Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik érettségi után 18-19...

Akik érettségi után 18-19 évesen egyből kimennek külföldre dolgozni,azok kint is maradnak hosszabb távon, vagy majd úgyis hazatérnek?

Figyelt kérdés

Mostanában ismerek olyan embereket itt Kelet Magyarországon,akik érettségi után kimentek Németországba, Ausztriába és ott dolgoznak.

Vajon ők jobb életet tudnak biztosítani maguknak hosszabb távon vagy egy kis pénzgyűjtes után hazajönnek majd?


Gondolom hogy amennyivel többet keresnek,annyival drágább is a megélhetés.

Sokan dicsérik a nyugatot,de vajon sima érettségivel is megéri ott lenni vagy csak vegetálás?


2021. szept. 25. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Amíg élhetik világukat, kint maradnak, aztán amikor szembesülnek azzal, hogy olcsóbb az elmúlás Magyarországon, akkor vissza szivárognak.
2021. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez rajta függ.
2021. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez rajtuk múlik. Kint is tanulhatnak valamit.
2021. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én ennyi idős vagyok és én ugyan nem tervezek külföldre menni, maximum majd csak erasmussal vagy campus mundival egyetem alatt, esetleg később 1-2 évre, de ha mennék, akkor csakis úgy mennék, hogy beszélem a nyelvet (minimum középfokon, de inkább középfokon) és ha eleve ott terveznék letelepedni és dolgozni, akkor már kint tanulnék tovább. Csak ehhez az kell, hogy az ember már évekkel előtte készüljön rá, nem lehet az utolsó pillanatban kitalálni ezt, mert úgy kell készülni az egyetemi felvételire is meg a nyelvvizsgára, nyelvtudásra is.

Aki mosogatni, takarítani megy ki, igaz, hogy többet keres vele, mint itthon akár diplomás munkával, de mivel az árak is magasabbak, így hosszútávon szerintem lehetetlen ilyen munkákból normálisan megélni, csak szűkösen lehet. Az más, ha pl. valaki az osztrák határnál lakik és egy darabig kijárogat Ausztriába, de itthon költi el az ott megkeresett pénzt...

2021. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, elírtam: minimum középfokon, de inkább felsőfokon
2021. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet általánosítani, minden az adott személytől függ. Biztos lesz, aki kint marad, meg olyan is, aki hazatér.
2021. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Húsz évesen érettségiztem (öt évfolyamos osztály) és ezt követően kiköltöztem az Egyesült Királyságba, ahol pedig elkezdtem az egyetemet. Az egyetem mellett eljártam két családhoz (egy magyarhoz és egy olaszhoz), ahol a gyerekeknek segítettem angolt tanulni - mindkét család frissen kiköltözött volt, és nem volt idejük a gyerekeknek megtanulni angolul, itt jöttem én a képbe.


Azt mindenképpen hozzátenném, hogy egyrészt a szüleim anyagi helyzete miatt tudtam kiköltözni, valamint van egy nagyon jó helyi barátnőm, akinek a családja gyakorlatilag befogadott az egyetemi évekre, hogy éljek náluk, ők megtehetik, hogy eltartanak egy plusz embert, nekem csak annyi a dolgom, hogy segítsek a házimunkában. Nyilván én a szerencsésebb kategória vagyok.


Személy szerint semmi szándékom nincs visszaköltözni Magyarországra. A kiköltözésem óta összejöttem egy helyi sráccal, akivel vagy itt maradunk, vagy közösen átköltözünk egy másik országba, vagy lehet kipróbáljuk máshol milyen, aztán visszajövünk.


Teljesen egyénfüggő, hogy kimarad és ki megy vissza, mindkettőből ismerek példákat. Talán annyit lehet elmondani, hogy akinél csak a pénzszerzés célpont, az nagyobb eséllyel megy vissza Magyarországra, míg akinél kulturális, társadalmi okok és az egyszerű kalandvágy (ilyen vagyok én, például) is tényező volt, az nagyobb valószínűséggel marad kint.

25/N

2021. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem akik rögtön érettségi után mennek ki külföldre dolgozni, azoknak a nagy része haza is jön akár rövidebb időn belül. Egyrészt amiatt, mert nincsen semmiféle használható végzettségük, nem értenek semmihez, nincsen még semmiféle érdemleges szakmai tapasztalatuk stb. és az ilyen embereknek azért külföldön sincsen nagy sikerük a munkaerőpiacon. Szerencsés esetben van egy stabil nyelvtudásuk, de azért ez sem általános és ez azért sok nehézséget jelent (munka, tanulás, ügyintézés, szociális kapcsolatok, beilleszkedés stb.). Bocsánat, hogy így fogalmazom meg, de általában csak az “alja” munkákra nyernek felvételt, ami se nem fizet őrülten jól, ahol se nem túl jók a körülmények, ami se nem könnyű stb., és ehhez nem biztos, hogy hosszú távon van kapacitásuk, a megélhetésük sem feltétlenül biztosított vagy a várt színvonalat nem tudják hozni vagy esetleg nincs is lehetőségük továbblépni (pl. kellő nyelvtudás hiánya vagy anyagiak miatt). Ebben a korban sokaknak az is problémát okozhat, hogy egyedül kell boldogulniuk, egyedül kell elintézniük mindent, egyedül vannak a család és barátok nélkül egy idegen helyen, kiszolgáltatottak stb., ezt lelkileg sem könnyű feldolgozni mindenkinek.

Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább azok boldogulnak hosszú távon és akár telepednek is le, akik pl. külföldre mennek továbbtanulni vagy már egy itthoni karrierrel (végzettséggel, tapasztalattal, kapcsolatokkal) mennek ki dolgozni és van egy fix cél, akik nem egyedül mennek (hanem párral, családdal, barátokkal), akiknek van kihez kiköltözni (pl. kint él a párja, kiköltözik hozzá), akiknek van egy stabil nyelvtudásuk, akik mögött van azért némi anyagi biztonság és alapvetően nyitottak, alkalmazkodásra képesek, tanulékonyak.

Nem mondom, hogy nincs kivétel, én ezt látom a környezetemben.

2021. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 grafno ***** válasza:
0%
Aki volt már a nyugaton az tudja hogy a nyelvet elég sok ember nem beszél. Fele külföldi es nem tud megtanilni. Aki fiatalon megy ki az könnyen megtanul németet, angolt esetleg bármi mást. Fiatalon könnyen megy az ismerkedés és esély egy normális élethez. Ha valaki hazamegy az nagyon elromlott valamit. Nem mindegy hova megy az ember pl budapest vagy borsod nemzetközi összehasonlításban.
2021. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem jönnek haza mert itthon csak romlik a helyzet nem javul aki haza jönn látja ezt.Rengeteg ember emiatt nem jönn haza mert itt romlik minden.Meg most fetek fel rekord mennyiségü hitelt komoly meg szoritások lesznek meg inflácio ami most is látszik már.Teszem azt aki ki ment csak 1 éve akkor jobb volt a helyzet mint most.Kint meg ilyen nincs hogy, kevesenet keresnek meg inflálodik a pénz mert ott eleve érték állob is.De 1 év még lakásárak se voltak ekkorák aki 10 évre ki megy annál lehet már ország se lesz ha igy megy tovább.
2021. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!