozni, csak akkor tudom elvállalni a munkát, ha azt elég nyújtanom, amit a munkaidőm előír, azt viszont maximálisan képes vagyok teljesíteni. Ha képzésről van szó, szívesen elmegyek, de szeretném, ha tisztelnénk egymás idejét és szabadidejét.

2021. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ti amúgy hol dolgoztok? Dolgoztam már pár helyen, minden opcionális volt. A haveri sörözésekre az ment, aki akart. Egy udvarias meghívást mindenki kapott, esetleg egy kis kérlelést, de ennyi. Utána mindenki levette, ha valaki nem akart menni és nem erőltették. A hivatalos csapatépítőknél meg konkrétan a kutyát nem érdekelte, hogy ki megy és ki nem. Átbeszélték persze az ismerősök, de ennyi.


Azt sem vágom, hogy mi az, hogy munkahelyen nincs barátság? Aki nem akar, az nem barátkozik. Aki akar, az barátkozik. Ennyi.

2021. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

#8

Véresszájúak főleg magyar cégeknél voltak velem emiatt, de pár multinál is előfordult. Nem akarok neveket mondani, nem akarom lejáratni a cégeket, mérnökként dolgoztam eddig. Az egyik egy banki szoftvereket tervező multi volt, főleg keleti ügyfelekkel a másik pedig az útdíjfizető rendszerünket is fejleszti többek között.

2021. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer le is oltottam egy srácot. Odajött dolgozni hozzánk és mondja nekem, hogy nem vagyok túl bőbeszédű a magánéletemmel kapcsolatban. Mondom azért, mert az magánélet. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hol élek, milyen a családi hátterem stb. Én se kérdezek mást erről.


Hébe hóba ha van ilyen munkatársi kajálás pizzériában akkor elszoktam menni de a magánéletemről ott sem beszélek.


Főnökkel meg egyszer mentünk kajálni. Nekem elég is volt. Megy a jópofizás aztán másnap munkában meg lecsesz valamiért elég ordenáré módon. Kösz nem.

2021. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!