Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordult már a munkahelyen,...

Előfordult már a munkahelyen, hogy a felettesed mástól elfogadta a kritikát, de tőled nem?

Figyelt kérdés
Nem konkrétan kérdezem, nem személyesen velem történt, csak az érdekel, hogy létezik-e ez a jelenség. Tegyük fel, hogy jogosan teszel észrevételt a főnöködnek, mert tévesen gondol valamit, te meg elmondod, hogy az nem úgy van, és többen is egy állásponton vagytok. Itt az a kérdés, hogy "nem mindegy, hogy ki mondja el ugyanazt", tehát nem azt nézik, hogy valaki mit mond, hanem hogy ki az, aki mondja. Ilyen előfordulhat?
2021. szept. 19. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még nem tapasztaltam ilyet, szuper főnököm van.
2021. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En talalkoztam mar ezzel. Ez lehet egyreszt szerintem szemelyes okokbol, szimplan nem kedveli a burad vmi miatt. Vagy esetleg rivalist lat benned, mert esetleg szuletett vezeto jellemed van, vagy tul jol csinalod, amit csinalsz es irigy, feltekeny.
2021. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is tapasztaltam már ilyet. Féltékenység.
2021. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vezető beosztásban dolgozom, mérnöki terület. Van olyan kollégám, aki az abszolút minimumon kívűl nem hajlandó beletenni a munkájába semmit, egyszerűen ilyen mentalitású, és van olyan is, aki lelkiismeretesen belead mindent. Mindkettőjüktől egyformán elfogadom a kritikát, de értelemszerűen az előbbi kolléga véleményét kevésbé becsülöm meg, mint az utóbbi kollégáét. Nagyon-nagyon nehéz méltósággal és pártatlanul kritikát elfogadni olyantól, akivel rendszeresen probléma van és a teljesítménye is alacsonyabb, mint ami elvát lenne. Ennek tetejében a legkiábrándítóbb az, amikor megfogalmazza az illető a kritikát, majd közlöd vele, hogy "figyelj, ha téged ennyire érdekel ez a téma, fontosnak tartod és érzel magadban rá affinitást, akkor esetleg összeállíthatnál róla egy kis tréning anyagot, vagy oktatást a többi kolléga részére" majd közli veled, hogy ő ilyet nem akar csinálni. Nekem az a véleményem, hogy ha valaki kritikát fogalmaz meg, akkor legyen benne partner, és ha kell, ő is vegye ki a részét a változás elősegítésében, ne csak a karjait tárja szét és várja a sültgalambot, azzal a címszóval, hogy "ez nem az én dolgom, nem az én felelősségem, stb."
2021. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, ez szerintem gyakori jelenség. Nem feltétlen azért mert téged nem bír, sokkal inkább azért mert a másik jelensége/személyisége nagyobb hatással van rá.


Privát életedben is ismersz biztosan sok embert, de van akinek kíváncsi vagy a véleményére, valakié pedig nem olyan fajsúlyos. Nem azért mert nem bírod a másikat, szimplán nincs olyan hatással rád a személyisége.

2021. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, nekem sajnos más a tapasztalatom. Az én régebbi munkahelyemen olyan volt a felettesem, hogy tőlem semmilyen kritikát nem fogadott el, pedig tényleg mindent megtettem a munkába, még talán többet is ami az én beosztásomból telne. És nem értékelte. Bezzeg mindenki más kritikáját meg előbb elfogadta, én tőlem semmit nem volt hajlandó elfogadni. Persze nyílvánvaló volt, hogy riválist látott bennem. Pedig én nem pályáztam a pozijára. Sőt, fel is mondtam azóta és mentem máshova ahol jobban megfizetnek és látok fejlődési lehetőséget.
2021. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 6-os, ezt sajnálattal hallom. Valószínűleg az előző felettesed nem alkalmas vezetőnek. Nagyobb szervezetben egy normális vezető senkiben nem lát "rivális", sőt kifejezetten örül, ha egy talpraesett beosztottal találkozik, és ha az illető túlnő rajta, akkor kutya kötelessége segíteni/támogatni a kollégát abban, hogy akár egy másik csoportban / osztályon előre tudjon lépni a karrierjében. Kisvállalkozásoknál, ahol kevesen vannak, ott könnyebben el tudok képzelni rivalizálást, feloldhatatlan konfliktust, de ott meg a tulajdonosnak / ügyvezetőnek kell eldöntenie a kérdést, de még egy ilyen helyzetben is csak az olyan felettes védi a pozícióját és féltékenykedik, aki nem biztos magában és tudja magáról, hogy nem jól csinálja a dolgát és van félni valója.
2021. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azt még hozzá kell tenni, hogy azt a részleget általában nem becsülték meg ahol voltam. Mi hiába foglalkoztunk sok mindennel, adminisztrációsként eléggé lenéztek mindent. Az ex felettesem pozija is igazán arról szólt hogy ő vigyen el balhét bizonyos esetekben. Mindannyian 2-3 ember munkáját végeztük, sajnos ez jellemző sok helyen. Viszont én több nyelvtudásával kicsit elbutítónak éreztem ezt a munkát egy szinten és azt láttam, hogy nincs előrelépési lehetőség az SSC-ben. Amikor ezt felvetettem mindig ment a mellébeszélés, aztán letagadta.
2021. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!