Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek vegyek pár új...

Szerintetek vegyek pár új ruhát mielőtt elkezdek dolgozni egy új munkahelyen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy majd lesz egy interjúm nemsokára. Remélem felvesznek majd, viszont egy dolog miatt (persze azon túl, hogy jól menjen a munka stb.) Izgulok. Mégpedig azon, hogy itt többnyire ilyen 28-30-40 évesek dolgoznak akiknek elég jó a fizujuk és nagyon nagyon menő ruhákat hordanak. Kb designer cuccokat. Most azt biztos, hogy nem fogok venni, de pár új nadrágot, pólókat, blézert, pulcsit és bakancson gondolkodom. Szükségem is lesz rá mert eléggé elhasználtak már a ruháim meg több éve azokat hordom, de sajnos egy nadrág is ilyen 10 ezer ft-ba kerül. Most amit felsoroltam kb 60-100 ezer ft lenne.


Szerintetek készüljek a munkára egy új ruhatárral isVagy majd szépen apránként ahogy lesz rá pénzem? Ugye nem fognak kinézni?

Nem gondolnám amúgy, de van egy barátnőm aki egy másik cégnél dolgoznik és ott a féléves értékelésben a munkavállalók nem a munkáját véleményezik adott embernek hanem hogy “gyűrött ingbe jár”, “hetente többször felveszi azt a nadrágot”. Ezért is fordult meg a fejemben ez a kérdés.



2021. szept. 19. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Szerinted, ez fontos dolog valóban?

Alkalmazotti szinten, ahol alkalmazottakkal vagy?

Olyan körökben, ahol felmerül, hogy 10 ezer ft egy nadrág...


Ne viccelj már...


Szomorú dolog ez. El kéne felejteni, engedni, Inkább elfogadható élelmiszert vennél, vennétek...

2021. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A gyűrött, retkes, büdös ruházat nyilván nem elfogadható. De ez nem azt jelenti, hogy neked a semmiből kéne kiselőadást tartani, hogy neked micsoda ruháid vannak...


Ha ez probléma, hogy nem új, díszbemutatóra való öltözékben jelensz meg, nevesd ki őket, azt kezd valami értelmesebbet magaddal.

2021. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Mivel még csak most kezdesz ott dolgozni, nekik minden ruhád új lesz, most látják rajtad először, akkor is ha neked már 5-10 éve megvan. Szóval emiatt bevásárolni vadi új ruhákat teljesen felesleges. Meg az sem biztos, hogy ott maradsz. A próba idő alatt bármikor elküldhetnek, vagy te is otthagyhatod őket. Akkor meg bánni fogod, hogy több tízezret költöttél ruhákra csak ez a munkahely miatt és még állásod sincsen. Ráérsz új ruhákat venni akkor is, amikor már pár hónapja ott dolgozol, van már fizetésed és úgy gondolod, hogy maradni is akarsz.
2021. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen ki voltam kopva ruhákból, szabadúszóként dolgoztam itthon a szakmámban. Persze egy-egy jobb ruhám volt, amiben elmentem továbbképzésre vagy ügyintézni. Amikor elhelyezkedtem egy multihoz, vettem pár jobb holmit. Nem márkás, de ízléses, és egymással jól variálható dolgokat (nadrág, pulóver, blúz, blézer). Utána pedig apránként bővítettem a ruhatáramat.
2021. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol designer ruhákban járnak és neked nincs ki fogsz tűnni ez logikus. De gondolom nincs 60 ezred egy új nadragra így csak fokozatosan fogod tudni bővíteni a ruhatarad ha már neked is lesz fizud. Szerintem amit írtál blézer, felső, bakancs új teljesen okes nyugi. :) Bár én nem szeretek öltözkodni de nyilván ahol meg kell jelenni ott próbálok alkalmazkodni. Ne aggódj előre! :) Sok sikert!
2021. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy nadrágkosztümöt, egy jobb farmert, és néhány pólót, inget, amik mennek ezekhez. Aztán majd bővítheted, ha akarod, tudod, meg egyáltalán még ott fogsz dolgozni.

(amúgy meg elég sok designer cucc, amit másokon látsz, az a turkálóból van, még akkor is, ha jól keres az illető)

2021. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!