Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tesznek ilyen vizsgálato...

Miért tesznek ilyen vizsgálatokat kötelezővé egy irodai munkához? Miért kötelező a munkaalkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom és vércukor és ekg vizsgálat is van nálunk, de miért? pl. vonat vezető esetében megértem hogy kötelező mert ha rosszul lesz akkor sok embert hozhat veszélybe.. de irodába kinek ártok azzal hogy mondjuk a számítógép felett infarktus kapok vagy hipozik alacsony cukor miatt..

Miért kötelez a munkahelyem ilyen vizsgálatokat?..


2021. szept. 14. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom előírás. Meg valahol statisztika is.


Remélem nem élnek vissza vele és nem kezelik másképp az embert, akiről ott derül ki, hogy cukros és valszeg nem lesz olyan szinten terhelhető, plussz az orvosi vizsgálatok alkalmával is kiesik.

2021. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Nekem is ez a bajom sokszor hogy vajon miért kötelező.. lehet utána máshogy állnak majd hozzá stb? mi van ha cukros kiderül.. meg a szűrővizsgálatokat hagy én döntésem már el hogy akarom e.. ha inkább homokba akarom dugni a fejem akkor miért nem tehetem.. miért más mondja meg hogy mit csináljak?
2021. szept. 14. 09:14
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Egyrészt jogszabályi kötelezettsége van, meg hát kinek ártasz: hát a cégnek, aki alkalmaz. Felvesznek valakit, aki aztán kidől a sorból, ahelyett, hogy kiszűrték volna és elküldik kezelésre, vagy mást vesznek fel helyette. Amúgy meg ne tegyél már úgy, mintha olyan nagy fáradság meg probléma lenne az, hogy évente egyszer megvizsgálnak, hogy ugyan van-e valami bajod...
2021. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Pontosítsunk. Ezt az üzemorvos csinálja aki a végén kezedbe nyom egy kiskönyvet azzal, hogy alkalmas vagy 8 órában és le kell adnod a végén a HR-re vagy valami Gizike a főnök utasítására a titkárnői irodában?
2021. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ők adják le igen...
2021. szept. 14. 09:22
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez is csak a pénzről szól.

Pár éve,ahol dolgoztam olyan volt a "vizsgálat" hogy bementünk a papírért 7500ft/fő áron.

Nyilván a munkáltató kifizette,de az alkalmasságom vagy épp alkalmatlanságom senki nem vizsgálta.

2021. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"ők adják le igen..."

Bocs, de nem értem mire és mit válaszoltál, kifejtenéd bővebben?

2021. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, egyrészt munkakör másrészt emberfüggő. Ha valakit megváltozott munkaképességgel vesznek fel annak vinnie kell az erről szóló papírokat, onnan meg nem lehet kamuzni. Aki egészséges az tényleg nem érti mi szükség van erre a szemétkedésre.
2021. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3. nem.. nincs ilyen jogszabály hogy milyen vizsgálatok legyenek a D kategóriába..
2021. szept. 14. 09:42
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

de irodába kinek ártok azzal hogy mondjuk a számítógép felett infarktus kapok vagy hipozik alacsony cukor miatt

A munkakeptelen munkas nem termel profitot, plusz meg táppénzre is elmegy. Na ezert.

Plusz nem mindenki akarja a homokba dugni a fejet. En pl örülök hogy ha minimalisan is, de kapok egy egeszsegugyi updatet, mert magamtol nem mennek el, es nem tudnám hogy igazabol romlott a szemem, hajlamos vagyok a cukorra, es a husfogyasztast is csokkentenem kellene.

2021. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!