Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alapszituációm: egy előadást tartottam, amikor felfigyelt rám egy felsővezető. Az előadásom után felvette velem a kapcsolatot, és állást ajánlott a multinál, ahol dolgozik. Az állás nem volt meghirdetve, az érdeklődésemet figyelembe véve kiírtak nekem egy pozíciót. Lényegében egy középvezető alá osztottak be, hogy segítsek neki bizonyos feladatiban.

A problémám az, hogy úgy érzem, a jelenlegi főnököm, aki alá beosztottak, valójában nem akar velem dolgozni. Nem nagyon bántó, ahogy viselkedik velem, de mégis rosszul érzem magam a szituban. Nem jelölte ki a feladataimat és a felelősségi körömet. Egyszerre 1-2-3 feladatot ad, ha azokkal végeztem, szólok neki, átnézzük együtt és ad újakat. Sokszor mások által írt jelentéseket kell szóról szóra összeolvasnom és javítani benne a hibákat. Nagyon precíz vagyok, ezért ez jól megy nekem, viszont doktori fokozatom van, úgy érzem, ennél többre is képes lennék. A főnökömnek rajtam kívül csak két beosztottja van, velük több tíz éve együtt dolgozik, velem csak pár hónapja. Ők hárman sokszor bezárkóznak az irodájába, munkáról beszélgetnek, de engem nem hívnak, nem tájékoztatnak a napi munkák haladásáról (igaz, a másik két beosztott kicsit más területtel foglalkozik, mint én). A főnököm és az én irodám egymásból nyílnak, és amikor bezárkóznak beszélgetni, rám zárják az ajtót, és ott susmorognak bent, engem szinte sosem hívnak. Az is zavar, hogy kevés visszajelzést kapok a munkámról. Év elején volt egy éves teljesítményértékelés, azon elmondta, hogy nagyon elégedett a munkám mennyiségével és minőségével is. Viszont azóta (fél éve) nem biztatott, szinte egyáltalán, ha valamivel végzek, csak annyit mond, hogy köszöni.

Viszonylag stresszmentes a munkám és nagyon jól megfizetnek, de őszintén szólva a felmondáson gondolkozom. Ez az első munkahelyem, ezért nehéz a döntés. Folyton kirekesztve érzem magam és inkompetensnek, mert nincs sikerélményem a munkámban. Úgy érzem, a főnököm nem kedvel, de nem tudom az okát. A teljesítményértékelésen finoman ugyan, de jeleztem a problémáimat. A főnököm terelt és azt mondta, majd más feladataim is leszenek, de azóta sem változott sok minden.



2021. szept. 20. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl.

Kérnék egy időpontot a főnöktől.

Kezdd azzal, hogy megkérdezed, elégedett-e a munkáddal, ill. mit csinálj esetleg másképpen. Utána tegyél konkrét javaslatokat, miket tudnál még csinálni, érvelj, hogy miért vagy erre megfelelő.

Nem szabad arra várni, hogy "felfedezzenek", az embereknek nagyon is a szájába kell rágni, fel kell mutatni, hogy mit tudsz és mennyit érsz.

Kollégákkal ugyanígy legyél korrekt és rendes, tőlük is kérdezd meg, hogy ennyi idő elteltével hogy látnak téged ill. munkádat. Hallgasd meg érdemben a válaszokat.

Kitartást!

2021. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz.

Proaktívnak kell lenned, ha problémád van, amit szerinted a főnök nem vesz észre, akkor azt nem szabad szó nélkül hagynod.


Előre tervezd meg, hogy mit fogsz mondani a főnöknek, képzeld el magadban a beszélgetést, és gondolkodj el magadban előre, hogy mit mondhat, hogyan reagálhat, (pl. A és B módon reagálhat) és te hogyan fogsz reagálni, hogyha "A"-t mond és hogyan, hogyha B-t mond.


Gondolom, beszélsz angolul, van egy csomó írásos és videós angol oktatóanyag a neten, yt-n, stb. a hasonló munkahelyi szituációkra. Olvasd el, nézd meg ezeket is, hogy ötleteket kapjál.


Ha alapból pl. a fizuval meg vagy elégedve, ne mindjárt felmndáson gondolkodjál, hanem próbálj meg tárgyani, visszajelezni a prblémáiddal kapcsolatban a főnök felé.

2021. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!