Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen aludtam mikozben...

Munkahelyemen aludtam mikozben lefotoztak. Nevtelenul eljutattak amiert fegyelmit kaptam. A szemelyisegi jogaim miatt pereskedhetek igy?

Figyelt kérdés
2021. szept. 14. 10:00
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy te nem aludtál csak éppen pislogtál.
2021. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
39%

Persze, hogy pereskedhetsz, legfeljebb nem jött be. 23-as leírta.

Egyébként a kép meg lett osztva abban a pillanatban, hogy elküldték a főnöknek, akkor szűnt meg az ún, magáncélú használata. Neki kellene igazolnia, hogy jogszerűen került hozzá, hogyan készült, milyen jogi szabályozás van az adott munkahelyen a fénykép és videókészítésre. Aláírtál-e ezzel kapcsolatosan valamilyen beleegyező nyilatkozatot. Öltözőben pl. eleve nem lehet kamera. Ha emiatt rúgtak ki és megállapítják, hogy jogellenesen, akkor a kieső bért is ki kell fizetniük.

2021. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
96%
Csak itt nincs kieső bér.
2021. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%
32, szerintem, ezért is nem rúgták ki, mert tudják nagyon jól, hogy törvénytelen módon jutottak a fotóhoz.
2021. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
25%

Ja, tényleg, gyorsan olvastam, csak fegyelmit kapott még nem rúgták ki.

Akkor tényleg nincs kieső bér, de az fix, hogy a fegyelmi "jogalapjához" jogtalanul jutottak.

Keress egy ügyvédet és pontosan mondj el neki mindent, azt is amit mi nem tudunk ugye. A fegyelmi miatt később rosszul járhatsz, pl fizetésemelés, jutalom előléptetés tekintetében, míg ha nem lenne fegyelmi akkor mindez nem veszélyeztetne ebben. Na és pont ilyen esetekre lenne jó a szakszervezet is például, nem véletlenül irtják ahol csak lehet. Aztán az ügyvéd majd elmondja neked mit lehet ebből kihozni.


Az biztos, hogy azt a szemét helyet a helyedben rövid úton otthagynám.

2021. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
71%

Mit akarsz te itt pereskedni?


Gondolom mikor szerződést kötöttél nem olvastad el az apróbetűsrészt. Elalszol a munkahelyeden, lefotóznak - gondolom a mínőségellenőrzés része ez, máshol is ez van, nem beszélve olyan finomságokról mint clean desk policy, stb. - és még neked áll feljebb hogy pereskedni akarsz a munkahelyeddel? Pereskedhetsz, de úgy is te húznád a rövidebbet.

2021. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
25%
Nem olyan biztos, hogy sikertelen lenne az a per. Mivel bizonyítják, hogy jogszerűen fényképeztek? És honnan tudod, hogy hol dolgozik? Lehet simán azért aludt el, mert eleve túlhajszolták.
2021. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
57%
Mivel bizonyítja, hogy lefotózták, ha aludt? :D
2021. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
50%
Az irgumburgum alapját egy állítólagos fénykép képezi amit megmutattak neki.
2021. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szerencséd kérdező, hogy nem 2000 évvel ezelőtt vagyunk, a Római Birodalom egyik légiójában.


Az őrszolgálatban elalvó büntetése halál volt.

2021. szept. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!