Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaalkalmassági vizsgálat...

A munkaalkalmassági vizsgálat kötelező minden munkakörnél?

Figyelt kérdés
Már majdnem egy éve dolgozok egy kicsi cégnél adminisztrációs munkakörben, (első munkahely, nekem még minden új) de semmilyen alkalmassági vizsgálatra nem kellett eddig mennem. TB elvileg fizetve van, be is vagyok jelentve.

2021. okt. 4. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha a foglalkozásegészségügyre gondolsz, az kötelező.
2021. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg kötelező, mondjuk a pandémia alatt nálunk konkrétan le volt állítva ez és ugyanúgy vettünk fel embereket. Viszont mikor már nem volt járványhelyzet elküldtük az embereket ugyanúgy.
2021. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, kötelező lenne évente 1x elküldeni az összes dolgozót egy vizsgálatra, de a kis cégek nem szeretnek ilyesmiért pénzt kiadni, ezért ezt gyakran "elfelejtik". Van, ahol a belépéskor csináltatnak, aztán soha többé, meg olyan is van, ahol soha nem csináltatnak vizsgálatot.
2021. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. okt. 4. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, sőt nem is adják meg sokszor. Pl. nálunk irodai munkára nem adták meg annak aki egyik fülére rosszul hallott vagy magas volt a vérnyomása. Őket ki is rúgta a cég.
2021. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Engem is minden egyes évben cseszegetnek ezzel - több évtizede! De ha nem tennék eleget ennek a baromságnak, akkor elveszíteném a munkámat, - hiába nem élelmiszerekhez, egészségügyhöz köt a munkám. Valamilyen csoda folytán mindig beleesek abba a csoportba, amit az adott évben kiszemelnek cseszegetésre. -Már nagyon tele van ezzel a szatyrom!
2021. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szintén irodai munkám van egy magáncégnél. Csak én vagyok alkalmazott. Egyszer nem küldtek el orvosira. Mikor felvettek, akkor többször megkérdeztem,mert nem tudtam hogy megy ez. Első munkahely. Mondták majd elküldenek, de azóta se történt semmi.

3 éve vagyok itt.

2021. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

#1: nem "foglalkozásegészségügy" hanem "munkaköri alkalmassági vizsgálat"



"TB elvileg fizetve van"

Nem releváns, a munkáltató fizeti.



"Valamilyen csoda folytán mindig beleesek abba a csoportba"

Minden Magyarországon munkát vállalónál kötelező, minden munkakörnél.


Konkrétan a Munka törvénykönyve 51§ írja elő:

"A munkába lépést megelőzően és a munkaviszony fennállása alatt rendszeres időközönként köteles ingyenesen biztosítani a munkavállaló munkaköri alkalmassági vizsgálatát."


Szabályozza még a Munkavédelmi törvény 49§, és a 33/1998 NM rendelet.



Szóval a nem végzik el, akkor az törvénysértés.

2021. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 remetdol ***** válasza:
32%
Ha valaki konkrétan megválaszolja a kérdést jogszabályokkal alátámasztva, azt miért pontozzák le ennyien? Amolyan magyaros kicsinyesség?
2021. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!