Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekem vannak nagy elvárásaim...

Nekem vannak nagy elvárásaim a munkatársaimmal?

Figyelt kérdés
Ez életem negyedik munkahelye és elég furcsának találom. Egy irodában dolgozom, komolyabb pozícióban. A közvetlen munkatársam választottak ki a felvételi eljárás során. Azonban egy összeszokott kis társaságról van szó, engem meg valahogy nem is akartak befogadni. Korábbi munkahelyeken azt tapasztaltam, hogy néha van, hogy együtt mennek el ebédelni, akik egy csoportban dolgoznak, meg van egy minimális haverkodás még akkor is, ha nem a legszimpatikusabb emberekkel dolgozol. Négy hónapja dolgozom itt, és még annyit sem kérdeztek tőlem, hogy mi a helyzet. Korábbi munkahelyeken még aki annyira nem is kedvelt, de mivel mellettem ült, rám kérdezett, hogy na milyen volt a hétvége stb. Hiába próbálok nyitni, lepattintanak. Kérdeztem az egyik munkatársat, hogy milyen volt a megbeszélés, amire ment, előtte nagyon parázott tőle. Majd annyit mondott, hogy unalmasabb volt mint gondolta, de most inkább erről ne is beszéljünk. Sokszor azt veszem észre, hogy eltelik egy hét és feladaton kívül másról nem is beszéltem velük. Meg amikor egymás között valami viccet mesélnek, csak egymásnak mondják. Igyekszem velük valahogy felvenni a kontaktust, de annyira nem nyitnak felém. Korábbi munkahelyeken nem igazán volt ilyen. Tapasztalatok?
2021. szept. 20. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fura. Megfizetnek legalább?

Ha más szempontból sem érzed tökéletesen magad, akkor gondolkodj el a helyváltoztatáson.

2021. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Viszont jól megfizetnek. Ez a nagy dilemma. Úgy érzem, hogy nem vagyok tagja a csapatnak, de bőven átlagon felüli fizetést kapok. Át tudnék menni másik céghez, de négy hónap után nem szeretnék még váltani, az rosszul nézne ki az életrajzban. Ebben a szakmában nem igazán szeretik a kalandorokat.
2021. szept. 20. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor maradj és keress máshol barátokat. Ennek a távolságtartásnak is van előnye. Nehezebb lenne, ha folyamatosan hülyeségek fecsegésével fárasztanának.

A cégen belül (idővel) nem tudod máshová, más részleghez, csoporthoz átkérni magad?

Lehet, az elődöd is a magány miatt lépett le...

2021. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ülünk egy irodában 5-6 fő. Ők ott beszélgetnek, nevetgélnek, de tőlem soha semmit nem kérdeznek, ami nem feladathoz kapcsolódik. Ha meg én szólok hozzájuk, két tőmondatban elintézik a válaszadást. És tovább folytatják maguk között a beszélgetést.


Sajnos máshol nem keresnék jól, ezen a területen van tapasztalatom, és ezért fizetnek jól.


Elvileg az elődömet elküldték valamiért, de ki tudja. Lehet, hogy csak ezt mondták.


Úgy gondolom, hogy még valahogy egy fél évet itt le kell húzni, utána egy 8-10 hónappal a hátam mögött könnyebben át tudok menni máshová, nem fogják azt gondolni, hogy határozatlan lennék.

2021. szept. 20. 20:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet annyira összeszoktak egymáshoz hogy egyáltalán nem akarnak mással foglalkozni.Én nem erőltetném ha nem akarják,bár lehet idővel nyitottabbak lesznek amikor már te is több ideje vagy ott és nem leszel annyira új.

Én ezért nem váltanék munkahelyet ha amúgy jó,nem lehet tudni máshol milyen emberek lennének.Lehet szivatnának meg kibeszélnének egyfolytában és visszasírnád ezt,értékeld azt hogy legalább nem akarják megkeseríteni a napodat.

2021. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt is megy a kibeszélés, szinte biztos vagyok benne, hogy kibeszélnek engem is amikor nem vagyok ott. Az irodában hallom, hogy folyton másokról pletykálnak.
2021. szept. 20. 20:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ölnék egy ilyen helyért.

Nálunk az a baj, hogy megy a pletyka, a kibeszélés, uszítgatás meg hasonlók. Nem tudsz nem belekeveredni a vitába.

Szerimtem ehhez képest a te heelyed jobb. Mármint oké, nem a legjobb, de lehetne rosszabb is. Inkább erre gondolj.

2021. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy valami okból besúgónak tartanak?

Egyvalakit válassz ki a társaságból, vele próbálj összemelegedni (nem úgy) , neki szívességet tenni. Ő lehet az ajtó, amelyen keresztül bevesznek maguk közé.

Szemtől szemben nem tudnád megkérdezni egyiküktől, mi a baj? Mondjuk a korban legfiatalabbtól.

2021. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is, csak talán még durvább. Ha van rajtam sapka az a baj, ha nincsen, akkor az. Már szinte nem is beszélek velük, miután ha megszólalok a szavamba vágnak, átnéznek rajtam, stb. Már teljesen visszahúzódtam, most meg az a baj, azt mondják szándékosan rekesztem ki magamat. Egy éve dolgozom ott, szakmailag sokkal több tudással, magasabb végzettséggel. A fizetésem pocsék, de még maradok kicsit, mert kell a pénz. Úgy élem túl, hogy látom a végét, kb. mennyit kell még a biztos de pocsék helyen dolgoznom ahhoz, hogy anyagilag egyenesbe kerüljünk. A Te helyzetedben szerintem sokat nyom a latba, hogy jól keresel. Én a helyedben ezt tartanám szem előtt és tűrnék, próbálnék nem törődni velük. Volt nekem is korábban egy nagyon jól fizető állásom, ahol hirtelen felindulásból felmondtam, mert annyira szemét volt a főnököm (mindenkivel, nemcsak velem). Aztán lehiggadtam és rájöttem milyen hülye voltam. A jó fizetés miatt maradnom kellett volna. Ráadásul hülye főnök azóta már sehol sincs...
2021. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, illetve volt már olyan is, hogy munkatársat láttam ilyen helyzetben. Azt vettem észre, hogy ezt akkor csinálják, ha vagy sokkal rosszabb vagy sokkal jobb vagy a munkában mint ők.

Amit észre vettem még, hogy: ha abba hagyod a nyitást, próbálkozást feléjük, akkor a semleges helyzet a visszájára fordul, ki fognak utálni, ellenségnek fognak bélyegezni, úgyhogy az én tapasztalatom szerint muszáj legalább próbálkoznod bevágódni náluk.

4 hónap amúgy is kevés, akkor van baj, ha fél-1 év múlva is ilyenek.

2021. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!