Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek itt miért állítják be...

Egyesek itt miért állítják be úgy, mintha magánvállalkozóvá válni valami tök egyszerű dolog lenne?

Figyelt kérdés

Többször is láttam már, hogy valaki panaszkodik egy kérdésben vagy kommentben, hogy gondja van a főnökével és/vagy a kollégáival, vagy hogy esetleg már egyenesen utál emberek közé menni, mert introvertált, akár magától ilyen, akár a munkahely tette ilyenné. Na és ilyenkor valaki jön, és megmondja a frankót: "A megoldás egyszerű: Magánvállalkozónak kell menni, és akkor mindent úgy csinálsz, ahogy te akarsz!" Na de ez valami bárki számára egyik hónapról a másikra megvalósítható, pofonegyszerű dolog? Elegem van a melóhelyemből, úgy döntök, magánvállalkozó leszek, rövidesen az is vagyok, és onnantól élek, mint hal a vízben?

Végülis a hajléktalanságra is az a megoldás, hogy hajlékossá kell válni, a szegénységre pedig az, hogy meg kell gazdagodni. Csak ugye általában egyik sem működik úgy, hogy az ember elhatározza, és pikk-pakk, pár héten belül már el is érte a célt. És nem hiszem, hogy ez másképp működne a magánvállalkozás esetében.

Vagy én vagyok eltájolva?



2021. okt. 2. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekes még, amikor valaki azt tanácsolja a panaszkodónak, hogy keressen olyan munkát, ahol egyedül dolgozik. Oké, ez már egy pár fokkal reálisabb, de azért szerintem ez sem olyan egyszerű. Ha így lenne, akkor nem léteznének munkahelyi konfliktusok, mert minden introvertált és gyenge idegzetű ember egyedül végzendő munkát keresne vagy magánvállakozásba kezdene.
2021. okt. 2. 11:39
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Mert az.
2021. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem boldogul normális szaktudás híján a vállalati szférában, az magánvállalkozóként sem fog boldogulni. Tudni kell szakmát választani, vagy ha megszűnik a szakma, pl. az írógépszerelés, tudni kell váltani. Aki meg nem tud semmit, az a képességei hiányáért ne a társadalmat okolja.
2021. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Vannak kérdezők, akikről lerí, hogy nincs az az állás, cég, főnök, aki/ami megfelelne számukra.


Nincs ezzel semmi gond. Vannak ilyen lelkialkatú emberek.


Nekik tanácsolják, hogy vállalkozzon.

De senki nem mondta, hogy egyszerű. Ki kell ezt is tanulni.

2021. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek már elég sokan bedőltek. Attól kezdve, hogy a vállalkozást bejegyezték, ketyeg az óra az adóhivatalnál. Minimum a mindenkori minimálbér után adót és tb-t kell fizetni. Ahhoz, hogy valaki egy vállalkozást elindítson, biztos anyagi háttér kell, megrendelési állomány és természetesen szaktudás. A kezdőtőkén kívül tartalék kell arra az időre, míg a vállalkozás nyereségesre fordul. Hát ilyen "egyszerű".
2021. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

"Tudni kell szakmát választani"


Az oké, csak 12 évesen kell választani, amikor még egy egysejtűvel vagy egy szinten, és utána 40 évesen már b***hatod. Akkor már inkább továbbképzésre kellene buzdítani.

2021. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert nagyon sok területen valóban az. Pláne mióta KATA van. Nyilván sok más területen meg nagyon nehéz, szinte lehetetlen. De az emberek általában az első kategóriában gondolkoznak.
2021. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Gondolodm, mert úgy tesznek, hogy adnak egy hónapban egy számlát valakinek, a többit lefeketézik, aztán egyéb praktikát találtak még maaguknak. Eü.-t, és tsi.-t aligha fizetnek az ilyenek, majd idős korukban meg megy a vinnyogás, hogy:

"Én, egyedül én építettem fel az egész országot, oszt mennyi nyugdíjam van?"

A köözalkalmazott meg fizessen helyette mindent...

2021. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, nem könnyű válllalkozni. Vannak olyan területek ahol hiány van, így szinte biztosan lesz munkád, de az is rohadt nehéz, és ha nem támogat senki, akkor sokszor lesz könnyes a párnád, mert nem tudod, hogy lesz a holnap.


El lehet persze indítani munka mellett a vállalkozást, vagy ha van házastárs/szülő aki segít a kezdeti időszakon akkor megoldható, de úgy sem könnyű.


Jobb a helyzet, amikor az ember szépen lassan váló vállalkozóvá. Van úgy, hogy az ember munkán kívül feketék/maszekban dolgozik és kialakul egy olyan ügyfélkör, akire támaszkodva elindulhat a vállalkozás. Ez sem könnyű, itt is sok nehézségen kell keresztülmenni, de ez a leginkább járható út.


Leginkább azért tanácsolják ezt, mert aki mindent jobban tud, az mutassa meg, hogyan kell. Hirtelen már nem is annyira vonzó a dolog. Inkább ez egy mérges reakció mint sem komolyan vehető tanács.

2021. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem aki az általad említett munkahelyi panaszkodásra azt a választ adja, hogy “akkor oszt légy vállalkozó”, nem úgy érti, hogy ez egy hű de könnyű út a pénzszerzéshez”, hanem úgy érti, hogyha annyira sz:r az illető munkahelye, akkor a gyakorin való panaszkodás helyett keressen más megoldást, pl legyen vállalkozó. Nyilván ez csak amolyan látszati megoldás-kínálás, hisz aki a főnöke és melója miatt panaszkodik a neten, az elég kis valószínűséggel alkalmas arra, hogy fenntartsa magát vállalkozóként.
2021. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!