Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, hogy a munka a...

Úgy érzem, hogy a munka a tanulás rovására megy, folytassam?

Figyelt kérdés
Nappalis egyetemistaként gondoltam jó lenne kis zsebpénzt szereznem, úgyhogy vállaltam egy heti 10 órás munkát, viszont hétfőtől péntekig minden nap be kell mennem 2 órákra. Egyszerűen nem érzek hazaérkezés után tanulásra motivációt. Olyan érzésem van hogy "jó, akkor ennyi volt a nap mára, mehet a szórakozás". Most is meg kéne írnom egy házifeladatot, de semmi motivációm nincs rá. Negyedik hétben vagyunk és mindjárt itt az első zh hét, semmit nem tanultam még, olyan bukó lesz ebből hogy csak nézni fogok. Iskolába csak 1 nap járok, viszont az egy reggeltől estiges nap. Úgy érzem ez a kettő teljesen leamortizál....

2021. szept. 28. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Folytasd!
Hagyd abba, a kettő együtt nem fog menni!
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Én 8 órás munka mellett végeztem az egyetemet. Nekem sem volt motivációm. Talán annyi, hogy az előző munkahelyem egy takarítócégnél volt és tudtam, hogy mit NEM akarok csinálni, ezért tanultam mint állat.


Szórakozni ugyanúgy elmentem havonta 1x hétvégén. Plusz van mellette férjem, 2 macskánk és 1 kutyánk is, itt a kert és a háztartás.


Meglepő módon mindenre volt időm/időnk, csak jól kell beosztani.

2021. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Keress másik helyet,például ahová csak heti 2x kell be menni délután vagy este.

Tegyük fel hogy van jogsi akkor el tudsz menni futárnak,oda mindig keresnek embereket,be jelentenek azon a napon és kész,mindig jó ha van beugró,ezt akár motorral és biciglivel is csinálhatod.

Olyan helyre menny dolgozni ahol adnak autót,motort és előtte ellenőrizd le hogy kb minden rendbe van e?

Sok sikert. 🙂

2021. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt a szórakozás nálam a videojáték, nem a bulizás. Hazaérek délben és nyomom éjfélig megállás nélkül, merthogy mára végeztem mindennel. Nagyon függő vagyok.

Az a baj, hogy én nem akarok abban dolgozni amit tanulok. Sőt, igazából nem is a megszokott értelembe vett munkát szeretném, hanem videojáték streamer akarok lenni. Csak sajnos 6 éve próbálom intenzíven ezt a karriert beindítani, sikertelenül. Ezért is mentem most el irodára dolgozni, de nem akarok itt maradni. Az egyetemet is csak azért csinálom, mert mi van ha nem jön össze az álmom.

2021. szept. 28. 14:21
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom ki találta ki azt, hogy azt a 10 órát 5 napra elosztva kell végezni, de személy szerint agyonverném.


Én is dolgoztam 10 órában, szerda délelőtt és péntek délután. Így abszolút rendben volt, mert volt 3 napom, ami tisztán a tanulásra maradt. De amit te csinálsz az már nem is 10 óra, hanem inkább 15 a bejárással együtt, amiből 5 fizetetlen. Magyarul a munkaidőd harmada.


Ez így nem éri meg.


Keress normális helyet inkább. 2 óra alatt amúgy sem lehet értelmes munkát végezni, szóval a pénzen kívül semmi értelme, az meg ehhez képest nagyon kevés.

2021. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

9-11-ig dolgozom (kivéve amikor iskolám van, akkor 13-15, az egyetlen kis szünetemben, amúgy reggel 8-tól este 8-ig iskola van), mert ezekben az időpontokban van nyitva az iroda, ekkor jönnek az emberek, akiknek segíteni kell.

Igaz, a bejárással együtt már más tészta, oda-vissza fél óra minimum minden nap. A pénz meg elég kevés, bruttó 1000 ft/óra a fizetésem.. Lehet kéne valami mást keresni.

2021. szept. 28. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Ezek szerint nem a munka megy a tanulás rovására, hanem a gamerkedés.
2021. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Ezt az streamer dolgot szerintem el kellene felejteni,6 év alatt nem sikerült be futni, ezért sajnos kezdj másba, nézz szét mire van kereslet? Ami tetszik kezd el.

Hajrá. 🙂

2021. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Inkább tanulj.


Az a bruttó 1000 forint nem éri meg, hogy emiatt később végezz vagy átrakjanak fizetősre, mert elrontod az átlagod.


Teljesen más lenne a helyzet ha nekem ez biztosítaná a megélhetést és KÖTELEZŐ lenne a munka, hogy életben maradj.


Szerintem hagyd, viszont így már maximálisan fókuszálj az egyetemre, mert elég gáz lenne ha abba hagynád a munkát, hogy jobban menjen az egyetem, de a felszabadult időt csak lazsálásra fordítod és ugyan olyan rosszul megy továbbra is az egyetem.

2021. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Ne legyél streamer. Marhára nem éri meg. Itthon teljesen telített a piaca ennek. Ha angol contentet csinálsz, akkor még talán oké, de már ott is olyan versenytársaid vannak, hogy kb esélytelen. Ha 6 éve próbálod, de nem jön össze, akkor tovább kellene lépni.

Hobbiból csinálhatod, de kevesen hoznak össze ebből értelmes megélhetést. Gamerek közül pedig igazából csak a profik azok, akiket néznek is.

2021. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!