Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen ellenőrizhetik...

A munkahelyemen ellenőrizhetik hogy az állandó vagy a tartózkodási címemről járok be?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy a munkahelyem az állandó lakcímemtől 7 kilométerre van. De nekem a lakcím kártyámon van egy tartózkodási helyem ami 51 kilométerreo van odébb de ugye az állandó lakcímemről járok be. Kérhetem a tartózkodási helyemről is a benzin pénzt ezt megérdeklődtem csakhogy ezt ellenőrzik hogy honnan járok be?

2021. okt. 4. 23:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt Btk 373§ szerinti csalás, másrészt, mivel írásban hamisan nyilatkozol róla, hogy honnan jársz be 345§ szerinti magánokirat hamisítás. (összeadva 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető)


Az esetleg felmerült már ötletként, hogy törvényesen és becsületesen élj?

2021. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Én multinál dolgozom és nálunk volt ilyen ellenőrzés. Azért volt, mert egyik kolléga felvette a hazautazás költségét, ugyanakkor kiderult, hogy évek óta egy kolleganonel alszik, ez pedig a mobilparkolásbol derült ki.


Nagy botrány volt belőle, kirugtak. Utána évente egyszer szuroprpba szerint ki lett választva pár vidékről bejáró kolléga, és ellenőrzest kaptak.

2021. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A már leírt és mindkét oldalról megalapozott jogászkodás után közelítsünk emberi oldalról: ér annyit az így szerezhető nyereség, mint amennyit sérülne a szavahihetőséged, megbízhatóságod, ha bármi miatt kiderül, hogy nyereségvágyból tartósan hazudsz a cégnek és elsikkasztod a jóhiszeműen kapott pénzt? mekkora százaléka ez az extra pénz a fizetésednek? neked mennyit ér a becsületed?
2021. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!