Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek itt miért állítják be...

Egyesek itt miért állítják be úgy, mintha magánvállalkozóvá válni valami tök egyszerű dolog lenne?

Figyelt kérdés

Többször is láttam már, hogy valaki panaszkodik egy kérdésben vagy kommentben, hogy gondja van a főnökével és/vagy a kollégáival, vagy hogy esetleg már egyenesen utál emberek közé menni, mert introvertált, akár magától ilyen, akár a munkahely tette ilyenné. Na és ilyenkor valaki jön, és megmondja a frankót: "A megoldás egyszerű: Magánvállalkozónak kell menni, és akkor mindent úgy csinálsz, ahogy te akarsz!" Na de ez valami bárki számára egyik hónapról a másikra megvalósítható, pofonegyszerű dolog? Elegem van a melóhelyemből, úgy döntök, magánvállalkozó leszek, rövidesen az is vagyok, és onnantól élek, mint hal a vízben?

Végülis a hajléktalanságra is az a megoldás, hogy hajlékossá kell válni, a szegénységre pedig az, hogy meg kell gazdagodni. Csak ugye általában egyik sem működik úgy, hogy az ember elhatározza, és pikk-pakk, pár héten belül már el is érte a célt. És nem hiszem, hogy ez másképp működne a magánvállalkozás esetében.

Vagy én vagyok eltájolva?



2021. okt. 2. 11:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10: És itt a lényeg. Felesleges olyat tanácsolni, amit az adott személy élethelyzetéből adódóan lehetetlen megvalósítani. Akkor már inkább mondják azt, hogy lottózzon, vagy vegyen rendszeresen sorsjegyeket. Az legalább épkézlábabb ötlet.
2021. okt. 29. 14:09
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
11: annyira felesleges olyat tanácsolni, amit úgy se tud a kérdező megvalósítani, mint felmenni a netre és picsogni a sz:r munkahelyről. Panaszkodó embernek igazából mondhatsz bármit, semmi se fog neki tetszeni, és az egészből csak az lesz, hogy kiégett “hűdemegmondó” válaszolók csak röhögnek a markukba a hisztiző kommentjein.
2021. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12: Nem feltétlen. Néha azért látni, hogy valaki megfogad egy adott tanácsot, és elhatározza, hogy megpróbálja. Balázska és a hasonszőrű kamukérdezők nyilván más tészták.
2021. okt. 29. 15:28
 14/14 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor olvastam már olyan kommentet is, ahol valaki leírta, hogy neki is gondja volt a munkatársakkal és a főnökkel, megoldotta, kilépett, megcsinálta a saját vállalkozását, és azóta boldogan él. És nem érti, hogy miért nem teszi ezt mindenki, akinek személyi gondjai vannak a munkahelyén. Ez a tipikus példája annak, amikor valaki csak a saját szemszögéből képes nézni a dolgokat, nem képzeli magát a másik helyébe, nem látja be, hogy a másiknak esetleg nincs akkora anyagi háttere. Ugyanakkor kamu is lehet persze. Ahogy észrevettem, itt ebben a kategóriában átlagban minden harmadik kommentelő állítása szerint maximálisan kitanult, mindent csillagos ötös diplomával végzett ember, akik létfontosságú posztot töltenek be a munkahelyükön, és hogyha felmondanának, minimum fél évbe telne, mire megtalálnák a méltó utódjukat. :)
2021. okt. 30. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!