Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szoktatok aludni...

Hogyan szoktatok aludni amikor éjszakáztok?

Figyelt kérdés

Este 10-től reggel 6-ig vagyok általában egy hetet. Reggel ha hazajövök kb 6:30-tól 9-ig tudok aludni.

Du 5-kor szoktam lefeküdni de nem tudok 1-1.5 óránál többet és már 7 körül fenn vagyok.


Műszak vége felé viszont már nagyon fáradt vagyok emiatt.

Próbáljak meg fenn maradni reggel? Vagy mi a legjobb ilyenkor?


2021. szept. 13. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 8-9 körül fekszek aztán délután 3-6 között kelek. Nekem ez vált be. Valaki inkább fennmarad és délután alszik, nekem az annyira nem pálya. Reggel azért el szoktam menni bevásárolni meg ilyenek hogy kicsit jobban lefáradjak aztán egy óra van amikor ráhangolódok az alvásra zenehallgatás ilyesmi aztán az első napokban még van hogy felébredek korábban de aztán egész jókat alszok. Nálam csak a hétfő a problémás mert ritkán tudok akkor napközben aludni aztán az első éjszaka elég nehéz meg a hétvégi visszaállás sem könnyű.
2021. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Én legutóbb, amikor 3 műszakban voltam, akkor úgy csináltam, hogy hazaérek, elvégzem a teendőimet, amibe beletartozik a reggelitől a bevásárláson át minden, majd lefekszem aludni, és alszom, amíg sikerül, ébresztőóra nélkül.


Miután magamtól felébredtem, maradok talpon, és közben kiszámolom, hogy az (igény szerint) nettó 6-7 óra alvásból mennyi hiányzik. Aztán rendezek egy második alvást, ehhez igazítva. Ha pl. 5 órát aludtam elsőre, és 6-ot szerettem volna, és az esti rutin este 18:00-kor kezdődik, akkor 17:00-ára el kell aludnom.


Aktuális közérzettől, fáradtságtól, egyéb körülményektől függően átváltom a bruttó-nettó alvást, megbecsülöm, mennyi idő alatt tudok elaludni, hozzáadom az 1 óra nettóhoz, és akkor visszafekszem, és ha minden jó, akkor este 6-kor a megfelelő alvásmennyiség megléte mellett szólal meg az ébresztő.


Amellett, hogy jól működik, az is az előnye, hogy két alvás között lehet rendesen ebédelni, azaz megvan a megfelelő számú étkezés a megfelelő időben, és nem merülök le.


Hozzáteszem, hogy egyedül élek, és teljesen minden időbeosztásom az enyém. Aki pl. családos, és menni kell a gyerekért iskolába stb., annak kell ezt módosítani a saját életviteléhez.

2021. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fél 4 kor végzek, 5 kor fekszem le aludni, 7-7.30 felkelt valamelyik gyerekem. Utána egész nap mosott sz@r vagyok, de már nem szoktam vissza aludni. Az a rossz, ha vissza kell mennem még aznap délutánra, mert nálunk úgy van, hogy szombaton van éjszakâzás, végzel vasárnap 3.25-kor,es aki éjszakás még vissza kell mennie egy vasárnap 13.40-20.00 ig délutános műszakra, az ilyen félzombi üzemmód szokott lenni.
2021. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En reggel 7-tol este 5-ig ki se kelek az ágybol
2021. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annak idejen csak ugy mukodott, hogy munka utan le kellett vezetnem a turbo fokozatot tevezessel, olvasassal. Hiaba lett volna praktikus minel elobb lefekudni, az nem mukodott. Par ora lecsendesedes utan besotetitett szobaban vegul sikerult a nyolc ora alvas.
2021. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!