Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit találjak ki szabadság...

Mit találjak ki szabadság indoknak?

Figyelt kérdés

7 nap szabadnapot szeretnék kivenni (egyébként egy kisebb műtét miatt), amit nem szeretnék senki orrára sem kötni, magánügy.

Viszont nálunk indok kell, hogy szabadságot miért szeretnék, fölleg ha 3 napnál többet..Mit kellene kitalálnom?

Kollégák és a főnök is nagyon kíváncsi.



2021. szept. 28. 21:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit elrontottam, hogy van egy közös táblázat, és oda már hónapokkal ezelőtt beírtam ezeket a napokat, hogy mennék majd, utólag már bánom, mert amúgy simán bekamuztam volna valami durva gyomorrontást :/ :D
2021. szept. 28. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles megmondani, miért kérsz szabadságot. Semmi joguk nincs megkérdezni, sem megtagadni. Megjegyzem, műtétre táppénzt is kaphatsz, és akkor sincs a táppénzes papíron rajta, hogy konkrétan mi volt a műtét. Igaz, a táppénz kevesebb a fizetésnél, ha ez számít.
2021. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Indok kell?

Pihenni akarsz és elfelejteni azt a marhát, aki indoklást kér a szabadságra!

Én ezt mondanám. :-)

2021. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nálunk még fél napon is kollégák fennakadnak kérdezgetnek..Főnökasszony nagyon durván magánéletben vájkál mindenkinek, hányinger, gyomorgörcsöm van, hogy el kell kérjem magam.

Táppénzes papírra még ha nem is írják rá, a könyvelő kolléganők akkor is faggatnának, hogy miért jövök táppénzre..Nem akarok egészségügyi problémáimról senkivel se témázni :(

2021. szept. 28. 21:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Lakásfelújításban vagyok, gondoltam arra, hogy ezzel kapcsolatban valamit mondani vagy utazás, de ha találkozok valakivel, ciki :D
2021. szept. 28. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondod hogy semmi közük hozzá. Szabadság jár pihenésre. Mi az hogy meg kell indokolni? Elmész szabira és kész mert pihenni akarsz. Ha nem tetszik nekik esetleg nem engednek el akkor lehet lépni az illetékes szervekhez.
2021. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy teljesen igazatok van, ígyis-úgyis baja lesz mindenkinek vele.

Köszönöm, szép estét mindenkinek <3

2021. szept. 28. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki soha semmivel nem indokolja, akkor is kötelesek neki év végéig kiadni a szabit. És a cégnek is az az érdeke, hogy ne év végén kelljen másfél hónapig nélkülözni a kollégát, hanem többé-kevésbé egyenletesen oszoljon el a szabadsága. Szeptember végén, október elején csak örüljön a főnök, hogy fogyasztja egy dolgozó a szabadságát és nem dec. elején közli egyszerre mindenki, hogy ki kell vennie a maradék napokat, úgyhogy rá idén már ne számítsanak.
2021. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj táppénzre azt csá. Meghúztad a derekad vagy covid gyanú
2021. szept. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!